reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odebranie alimentów

reklama
była zona sama "ciągnie" te alimenty? Czy to był wyrok sądowy?

alimnety na zonę nie są zalezne od tego czy dziecko jest w żłobku czy studiuje. Widocznie sąd uznał ze b.zona nie jest w stanie sie sama utrzymac a winą za rozpasd malżenstwa obciązono ciebie.


Druga żona tez nie ma możliwości podjęcia pracy bo ma male wykształcenie? sa miejsca pracy w których wykształcenie nie ma znaczenia.

Zadnego wniosku nie mozna złoyć z datą wsteczna.

Wszekie wzory znajdziesz w necie- trzeba tylko poszukac- do tego są przeglądarki.

Na decyzje sądu na pewno nie czeka się 7 dni. teraz są wakacje wiec sprawa najszybciej we wrześniu.

Musisz mieć mocne argument na to aby pozbawić ex alimentów na nia. Na pozbawianie alimnetów na dziecko nie masz szans - to Twój obowiazek.

sąd ocenia wzgledy wspólzycia spoleczne i inne także. jesli uzna ze musisz płacić to nic nie zrobisz choćby ta decyzja wydawała ci sie w Twoim mniemaniu najbardziej absurdalna.

Ex na pewno dobrowolnie nie zrzeknie sie alimnetów-też byś tego nie zrobił.

to tyle co ja wiem jako rodzic i ex. Mysle ,ze pani prawnik posłuży sie bardziej kodeksem i paragrafami.
Ja mówie zyciowo
 
Moja była żona ciągnie na siebie alimenty tylko dlatego że młodszy syn dopiero w tym roku pójdzie do przedskzola czytałem na jednym z wątków że nie powinnła jak powinienem napisac pozew o odebranie jej alimentów?
Jak wyglądało orzeczenie winy podczas rozwodu?

dodam że mam półroczne dziecko i zaniedługo biore ślub z matka dziecka więc bede musiał utrzymać dziecko oraz nowa żone ponieważ nie ma możliwości podjęcia pracy ( nie ma mozliwości by dziecko do żłobka poszło dwa ma niskie wykształcenie nie mogła kontynuowac nauki )kiedy złozyc wniosek po slubie czy juz teraz mogę?
Może Pani wnioskowac o alimenty w każdej chwili.
mogę z data wsteczną? z data wsteczna to oznacza że bedzie musiała oddać mi wszystkie pieniadze jakie na nia wytłożyłem jako alimentacje. jaka jest kwota złożenie takiego pozwu?
Co do zasady można wnioskowąć o zwrot alimentów ale tylko w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Nie wynika z Pana postu by była to taka sytuacja.

ile trwa? czy jezeli przedstawie akt urodzenia mae to sad spokojnie odbierze jej alimenty czy bez adwokata sie nie obejdzie.
Czas oczekiwania na rozprawę zalezy od obłożenia sądu. Czas trwania postępowania natomiast zalezy od materiału dowodowego.

czyli juz teraz mogę skłądać? a może byc pani tak uprzejma i wyslać mi chociaz jeden wzór odpowiedni do tej sprawy bede wdzieczny. jaka jest kwota złożenie takiego pozwu? ile trwa? czy jezeli przedstawie akt urodzenia mae to sad spokojnie odbierze jej alimenty czy bez adwokata sie nie obejdzie.
Wzór znajdzie Pan w internecie lub mogę Panu takowy podesłać po 8 lipca.
a jezlei aliemnty sciaga mi z pracy ( płaciłem ale ona wolała by moja praca wiedziala ze place alimenty) jak u nich to udowodnic ze zlozylem sprawe by tych alimentów na nia nie sciagali tylko na same dzieci

jak jutro złoże pozew to ponoc do 7 dni powinnła dość decyzjas czyli jak np 9 lipca dam ja do zakładu pracy to juz jej nie dadza 500zł jezeli sad zgodzi sie na zawieszenie alimentacji.
Zupełnie nie rozumiem o czym Pan tu pisze.

ale mimo tego czy zarabiam 2 tysiace czy bym zarabiał 8tys to i tak aliemnty jej odbiorą tak?

jaki jest koszt rozprawy

bo dowiedziałem sie ze ciagnie alimenty że jest takie cos jak zasady wspolzycia spolecznego ( w duzym uproszczeniu mozna powiedziec wzgledy moralno - etyczne), ktore sad tez ocenia. Zatem ciagniecie alimentacji kosztem maloletniego dziecka zobowiazanego nie wyglada w tym swietlne najlepiej
To nie jest takie proste. Sam fakt, ze ma Pan nowe dziecko niepowoduje zapewne zmiany okoliczności które były podstawą przyznania alimentów byłej żonie.
 
Mili Państwo,
jesli jeszcze raz ktoś z Was pozwoli sobie na takie posty jak te skasowane to zrobię wszystko by były to ostatnie posty tej osoby na tym forum.
prosze uprawiać złośliwości i przepychanki gdzieś indziej. Tu udzielane są porady prawne.
Jesli macie Państwo wiedzę by odpowiedzieć innemu użytkownikowei to prosże właczać sie do dyskusji, jesli natomiast jedyne co macie do powiedzenia to to co wykasowałam przed chwilą to zdecydowanie lepiej będzie jak zamilkniecie.
Nie pozwolę na taki rozwój watków.
Pozdrawiam
 
reklama
Pani mecenas chciałbym pani wysłąc mój pozew ale wolałbym go nie dawac na forum publiczne bo moaj byla zona tu zaglada


i chcialbym sie dowiedziec wniosek o zabezpieczenie pozwódzctwa zeby bylej zonie zawiesic an czas rozprawy aliemnty ale mozliwosc podjecia pracy ma od 1 wrzesnia dzieci ida do przedszkola kiedy taki wniosek złozyć słysząłem ze lepiej wyslac go osobno nie razem z pozwem jak to jest bo jak wysle sie osobno to sad przewaznie zawiesza poniewaz jest wtedy obiektywny niz jak wysle się razem z pozwem . jak to rozegrać?

To proszę wysłać na priv
 
Do góry