reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa dni na opiekę nad dzieckiem (art. 188)

reklama
witam mam pytanie do tego wątku, nie wiem czy mogę się podłączyć.

Jeśli pracownik ma dziecko i chciałby wykorzystać te dwa dni, a matka dziecka jest na wychowawczym i nie korzystała w roku z tego urlopu, czy mogę mu te dwa dni opieki dać?
 
witam mam pytanie do tego wątku, nie wiem czy mogę się podłączyć.

Jeśli pracownik ma dziecko i chciałby wykorzystać te dwa dni, a matka dziecka jest na wychowawczym i nie korzystała w roku z tego urlopu, czy mogę mu te dwa dni opieki dać?

2 dni opieki przysługuja rodzicom, a nie każdemu z rodziców z osobna. Zatem jedno z rodziców może wykorzystać 2 dni, gdy drugie nie korzysta wcale lub mogą wykorzystać po 1 dniu.
 
Do góry