reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franek i Tymek-poród 27/28tyd. waga 980 i 1080

Dziś drugi bąbelek został przeniesiony z inkubatora do ciepłego łóżeczka.Teraz mogę ich tulić do woli, tylko brakuje mi jeszcze dodatkowej pary rąk żebym mogła ich tulić jednocześnie:-) Coś smerfy nie chcą ciągnąc butli, tzn. zjedzą 20ml-25ml i idą spać i już nie chcą:no:a powinny zjadać po 40ml...martwię się strasznie...nie wiem może to mleko im nie smakuje...tak się zastanawiam czy po powrocie do domku bedę musiała dawać im to mleko i jak długo....??? powiedzcie mi czy miałyście dla swoich pociech monitory oddechu??bo mam ogromny dylemat czy kupować??
 
reklama
Napewno warto kupić monitory. Ja kupiłam oba tzn.klips do pieluszki i maty do łózeczko i polecam te maty czyli monitor który nazywa się angel care. Ja kupilam na allegro używany za połowę ceny nowego i jestem z niego b.zadowolona. Taki monitor oszczędza nasze nerwy :) można spać w nocy spokojnie, w dzień przebywać w innym pokoju, i mieć pewność że nic złego się nie dzieje. Maty są super czułe i można im zaufać. Co do mleczka, mój synio w szpitalu tj. do 2ipół miesiąca życia jadł po 50ml mleczka na dwie raty, bo ulewał. To pod koniec szpitalnego pobytu bo wcześniej było jeszcze mniej. Rozkręcił się dopiero w domu. Dzieci zasypiają ponieważ się b.męczą, nie jest łatwo pić im z butli. Wprawa przychodzi z czasem. Mój na początku pił 20ml w pół godz, myślałam że zwariuje. Jakoś smoka nie umiał ogarnąć. Teraz wciąga 120ml w 10min. Nie ma co zmieniać mleczka jeśli dzieci je łądnie tolerują tzn. nie mają po nim problemów z kupkami, kolkami, wzęciami, które b.często się po sztucznym mleku pojawiają.
 
Przede wszystkim gratuluję maluszkowi awansu do łóżeczka:)
Monitor koniecznie!
Jeśli zmiana mleka to zawsze baaaardzo powoli. Jeśli zrobisz to szybko dzieci bedzie bardzo bolał brzuszek.
Mój Franek w domu zjadał na raz po 10-15 ml
 
Dziewczyny mają rację, maluszki się męczą. To nie kwestia smaku zapewne, i jeśli dobrze tolerują to mleczko to nie warto zmieniać.
Wojtuś też na początku, potrafił 10ml i pół godziny pić... a w domku to jak kończyliśmy karmienie to praktycznie była już pora na następne ale daliśmy radę i Wy też dacie:) Czas...i czekanie plus cierpliwość.
 
Dziękuje wam dziewczyny, jesteście naprawde niezastąpione:) Dziś muszę się pochwalić wagą chłopaków Franek 1805g Tymek 1740g:) cudne są tylko wczoraj z meżem karmiliśmy ich chyba z godz, dobrze że miałam pomoc bo pewnie położna nakarmiłaby sondą:/ mam jeszcze jedno pytanko do was, czy wasze dzieciaczki miały kolki?? co robiłyście aby skarb nie cierpiał??
 
Franio mój miał, straszne, zaczęły się ok 3 mies ż. Robłam wszystko.. W końcu pomógł mu preparat, który ściągalismy z Niemiec- Lefax. Niby we wszystkich preparatach p kolkowych substancja czynna jest ta sama, ale np tak zachwalany Sab Simplex u Frania tylko nasilał objawy
 
Ale mam dziś doła....musiałam sobie popłakać trochę;( chłopaki miały wyjść już w przyszłym tyg. a tu wykryto ze maja retinopatię Franek I/II stopnia a Tymek chyba III, jurto ma być podjęta decyzja czy go nie posłać na operację oczywiscie do innego miasta:(jestem załamana;(
 
reklama
Franio mój miał, straszne, zaczęły się ok 3 mies ż. Robłam wszystko.. W końcu pomógł mu preparat, który ściągalismy z Niemiec- Lefax. Niby we wszystkich preparatach p kolkowych substancja czynna jest ta sama, ale np tak zachwalany Sab Simplex u Frania tylko nasilał objawy

Ja stosowalam Sab Simplex zawsze do kazdej butelki po 10 kropel wystarczylo zebym nie dala chociaz raz tych kropli kolki przychodzily ze zdwojona sila ale tak ogolnie chwale go.
 
Do góry