reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pytanie o pracę

Dołączył(a)
23 Lipiec 2012
Postów
7
Miasto
Łódź
Dzień dobry. Jestem zatrudniona jako nauczyciel w gimnazjum do końca sierpnia tego roku(z powodu braku etatu dla mnie).Złożyłam podanie o urlop wychowawczy od 30 sierpnia, który mogę wykorzystać, ale w związku z tym że jestem mamą trójki dzieci cały czas poszukuję pracy. Dzisiaj dostałam propozycję pracy w sklepie, którą mogę zacząć od 1 sierpnia. I teraz mam problem, bo nie wiem czy mogę mieć przez ten miesiąc dwie umowy o pracę. Nie chciałabym sama rozwiązywać umowy ze szkołą, bo gdy zrezygnuję z urlopu wychowawczego to chyba należy mi się trzymiesięczna odprawa?(tak słyszałam), ale czy mogę przez ten sierpień mieć dwie umowy o pracę?Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić? pozdrawiam
 
reklama
Jestem zatrudniona jako nauczyciel w gimnazjum do końca sierpnia tego roku(z powodu braku etatu dla mnie).Złożyłam podanie o urlop wychowawczy od 30 sierpnia, który mogę wykorzystać, ale w związku z tym że jestem mamą trójki dzieci cały czas poszukuję pracy. Dzisiaj dostałam propozycję pracy w sklepie, którą mogę zacząć od 1 sierpnia. I teraz mam problem, bo nie wiem czy mogę mieć przez ten miesiąc dwie umowy o pracę.
Nie. Ale nie dlatego, że nie można mieć dwoch miejsc zatrudnienia, ale dlatego, że warunkiem korzystania z urlopu wychowawczego jest sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem. podejmując pracę w sklepie zaprzestaje Pani tej opieki.

ie chciałabym sama rozwiązywać umowy ze szkołą, bo gdy zrezygnuję z urlopu wychowawczego to chyba należy mi się trzymiesięczna odprawa?(tak słyszałam),
Nie mogę wypowiedzić się co do odprawy, bo nie wiem jaką Pani ma umowę o pracę. Nie wiem tez w jakim trybie zatrudnienie zostaje zakończone.

ale czy mogę przez ten sierpień mieć dwie umowy o pracę?
jak wyżej. Sama przecięż Pani napisała we wniosku o urlop, ze potrzebuje Pani urlopu w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
 
Nie. Ale nie dlatego, że nie można mieć dwoch miejsc zatrudnienia, ale dlatego, że warunkiem korzystania z urlopu wychowawczego jest sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem. podejmując pracę w sklepie zaprzestaje Pani tej opieki.

Ale ja chcę w tym momencie zrezygnować z urlopu wychowawczego.

Nie mogę wypowiedzić się co do odprawy, bo nie wiem jaką Pani ma umowę o pracę. Nie wiem tez w jakim trybie zatrudnienie zostaje zakończone.
Umowę o pracę mam na czas nieokreślony,a umowa zostaje ze mną rozwiązana z powodu braku godzin dla mnie, co jest spowodowane mniejszą ilością klas

jak wyżej. Sama przecięż Pani napisała we wniosku o urlop, ze potrzebuje Pani urlopu w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
Czy w przypadku jak zrezygnuję z rozpoczęcia urlopu, będę mogła w sierpniu mieć dwie umowy o pracę?
 
Chyba znowu coś źle napisałam. Dziękuję Pani bardzo za odpowiedź, ale troszkę sprostuję moją sytuację.Ja na dzień dzisiejszy chcę zrezygnować z urlopu wychowawczego i pracować. W szkole jestem zatrudniona na czas nieokreślony, ale pracodawca rozwiązuje ze mną umowę z końcem sierpnia z powodu braku godzin dla mnie, w związku z mniejszą liczbą klas. I teraz moje pytanie, czy jak zrezygnuję z urlopu wychowawczego to mogę mieć w sierpniu dwie umowy o pracę i czy należy mi się odprawa ze szkoły ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo chciałabym jak najlepiej postąpić, żeby nie stracić na tym finansowo. pozdrawiam
 
Chyba znowu coś źle napisałam. Dziękuję Pani bardzo za odpowiedź, ale troszkę sprostuję moją sytuację.Ja na dzień dzisiejszy chcę zrezygnować z urlopu wychowawczego i pracować. W szkole jestem zatrudniona na czas nieokreślony, ale pracodawca rozwiązuje ze mną umowę z końcem sierpnia z powodu braku godzin dla mnie, w związku z mniejszą liczbą klas. I teraz moje pytanie, czy jak zrezygnuję z urlopu wychowawczego to mogę mieć w sierpniu dwie umowy o pracę i czy należy mi się odprawa ze szkoły ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo chciałabym jak najlepiej postąpić, żeby nie stracić na tym finansowo. pozdrawiam
Zanim zaczniemy roważać różne możliwości prosze o informację czy pracodawca zgodzi się na przerwanie urlopu.
 
gdy dowiedziałam się w kwietniu że będę miała pracę tylko do końca do końca sierpnia chciałam się zabezpieczyć przed zwolnieniem i napisałam podanie o urlop wychowawczy, który miałam rozpocząć 30 sierpnia, ale w związku z tym że znalazłam gdzie indziej pracę(ale nie jako nauczyciel w szkole) to chcę zrezygnować z rozpoczęcia urlopu wychowawczego i wtedy dyrektor z dniem 1 września rozwiązuje ze mną umowę - tak mi się przynajmniej wydaje? no i czy wtedy będzie należała mi się odprawa?
 
gdy dowiedziałam się w kwietniu że będę miała pracę tylko do końca do końca sierpnia chciałam się zabezpieczyć przed zwolnieniem i napisałam podanie o urlop wychowawczy, który miałam rozpocząć 30 sierpnia, ale w związku z tym że znalazłam gdzie indziej pracę(ale nie jako nauczyciel w szkole) to chcę zrezygnować z rozpoczęcia urlopu wychowawczego i wtedy dyrektor z dniem 1 września rozwiązuje ze mną umowę - tak mi się przynajmniej wydaje? no i czy wtedy będzie należała mi się odprawa?

No dobrze, zacznijmy od poczatku, bo to co Pani pisze jest po prostu niemożliwe.
1. Czy dostała pani wypowiedzenie?
2. Kiedy złożyla pani wniosek o urlop wychowawczy? Na jaki okres?
 
reklama
wypowiedzzenie dostałam w kwietniu, ale go nie przyjęłam i de facto go nie mam, ale pan dyrektor zasugerował mi że najlepiej dla mnie będzie jak złożę podanie o urlop wychowawczy, więc tak zrobiłam na początku maja. Chyba w podaniu o urlop nie pisałam do kiedy będę na urlopie wychowawczym, wiem że na pewno od 30 sierpnia
 
Do góry