reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża a nowa umowa

agacia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2011
Postów
319
Miasto
kraków
Witam
Jestem w ciąży 6 tydz i od października mam mieć nową umowę na czas określony ( to bedzie moja druga umowa ).Czy pracodawca przy nowej umowie może mnie w każdej chwili zwolić gdy się dowie,że jestem w ciaży,czy jestem w jakiś sposób chroniona? Bardzo proszę o pomoc
 
reklama
Witam
Jestem w ciąży 6 tydz i od października mam mieć nową umowę na czas określony ( to bedzie moja druga umowa ).Czy pracodawca przy nowej umowie może mnie w każdej chwili zwolić gdy się dowie,że jestem w ciaży,czy jestem w jakiś sposób chroniona? Bardzo proszę o pomoc
N
ie podała Pani najważniejszej informacji - na jaki okres zawarto umowę?
 
Doprecyzowuję zatem-Jestem na dwumiesiecznej umowie próbnej, która kończy się z ostatnim dniem września. Nowej uowy jeszcze nie mam, ale sądzę ,że ją dostanę i ma byc ona na czas określony, ale nie wiem jaki. Pozdrawiam
 
Doprecyzowuję zatem-Jestem na dwumiesiecznej umowie próbnej, która kończy się z ostatnim dniem września. Nowej uowy jeszcze nie mam, ale sądzę ,że ją dostanę i ma byc ona na czas określony, ale nie wiem jaki. Pozdrawiam

Zatem obecna umowa kończy sie 30 wrzesnia, zatem ciąża będzie młodsza niż 3 m-ce, stąd jesli pracodawca nowej umowy nie bedzie chicła zawrzeć to od 1 pażdziernika będzie Pani bezrobotna.
Co do nowej umowy i mozliwości jej wypowiedzenia, przedłużenia itp. Musialabym wiedzieć na jaki czas zawarta będzie umowa. Pracownica w ciąży podlega szczególnej ochronie, w tym przed wypowiedzeniem. Niemniej nie jest to zakaz bezwzględny - są sytuacji w których pracodawca może taka umowę wypowiedziec.
 
A jaki wpływ ma dlugość kolejnej umowy na możliwość zwolnienia?. W dzisiejszych czasach pracodawca jak się dowiaduje o ciąży to daje umowę zmieniajacą w najlepszy wypadku a jak może to zwalnia z byle powodu. Jestem dobrym pracownikiem,ale chce sie zabezpieczyć przed zwolnieniem.
 
reklama
A jaki wpływ ma dlugość kolejnej umowy na możliwość zwolnienia?.
Co do zasady nie można zwolnić pracownika w ciąży. Prosze jednak pamiętać, ze mówię tu o zwolnieniu-wypowiedzeniu a nie o wygaśnięciu umowy. Umowa bowiem może wygasnąć przed upływem 12 tyg. ciąży.

W dzisiejszych czasach pracodawca jak się dowiaduje o ciąży to daje umowę zmieniajacą
jesli mówi Pani o wypowiedzeniu zmieniającym - pracodawca nie może wypowiedzieć warunków pracy i płacy kobiecie w ciaży, wiec nie jest możliwe że takie praktyki są nagminne.

w najlepszy wypadku a jak może to zwalnia z byle powodu.
By zwolnić kobietę w ciąży byle powód nie wystarczy, Musi dojść do ciężkiego naruszenia obowiązkow pracowniczych.


 
Do góry