reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mam i maluszków:)

lanjaa

Aga mama Julii
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2009
Postów
2 853
Miasto
okolice Konina
Już niedługo będziemy się zastanawiać nad wyborem wózków, fotelików itp dla naszych maluszków. Myśle, że miło bedzie tu podyskutować na ten temat i wymienić sie doświadczeniami.
 
reklama
haha czekałam na ten temat i zastanawiałam się jak szybko się pojawi :)

Ja w zasadzie wszystko dla malucha mam. I wózek, i fotelik i wielkie kartony ciuszków stoją na strychu po córeczce. Z jednej strony ogromnie się cieszę, bo to ogromny koszt, a z drugiej wiem ze będzie mi brakować tych zakupów.
Zdecydowanie nie wierzę w przesądy, aby nie kupować wyprawki zbyt wcześnie. Ok, może 7 tydzień to naprawdę wcześnie, ale poprzednio miałam większość rzeczy ok 20-25 tygodnia. Ostatnie dwa miesiące ciąży były dla mnie ciężkie i nie wyobrażam sobie aby wtedy biegać po sklepach czy nawet przeglądać oferty w necie, po prostu nie miałabym już na to siły.
 
Ja tak od 6 miesiąca kupowałam i też się cieszę ze wcześniej to zrobiłam bo ostatni miesiąc w szpitalu leżałam. ja muszę spacerówkę nową kupić, no i na pewno trochę nowych ubranek bo jednak część zniszczona jest.

Ale tym razem zainwestuje w staniki dla siebie bo poprzednio nosiłam co bądz i to był błąd...
 
Mnie czeka kupno wozka głębokiego, bo poprzedni był beznadziejny i go sprzedaliśmy. Spacerówkę mam świetną ale moja córcia od 2 roku życia tylko na nóżkach chodzi. Potrafi daaaleko iść.
Ja jak sobie uświadamiam ile ja tego wszystkiego po córeczce mam na strychu, to myślę, że lepiej było by urodzić znowu dziewczynkę.
Przy pierwszej ciąży kupowaliśmy dużo różnych nowości, gadżetów i.t.p, a potem to się nie sprawdzało i do komisu trafiało.
 
Mnie czeka kupno wozka głębokiego, bo poprzedni był beznadziejny i go sprzedaliśmy. Spacerówkę mam świetną ale moja córcia od 2 roku życia tylko na nóżkach chodzi. Potrafi daaaleko iść.
Ja jak sobie uświadamiam ile ja tego wszystkiego po córeczce mam na strychu, to myślę, że lepiej było by urodzić znowu dziewczynkę.
Przy pierwszej ciąży kupowaliśmy dużo różnych nowości, gadżetów i.t.p, a potem to się nie sprawdzało i do komisu trafiało.


A jaką masz tą spacerówkę?
 
Ja dla takiego typoweo maluszka to musiałabym troche kupic, ale dlla dziewczynki od roku w góre to wszytsko mam.. miałam w tym roku sprzedawac, ale sie jeszcze wstrzymam...

A jak sie chłopiec urodzi to hm... albo czeka mnie szukanie okazji i kupowanie od nowa...chociaz cos kolezanka obiecała ze bedzie miałą troche dla maluszka wiec w sumie luzik :)

Najwiekszym problemem bedzie łóżeczko, bo bede musiała kupic węższe noiż standardowe... czyli max 40 cm szerokości inne mi nie wejdzie do sypialni...
 
lanjaa Moja spacerówka to Peg Perego Si. Świetnie się prowadzi i nie straszne jej dziury, kamienie czy piasek. Nic kompletnie się nie działo z tym wózkiem, nawet kółek nie naoliwiałam. A moja mama, do której wożę córeczkę jak chodzę do pracy, codziennie wynosiła po spacerze ten wózek na 4 piętro w bloku i nie sprawiało jej to problemów. Naprawdę wart swojej ceny.
 
Ja narazie mam tylko łóżeczko i pościel dla dziecka, dostałam jakieś 2-3 tygodnie temu w prezencie od przyjaciółki. Całą resztę będę kupować, ale poczekam, aż będę znała płeć dziecka, żeby jakoś tak dopasować powolutku wszystko
 
Ja mam wszystko oprócz wanienki:) bo wynieśliśmy i postawiliśmy przy śmietniku....nie chciało mi się tego trzymać gdzieś po piwnicach....

Jak będzie chłopczyk to wsio mam, jak dziewczynka oj jakbym się podniecala podczas zakupów hihihih
 
reklama
Ja muszę kupic wózek głęboki bo ten co miałam dla córci to sprzedałam :) chcę kupic łóżeczko bo juz mam wypatrzone w IKEI :) no i oczywiscie wanienkę bo poprzednią wyrzuciłam ze względu na brak miejsca do trzymania jej :)

Mam kilka worków ciuchów dla dziewczynki ale gdyby urodził się chłopczyk to mam tez wiele ubranek do roku które są praktycznie uniwersalne więc się nie zmarnują :) Teraz nauczona doświadczeniem z poprzedniej ciąży wiem mniej więcej co mi się przyda a co nie :):)

Niezbędny będzie więc zakup laktatora tym razem już nie ręcznego bo w moim przypadku było to męczące więc teraz będe wygodnicka :p
 
Do góry