reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawiące dziąsła, ból zębów - pantomogram.

sil_89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2010
Postów
159
Miasto
Wielkopolska
Witam,

już od kilku miesięcy krwawią mi dziąsła, boli mnie też cała szczęka lub pojedyncze zęby...
Wybrałam się do stomatologa, który po "zrobieniu" 2zębów skierował mnie dodatkowo na pantomogram. Kolejną wizytę mam za dwa miesiące (NFZ), czy mogłabym prosić o opis zamieszczonego zdjęcia...? czy powinnam się czymś martwić i udać się wcześniej na prywatną wizytę?

rtg
P1.jpg

bardzo proszę o odp
pozdrawiam Sil
 
reklama
Witam,

już od kilku miesięcy krwawią mi dziąsła, boli mnie też cała szczęka lub pojedyncze zęby...
Wybrałam się do stomatologa, który po "zrobieniu" 2zębów skierował mnie dodatkowo na pantomogram. Kolejną wizytę mam za dwa miesiące (NFZ), czy mogłabym prosić o opis zamieszczonego zdjęcia...? czy powinnam się czymś martwić i udać się wcześniej na prywatną wizytę?

rtg
Zobacz załącznik 479057

bardzo proszę o odp
pozdrawiam Sil

Witaj

Pantomogram jest bardzo ważnym narzędziem diagnostycznym, jeśli twój stomatolog skierował Cię na takie zdjęcie tzn. że chce Ci pomóc znajdując przyczynę Twoich dolegliwości. Aby dobrze zdiagnozować pacjenta sama panorama to nie wszystko, zawsze trzeba zbadać pacjenta osobiście

To zdjęcie ciężko jest powiększyć aby dokładnie Ci odpowiedzieć na pytanie.
Na pewno to co się rzuca w oczy to 8 po prawej stornie na dole, która prawdopodobne będzie do wyjęcia, ze względu na zły tor rośnięcia w stronę 7.
7 na górze po prawo jest po leczeniu kanałowym dobrze by było zrobić małe zdjęcie aby dokładnie ocenić tą okolicę.

Krwawiące dziąsła najczęściej swoją przyczynę mają w nieusuniętym kamieniu ,zaburzeniami hormonalnymi lub łącznie obiema tymi sprawami.

Jeśli ufasz swojemu stomatologowi poczekaj na wizytę. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz skonsultować się z kimś prywatnie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
KBM
 
Istotne jest również to, żeby o te zęby dbać systematycznie, a nie krwawienie przejdzie to wracamy do starych przyzwyczajeń. Oczywiście najlepsza jest profilaktyka – ajona wprowadzona wcześniej zmniejszy ryzyko krwawienia. To przynajmniej mogę stwierdzić po mojej rodzinie.
 
hehe… tacy jesteśmy i nic tego nie zmieni. Tak czy siak – krwawienie dziąseł jest głównie problemem tych osób, które o swoje zęby kompletnie nie dbają. Na to już nic nie poradzimy ;/
 
He? Ale jak coś może się uruchomić wewnątrz? Nie rozumiem tego zupełnie. Rana nie powstaje tak sobie, a przecież krwawienie to właśnie rana. Nie wydziwiaj – krwawienie zawsze ma konkretne podstawy.
 
Na krwawiące dziąsła polecam pastę i płyn do płukania Lacalut activ, mnie pomogło bardzo, a miałam odsunietą szyjkę. Smakuje tak jak kiedyś w szkole fluoryzacja, ale działa :-)
 
Co się dzieje z forum, że ucina wypowiedzi? Ajona jest ok - pomaga i niewiele kosztuje. Istotne, że jest bardzo tania - ci, którym ją poleciłam, wypowiadali się tylko pozytywnie. Jeśli macie problem krwiących dziąseł, to powinniście działać naprawdę szybko.
 
reklama
Do góry