reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie za dużo tych ząbków?

xMartusiax

Mama na pełen etat;)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2011
Postów
205
Miasto
Wodzisław Śląski
Witam Panią.Mam do Pani dwie sprawy;)a mianowicie....mój syn tydzień temu skończył roczek a ma już 12 ząbków!!:szok::-)zaczął ząbkować w wieku 3,5 miesiąca.ząbków które już wyszły całkowicie ma 8 a 4 pozostałe(czyli dolne i górne czwórki) są w fazie wzrostu;)I tak się zastanawiam czy to normalne że ma ich aż tyle?Tzn ja się z tego cieszę że tak ładnie mu te ząbki idą i bardzo o nie dbamy ale co z kimś rozmawiam kto ma roczne dziecko to ma max 3-4 ząbki.I czy w takim układzie to już moment żeby odbyć pierwszą wizytę u dentysty?I czy to oznacza że szybciej będą mu wychodzić ząbki stałe?Pozdrawiam i z góry dziękuje;)
 
reklama
Witam Panią.Mam do Pani dwie sprawy;)a mianowicie....mój syn tydzień temu skończył roczek a ma już 12 ząbków!!:szok::-)zaczął ząbkować w wieku 3,5 miesiąca.ząbków które już wyszły całkowicie ma 8 a 4 pozostałe(czyli dolne i górne czwórki) są w fazie wzrostu;)I tak się zastanawiam czy to normalne że ma ich aż tyle?Tzn ja się z tego cieszę że tak ładnie mu te ząbki idą i bardzo o nie dbamy ale co z kimś rozmawiam kto ma roczne dziecko to ma max 3-4 ząbki.I czy w takim układzie to już moment żeby odbyć pierwszą wizytę u dentysty?I czy to oznacza że szybciej będą mu wychodzić ząbki stałe?Pozdrawiam i z góry dziękuje;)


Witaj
Ząbkowanie u dzieci to sprawa bardzo indywidualna. Jak już wcześniej pisałam tabelki ze statystycznym czasem wyrzynania się zębów są uśrednione. Twój maluch rozwija się bardzo dobrze, nie ma za dużo zębów, gdyż wcześnie zaczął ząbkować.

Prawdopodobnie zęby stałe mogą też pojawić się wcześniej niż statycznie.

To jest dobry czas na wizytę adaptacyjną u dentysty.

Powodzenia
KBM
 
Do góry