reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pozew o rozwód

Adkaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Maj 2010
Postów
33
dzień dobry

1)czy pozew o rozwód można wnieść w miejscu zamieszkania( nie mam meldunku czasowego a stały w innym mieście)?
2) czy decydując się na rozwód z orzekaniem o winie niezbędni będą świadkowie?
 
reklama
1)czy pozew o rozwód można wnieść w miejscu zamieszkania( nie mam meldunku czasowego a stały w innym mieście)?
W Polsce p[óki co obowiązuje obowiązek meldukowy. Pozew nalezuy wnieść w miejscu ostatniego wspólnego zamieszkania małżonków, a jesli żadne z małżonków tam nie mieszka to w m-cu zamieszkania pozwanegO. jeśli nie da się ustalić tego miejsca - miejsce zamieszkania powoda.
2) czy decydując się na rozwód z orzekaniem o winie niezbędni będą świadkowie?
konieczne będzie udowodnie nie winy drugirj strony - dowody mogą być różne - zeznania świadków, zdjęcia, nagrania itp. Jesli macdie Państwo małoletnie dziecko konieczne jest powołanie świadka na okoliczność ustalenia warunków bytu małoletniego.
 
W Polsce p[óki co obowiązuje obowiązek meldukowy. Pozew nalezuy wnieść w miejscu ostatniego wspólnego zamieszkania małżonków, a jesli żadne z małżonków tam nie mieszka to w m-cu zamieszkania pozwanegO. jeśli nie da się ustalić tego miejsca - miejsce zamieszkania powoda.
jeszcze mieszkamy razem ale chce sie przeprowadzić do Katowic ( tu mam meldunek), mąż w Gorlicach ( meldunek ma w Krakowie)
jak rozumiem pozew muszę złożyć w sadzie w Gorlicach?




konieczne będzie udowodnie nie winy drugirj strony - dowody mogą być różne - zeznania świadków, zdjęcia, nagrania itp. Jesli macdie Państwo małoletnie dziecko konieczne jest powołanie świadka na okoliczność ustalenia warunków bytu małoletniego.
tak, mamy 1,5 letnie dziecko- kogo powołać na świadka i o co może być pytany?
mąż dobrowolnie chce wziąć winę na siebie ( jest w nowym związku), czy w tym wypadku mogę wnioskować o alimenty dla siebie( jestem na urlopie wychowawczym i nie mam dochodów,czy w tym wypadku moge wnieść o umorzenie kosztów?)
 
jeszcze mieszkamy razem ale chce sie przeprowadzić do Katowic ( tu mam meldunek), mąż w Gorlicach ( meldunek ma w Krakowie)
jak rozumiem pozew muszę złożyć w sadzie w Gorlicach?
W Polsce mamy cały czas obowiązek meldunkowy - zatem może być problem. Powinna Pani złożyć pozew w m-cu zamieszkania meża.



tak, mamy 1,5 letnie dziecko- kogo powołać na świadka i o co może być pytany?
mąż dobrowolnie chce wziąć winę na siebie ( jest w nowym związku), czy w tym wypadku mogę wnioskować o alimenty dla siebie( jestem na urlopie wychowawczym i nie mam dochodów,czy w tym wypadku moge wnieść o umorzenie kosztów?)
Ktos kto zna warunki bytowe dziecka - opiekunka, mama itp. Świadek będzie pytany o warunki w jakich bytuje dziecko, jego stosunek do rodziców itp.
jesli sąd orzeknie wyłączną winę męża, może Pani wnioskować o alimenty na siebie.
Może Pani wnioskować o zwolnienie z kosztów sądowych (i wpisu)
 
to znaczy ze możemy mieć kłopoty iż nie mamy meldunku czasowego tam gdzie mieszkamy?

Sądy różnie do tego podchodzą. Problem polega na tym jaki adres wpisać w pozwie. jesli adres zameldowania - sąd przekaże sprawę do sądu własciwego miejscowo, jesli zamieszkania - może być problem z powodu braku zgodności adresu zamieszkania z adresem w dowodzie.
 
czy na świadka mogę powołać kochankę męża? czy będzie musiała zeznawać? boje sie tylko ze ustala wspólną wersje i będzie klopot
innych świadków nie mam bo wszystko działo sie po "cichu"
 
reklama
sprawa jest troche skomplikowana:obydwoje twierdza ze nie spali ze sobą, ona twierdzi ze nigdy nie miała zamiaru z nim być i nie chciała ciągnąć tej znajomości( co oczywiscie jest nieprawda gdyż jak pisałam mieli osobnego maila( od kilku miesiecy- niestety tutaj nie mam dowodów tj wydruków z konta- znam tylko adres mailowy)
mam tylko 2 maile z tamtego roku gdzie ona pisze ze go kocha, jednak martwię sie ze to nie wystarczy

chcialam jeszcze zapytac jak wyglada sytuacja jeśli zdecyduje sie na separacje: czy jak w przypadku rozwodu orzeka sie o winie, potrzebni sa swiadkowie, dowody jezeli maż chce na siebie wziasc wine? czy w tym wypadku lepiej zazadac wyzszych alimentow na dziecko ( co sugeruje mąż) czy osbno na siebie osobno na dziecko?
 
Do góry