reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobic w takiej sytuacji?

Dołączył(a)
27 Lipiec 2012
Postów
13
dzień dobry
od 4 lat jesteśmy małżeństwem, mamy 2 letnie dziecko. Mąż postanowil od nas odejść do innej kobiety . Obecnie jestem na urlopie wychowawczym bez prespektyw na powrót do dawnej pracy. Chcialabym wystapic o separacje ( nie wiem tylko czy mąz sie na nia zgodzi, zapewne chciałby rozwód), do tego czasu czego mogę zażadać od męża?mieszkamy w mieszkaniu sluzbowym a wiec jak narazie zadne z nas nie ma się gdzie wyprowadzić. czy dopóki nie zloze wniosku o separacje maz ma obowiązek mnie i dziecko utrzymywac, placic wszelkie rachunki? Czego moge zazadac w pozwie o separacje?

dziękuje za odpowiedz
 
reklama
od 4 lat jesteśmy małżeństwem, mamy 2 letnie dziecko. Mąż postanowil od nas odejść do innej kobiety . Obecnie jestem na urlopie wychowawczym bez prespektyw na powrót do dawnej pracy. Chcialabym wystapic o separacje ( nie wiem tylko czy mąz sie na nia zgodzi, zapewne chciałby rozwód),
Jesli pani nie zgodzi się na rozwód to jest niewielka szansa, ze mąż rozwód dostanie. Poza tym nie musi pani pytać męża o zgodę składajac pozew i to pani decyduje o co Pani wnioskuje.

do tego czasu czego mogę zażadać od męża?
Alimentów na siebie i dziecko.

mieszkamy w mieszkaniu sluzbowym a wiec jak narazie zadne z nas nie ma się gdzie wyprowadzić. czy dopóki nie zloze wniosku o separacje maz ma obowiązek mnie i dziecko utrzymywac, placic wszelkie rachunki?
Nie - oboje macie Państwo obowiązek utrzymać dom. urlop wychowawczy można przerwać. Wiele zalezy od tego, czy dziecko mogłoby mieć inną opiekę i jaka jest relacja kosztów tej opieki do Pani pensji.

Czego moge zazadac w pozwie o separacje?
1. separacji
2. alimentów na siebie (jesli jest taka koniecznosć, bo z postu to nie wynika bezpośrednio bo sam fakt urlopu nie jest wystarczający)
3. alimentów na dziecko
Czyje jest to mieszkanie? Tzn. czyje służbowe?
 
Jesli pani nie zgodzi się na rozwód to jest niewielka szansa, ze mąż rozwód dostanie. Poza tym nie musi pani pytać męża o zgodę składajac pozew i to pani decyduje o co Pani wnioskuje.
jezeli mąz złozy wniosek o rozwod a ja sie nie zgodzę jest realna szansa ze go nie dostanie? jesli w odpowiedzi na pozew zażądam separacji ze wzgledu na male dziecko, Sąd to weźmie pod uwage?



Nie - oboje macie Państwo obowiązek utrzymać dom. urlop wychowawczy można przerwać. Wiele zalezy od tego, czy dziecko mogłoby mieć inną opiekę i jaka jest relacja kosztów tej opieki do Pani pensji.
sytacja jest taka ze moja praca jest 200km od miejsca zamieszkania ( gdyż przeprowadzilismy sie w miedzyczasie) wiec nie jest realne abym do niej wrocila, żłobka tutaj nie ma a wiec muszę poczekać az dziecko skonczy 3 lata aby poszla do przedszkola, w innym przypadku koszt opieki nad dzieckiem bedzie rowny mojej pensji lub moze ja nawet przewyzszać


2. alimentów na siebie (jesli jest taka koniecznosć, bo z postu to nie wynika bezpośrednio bo sam fakt urlopu nie jest wystarczający)
nie wiem jak to spostrzega Sad, ale w momencie odejścia meza zostalam bez srodkow do zycia, zanim znajde nowa prace na pewno minie troche czasu a boje sie ze maz nie bedzie placil nawet na dziecko

Czyje jest to mieszkanie? Tzn. czyje służbowe?
mojego męża, ale czy ma prawo tak po prostu wyrzucic mnie na bruk z dzieckiem?
 
jezeli mąz złozy wniosek o rozwod a ja sie nie zgodzę jest realna szansa ze go nie dostanie?
To prawie pewne przy tak małym dziecku.

jesli w odpowiedzi na pozew zażądam separacji ze wzgledu na male dziecko, Sąd to weźmie pod uwage?
Tak.



sytacja jest taka ze moja praca jest 200km od miejsca zamieszkania ( gdyż przeprowadzilismy sie w miedzyczasie) wiec nie jest realne abym do niej wrocila, żłobka tutaj nie ma a wiec muszę poczekać az dziecko skonczy 3 lata aby poszla do przedszkola, w innym przypadku koszt opieki nad dzieckiem bedzie rowny mojej pensji lub moze ja nawet przewyzszać
W takiej sytuacji ma Pani szanse na alimenty na siebie.


nie wiem jak to spostrzega Sad, ale w momencie odejścia meza zostalam bez srodkow do zycia, zanim znajde nowa prace na pewno minie troche czasu a boje sie ze maz nie bedzie placil nawet na dziecko
I tu sama pani dochodzi do wniosku, że czym innym jest prawo do alimentów a czym innym ich otrzymywanie. Zawsze pozostaje komornik.

mojego męża, ale czy ma prawo tak po prostu wyrzucic mnie na bruk z dzieckiem?
Na bruk nie. Czy ma Pani gdzieś jakąś nieruchomość? gdzie mieszkaliście Państwo wcześniej?
 
Na bruk nie. Czy ma Pani gdzieś jakąś nieruchomość? gdzie mieszkaliście Państwo wcześniej?

wcześniej mieszkalismy w domu , który jest na meża, natomiast w trakcie małżeństwa sprzedałam mieszkanie i rozpoczelismy budowe domu ( budowa nie zostala dokończona), na dzialce tej znajduje sie dom drewniany ale jest on w takim stanie ze w kazdej chwili moze sie zawalic a wiec o mieszkaniu tam nie ma mowy
 
dzień dobry
już wiem ze mąż się na separacje nie zgadza, tzn oznajmił ze albo wnoszę o rozwód z orzeczeniem o winie( na to się zgadza- przynajmniej narazie), albo on wniesie o rozwód bez orzekania o winie( wtedy ja będę musiała te winę udowodnić)? jednak ja nie chce iść na rękę mężowi, czy jednak wystąpić o separacje? co będzie jeśli małżonek w odpowiedzi zażąda rozwodu?
czy porozumienie rodzicielskie możemy napisać również w przypadku występowania o separacje?
 
Ostatnia edycja:
już wiem ze mąż się na separacje nie zgadza, tzn oznajmił ze albo wnoszę o rozwód z orzeczeniem o winie( na to się zgadza- przynajmniej narazie)
,
O Pani winie, tak?

albo on wniesie o rozwód bez orzekania o winie( wtedy ja będę musiała te winę udowodnić)?
Albo Pani zgodzi się na rozówd bez orzekania o winie, albo będzie trzeba winę udowodnić.

jednak ja nie chce iść na rękę mężowi, czy jednak wystąpić o separacje?
Może Pani wystąpić o separację.

co będzie jeśli małżonek w odpowiedzi zażąda rozwodu?
decyzję podejmie sad. najczęściej orzeka sie separację.

czy porozumienie rodzicielskie możemy napisać również w przypadku występowania o separacje?
tak
 
,
O Pani winie, tak?

nie , oznajmił ze albo ja wnoszę o rozwód z orzeczeniem o jego winie,a jeżeli tego nie zrobię lub złożę o separacje, to on złoży o rozwód bez orzekania o winie ( oczywiscie w tym wypadku ja sie na rozwód nie zgodzę)


zastanawiam się jeszcze czy jednak nie składać wniosku o separacje/rozwód tylko wnieść o ustalenie alimentów i uregulowanie kontaktów z dzieckiem (a z pozwem się jeszcze wstrzymać)- czy w tym wypadku również możemy podpisać porozumienie rodzicielskie?
 
reklama
oznajmił ze albo ja wnoszę o rozwód z orzeczeniem o jego winie,a jeżeli tego nie zrobię lub złożę o separacje, to on złoży o rozwód bez orzekania o winie ( oczywiscie w tym wypadku ja sie na rozwód nie zgodzę)
A dlaczego mężowi zalezy by wniosła pani o rozwód z jego widy? To bardzo dziwne. Nie sądzi Pani?

zastanawiam się jeszcze czy jednak nie składać wniosku o separacje/rozwód tylko wnieść o ustalenie alimentów i uregulowanie kontaktów z dzieckiem (a z pozwem się jeszcze wstrzymać)- czy w tym wypadku również możemy podpisać porozumienie rodzicielskie?
A dlaczego tak bardzo zalezy Pani na porozumieniu skoro jednocześnie chce Pani sądownie ustalać kontakty ojca z dzieckiem, alimenty itp?
 
Do góry