reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatek dla samotnej matki

Justynaz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2011
Postów
321
Miasto
k/Opola
Dzień dobry; Jestem matka sama wychowującą dziecko. Ojciec dziecka jest tylko na papierze. Nie jest w stanie wykładac na nas alimentow. Z opieki społecznej dostaję ok. 70 zł na miesiąc. Ale wiadomo, to mało. Dziecko ma 9 miesięcy. Nie mam komu córki zostawic i isc do pracy. Czy należą mi się jeszcze jakies zapomogi ? Czy moge starac sie jeszcze o jakies dodatkowe pieniazki?
 
reklama
Dzień dobry; Jestem matka sama wychowującą dziecko. Ojciec dziecka jest tylko na papierze. Nie jest w stanie wykładac na nas alimentow. Z opieki społecznej dostaję ok. 70 zł na miesiąc. Ale wiadomo, to mało. Dziecko ma 9 miesięcy. Nie mam komu córki zostawic i isc do pracy. Czy należą mi się jeszcze jakies zapomogi ? Czy moge starac sie jeszcze o jakies dodatkowe pieniazki?

Jaki jest Pani stan cywilny?
Czy sprawa aliemntów jest uregulowana sądownie?
Co to za 70 zł? Jaki zasiłek?
 
jestem panna, ojciec tylko na papierze, stan alimentów nie uregulowany gdyz ojciec nie pracuje i nie ma zadnych dochodow jest na garnuszku mamusi.

dokladnie 68 zł zapomogi z opieki spolecznej
 
jestem panna, ojciec tylko na papierze, stan alimentów nie uregulowany gdyz ojciec nie pracuje i nie ma zadnych dochodow jest na garnuszku mamusi.
By mogła Pani skorzystać z tego, ze wychowuje Panid dziecko sama musi pani uregulować sądownie kwestię alimentów.

dokladnie 68 zł zapomogi z opieki spolecznej
Ale co to za zapomoga? Z jakiego tytułu? Oczywiscie może Pani nie odpowiadać, ale wtedy niewiele mogę pomóc.
 
jestem panna, ojciec tylko na papierze, stan alimentów nie uregulowany gdyz ojciec nie pracuje i nie ma zadnych dochodow jest na garnuszku mamusi.

dokladnie 68 zł zapomogi z opieki spolecznej
powinas podac ojca dziecka o alimenty,jak bedziesz miala wyrok i nie bedzie placil idziesz do komornika,jesli on nic nie wyegzekwuje po 2 miesiacach mozesz dostac fundusz alimentacyjny,dostaniesz do 500 zl, jak sad by przyznal alimenty 300 czy 400 zloty to tyle ile na wyroku,jak wieksze powyzej 500 zlto tylko 500 zl, reszta jest dlugiem u komornika
to ze on nie pracuje i jest na garnuszku u matki, nie powinno cie interesowac,on jest obowiazany ponosic koszty utrzymania dziecka, dziecko nie zyje powietrzem trzeba go ubrac ,dac jesc,kupic leki czy zabawki itd
jak byl rade wplodzic dziecko,to niech teraz bierze d.upe w troki i dwie rece i szuka pracy
 
No tak nie ma to jak rzeczowa odpowiedź.

powinas podac ojca dziecka o alimenty,jak bedziesz miala wyrok i nie bedzie placil idziesz do komornika,jesli on nic nie wyegzekwuje po 2 miesiacach mozesz dostac fundusz alimentacyjny,
Nie po dówch mieisącach tylko po tym jak komornik stwierdzi bezskuteczność egzekucji za trzy okresy.
reszta jest dlugiem u komornika
U komornika? Komornik nie bedzie miał u nikogo długów :)

to ze on nie pracuje i jest na garnuszku u matki, nie powinno cie interesowac,on jest obowiazany ponosic koszty utrzymania dziecka, dziecko nie zyje powietrzem trzeba go ubrac ,dac jesc,kupic leki czy zabawki itd
jak byl rade wplodzic dziecko,to niech teraz bierze d.upe w troki i dwie rece i szuka pracy
Co do idei, zgadzam sie. Ale czy nie moglaby Pani zachowywać pewnych, ogólnie przyjętych za akceptowalne społecznie, form? Byłoby nam wszystkim bardzo miło.
 
reklama
No tak nie ma to jak rzeczowa odpowiedź.


Nie po dówch mieisącach tylko po tym jak komornik stwierdzi bezskuteczność egzekucji za trzy okresy.

U komornika? Komornik nie bedzie miał u nikogo długów :)


Co do idei, zgadzam sie. Ale czy nie moglaby Pani zachowywać pewnych, ogólnie przyjętych za akceptowalne społecznie, form? Byłoby nam wszystkim bardzo miło.
chodzilo mi o to,że nie komornik,tylko u komornika ojciec bedzie mial dług,choć jeszcze o coś innego mi chodzilo, o różnice miedzy alimentami wyższymi od 500 zl,ale sie nie wyrazilam jasno
 
reklama
Do góry