reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie zdrowotne i dodatki

aisak_85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Styczeń 2012
Postów
323
Miasto
Knurów
Witam..
Mam pytanie od miesiaca jestem bez ubezpieczenia, proszę mi powiedziec czy wystarczy jak mąż zgłosi mnie do ubezpieczenia u siebie w zakładzie pracy czy lepiej iść zgłośic sie jako bezrobotna do urzędu pracy?

Pytam bo rozpoczelismy starania o dziecko i chce miec mozliwosc korzystania z ginekologa z NFZ...

Drugie pytanie ..

O jakie dodatki lub zasiłki możemy sie starac?
Mamy juz jedno dziecko(3,5latka) i tylko mąż pracuje...

Pozdrawiam
 
reklama
Mam pytanie od miesiaca jestem bez ubezpieczenia, proszę mi powiedziec czy wystarczy jak mąż zgłosi mnie do ubezpieczenia u siebie w zakładzie pracy czy lepiej iść zgłośic sie jako bezrobotna do urzędu pracy?
Ubezpieczenie uzyska Pani i tak, i tak. Zasadnicze pytanie brzmi - czy chce Pani podjąć pracę obecnie?
O jakie dodatki lub zasiłki możemy sie starac? Mamy juz jedno dziecko(3,5latka) i tylko mąż pracuje...
A jaki macie Państwo dochód na osobe (netto - na rękę) w rodzinie?
 
Ubezpieczenie uzyska Pani i tak, i tak. Zasadnicze pytanie brzmi - czy chce Pani podjąć pracę obecnie?
Przydałoby sie ale czy ktos zatrudni kobiete w ciąży/ ch7yba nie bardzo..
ale jakby była praca to bym poszła


A jaki macie Państwo dochód na osobe (netto - na rękę) w rodzinie?

Szczezrze udokumentowanuy jako podstawa męża na reke 1200zł czyli 1200/3=400zł

A ogolnie 2700zł/3=900zł
 
Ostatnia edycja:
Szczezrze udokumentowanuy jako podstawa męża na reke 1200zł czyli 1200/3=400zł

A ogolnie 2700zł/3=900zł

No cóż, chyba nie oczekuje Pani ode mnie podpowiedzi jak bazując na oszustwie uzyskać dodatkowe zasiłki, za które zapłaca wszyscy podatnicy?

Bardzo często krytykuje się na tym forum system zasiłków socjalnych, rodzinnych itp., a szczególnie ich głodową wysokość, ale niewiele osób dostrzega fakt, że osoby rzeczywiscie spełniajace kryterium uzyskania pomocy (a zatem rzeczywiscie potrzebujace i w trudnej sytuacji) mogłyby dostać więcej gdyby oszuści (ukrywający dochod, podszywajacy sie pod samotnych rodziców itp.) nie wyciągali ręki po pomoc, która im się de facto nie nalezy.
 
Ostatnia edycja:
miałam na uwadze ogólny zarobek czy z takim nalezy nam sie jakis zasiłek...

Dochód 2700 na 3-osobową rodzinę nie uprawnia do zasiłku rodzinnego i dodatków do niego ani do innych zasiłków z MOPS.

A co gdyby się należał? Złożyłaby Pani wniosek z oświadczeniem, ze kwotę 1500 uzyskują Państwo nielegalnie bez odprowadzania podatków, składek ZUS itp.?
 
Do góry