reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana nazwiska dziecka

emilka87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2012
Postów
596
Witam,
spodziewam sie dziecka ze związku pozamałżeńskiego. Zastanawiam sie jakie nazwisko dac dziecku czy moje czy jego ojca. Stad tez moje pytanie: czy jesli kiedys chcialabym zawrzec zwiazek małżenskim z kims innym to czy bede mogła zmienic nazwisko takze dziecku w przypadku gdy nosiłoby moje i w przypadku gdy nosiłoby nazwisko ojca? czy w obu przypadkach oprocz wyroku sądu bedzie potrzebna zgoda biologicznego ojca?
pozdrawiam
 
reklama
Witam,
spodziewam sie dziecka ze związku pozamałżeńskiego. Zastanawiam sie jakie nazwisko dac dziecku czy moje czy jego ojca. Stad tez moje pytanie: czy jesli kiedys chcialabym zawrzec zwiazek małżenskim z kims innym to czy bede mogła zmienic nazwisko takze dziecku w przypadku gdy nosiłoby moje i w przypadku gdy nosiłoby nazwisko ojca? czy w obu przypadkach oprocz wyroku sądu bedzie potrzebna zgoda biologicznego ojca?
pozdrawiam
Zacznijmy od początku tj. czy ojciec dziecka uzna dziecko po porodzie?
 
tak, ojciec dziecka uzna dziecko.. teraz zastanawiam sie jak bedzie lepiej z nazwiskiem w przyszłosci?
 
Zastanawiam sie jakie nazwisko dac dziecku czy moje czy jego ojca.
O nazwisku zdecydujecie Panstwo wspólnie. Macie 3 opcje: nazwisko Pani, nazwisko męża lu dwuczłonowe.

Stad tez moje pytanie: czy jesli kiedys chcialabym zawrzec zwiazek małżenskim z kims innym to czy bede mogła zmienic nazwisko takze dziecku w przypadku gdy nosiłoby moje i w przypadku gdy nosiłoby nazwisko ojca?
Niezaleznie od tego jakie dziecko bedzie mieć nazwisko bedzie mieć ojca i nie będzie możliwości by bez zgody owego ojca inny mężczyzna przysposobił dziecko, a tylko tak mogłoby się ono nazywac jak Pani nowy maż.

czy w obu przypadkach oprocz wyroku sądu bedzie potrzebna zgoda biologicznego ojca?
To zalezy czy ojciec będzie miał prawa rodzicielskie. Jelsi tak, jego zgoda będzie niezbędna.
 
Do góry