reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyjazd z dziećmi za granicę

Dołączył(a)
4 Lipiec 2010
Postów
6
Dzień dobry

Od ponad 1,5 roku jestem rozwódką, wychowuję samotnie 2 synów. Były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie
Pracuje na 1/2 etatu i cięzko jest nam związać koniec z koncem. W mieście w którym mieszkam bardzo trudno jest o pracę dla kobiet. Dostałam propozycję wyjazdu do UK (miałabym pracować w fabryce) Ojciec moich synów odzwiedza ich średnio 3 razy do roku.
Czy muszę mieć jego zgodę na wyjazd z dziećmi? Czy ewentualnie musze go tylko powiadomić o naszym nowym miejscu zamieszkania? Jeśli zgoda jest potrzebna jak ją najłatwiej uzyskać?
Pozdrawiam
 
reklama
Dzień dobry

Od ponad 1,5 roku jestem rozwódką, wychowuję samotnie 2 synów. Były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie
Pracuje na 1/2 etatu i cięzko jest nam związać koniec z koncem. W mieście w którym mieszkam bardzo trudno jest o pracę dla kobiet. Dostałam propozycję wyjazdu do UK (miałabym pracować w fabryce) Ojciec moich synów odzwiedza ich średnio 3 razy do roku.
Czy muszę mieć jego zgodę na wyjazd z dziećmi? Czy ewentualnie musze go tylko powiadomić o naszym nowym miejscu zamieszkania? Jeśli zgoda jest potrzebna jak ją najłatwiej uzyskać?
Pozdrawiam
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ograniczenie praw rodzicielskich. każdorazowo sąd podaje zakres ograniczenia. Bym mogła odpowiedzieć na Pani pytanie musiałaby Pani przytoczyć sentencje wyroku.
Z dużym prawdopodobieństwem jednak sad ogrniczyl ojcu dzieci prawa do współdecydowaniu o istotnych sprawach dziecka w zakres których wchodzi m-ce zamieszkania dziecka. Jeśli tak konieczna jest zgoda ojca na zmianę m-ca zamieszkania dzieci, zmianę szkoły itp. Ojciec musi tez zgodzić się na wyjazd dzieci za granicę.
 
Ostatnia edycja:
Były mąż ma ograniczone prawa pod względem wyboru lekarza i szkoly. Proszę mi powiedzieć jak taką zgodę się uzyskuje? W prawnika, notariusza, wystarczy sam sms czy jeszcze inaczej? Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o te sprawy.
 
Były mąż ma ograniczone prawa pod względem wyboru lekarza i szkoly. Proszę mi powiedzieć jak taką zgodę się uzyskuje? W prawnika, notariusza, wystarczy sam sms czy jeszcze inaczej? Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o te sprawy.

Zgoda powinna być pisemna, najlepiej z notarialnym potwierdzeniem podpisu. Zamiast ojca zgody na wyjazd może udzielić sąd rodzinny.
Nie odnosze się jednak w tej odpowiedzi do pani sytuacji, gdyż jak pisałam nie znam zakresu ograniczenia władzy (to co pani podaje to tylko szczatkowa informacja), a to w tym przypadku kluczowe.
 
Do góry