reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwariuję.

Belinea

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
1 Luty 2012
Postów
141
Muszę się zwierzyć bo oszaleję. Od momentu kiedy urodziłam i zaczęłam uprawiać seks ciągle mam wrażenie jakbym była znów w ciąży. W lipcu robiłam badanie krwi - wyszło, że nie jestem. W sierpniu lekarz mi powiedział, że nie jestem. Biorę tabletki antykoncepcyjne Azalia, ale podczas każdego stosunku ,,mąż'' kończy we mnie dlatego ciągle się martwię, że zaszłam w ciążę;/ Do tego zauważyłam, że brzuch mi stwardniał i to następny dowód na ciążę. Choć może to po cesarce ? Nie wiem już nic :( Mam takie chwile, że myślę sobie,iż pewnie panikuję, że to niemożliwe bo biorę tabletki regularnie i to siedzi we mnie w mojej psychice, jako strach przed kolejną wpadką. Bo nie ukrywam, że pierwsze dziecko nie było planowane. Ale są takie dni, że ciągle myślę o ciąży. Boję się zrobić test..

Nie wiem czego oczekuję po założeniu tego tematu. Musiałam się wygadać.
 
reklama
tez tak mam nie raz.... biore tabletki ,dostaje miesiączki ale ciągle sobie wkręcam czy nie jestem w ciąży bo np tyje :sorry2: robiłam nawet pare testów... oczywiście wyszła jedna kreska ale mimo to nie raz panikuje:zawstydzona/y:
 
Belinea nie wiem dlaczego nie liczysz sie z tym, że tabletki to nie 100% antywłamaniówka!Więc chyba lepiej zrób test:-D
 
Belinea nie wiem dlaczego nie liczysz sie z tym, że tabletki to nie 100% antywłamaniówka!Więc chyba lepiej zrób test:-D
nie strasz dziewczyny i tak juz sie boi.... owszem tabletki nie zawsze dzialaja dobrze ale przewaznie wtedy kiedy sie zapomni wziasc albo ma sie wymioty badz biegunke do 4h po wzieciu tabletek bo sie zle wchloniaja.....

jesli sie tak boisz wpadki dlaczego nie zalozysz sobie wkladki domacicznej? dziala owiele lepiej niz tabletki
 
wiecie, że wiele jest czynników "blokujących" prawidłowe działanie środków anty? na moich plastrach pisze, że niektóre zioła i SOK GREJPFRUTOWY mogą powodować takie problemy.

Belinea - sprawa jest prosta. dodatkowa antykoncepcja - pianka, prezerwatywa, albo niech mąż się powstrzyma przed "kończeniem w Tobie". a wariować będziesz, moja Nutelka planowana, a i tak boję się panicznie i widzę objawy - w tym miesiącu bolały mnie piersi i byłam senna:p a w zeszłym "muliło" mnie od rana i szarpało nawet na wymioty:)

no i pam masz rację, rzadko się zdarza wpadka mimo anty, najczęściej przez niewłaściwe stosowanie:)
 
ja tez kiedys bralam anty i czasami naprawde nie regularnie bo po prostu zapominalam i w ciaze nie zaszlam znam tez wiele osob ktore biora tabletki i tez nie zachodza w ciaze! mysle,ze tu chodzi o Twoja psychike,bo po prostu sie boisz kolejnej nieplanowanej ciazy moze zastosuj jakies dodatkowe srodki ale moim zdaniem bedzie to be sensu moze za jakis czas Ci przejdzie nie dawno rodzilas moze to dlatego...nie wiem,ja tak nigdy nie mialam,pozdrawiam no i moze zmien te tabletki na jakies inne,bo moze z tymi tabletkami cos jest nie tak...
 
Ostatnia edycja:
Belinea szczerze? Lezałam na sali po porodzie z dziewczyną, która urodziła 3 dziecko - wpadkę przy tabletkach Azalia.
 
Wiem doskonale, że tabletki nie dają 100% pewności. Ale przecież po to są by móc uprawiać seks, bez dodatkowego zabezpieczenia. Bardzo bym chciała używać dodatkowo prezerwatyw ale mój niestety jest na nią uczulony.

Odnośnie dodatkowych zabezpiczeń typu pianka i wkładka, możecie coś więcej napisać jeśli miałyście styczność?


wiecie, że wiele jest czynników "blokujących" prawidłowe działanie środków anty? na moich plastrach pisze, że niektóre zioła i SOK GREJPFRUTOWY mogą powodować takie problemy.

Belinea - sprawa jest prosta. dodatkowa antykoncepcja - pianka, prezerwatywa, albo niech mąż się powstrzyma przed "kończeniem w Tobie". a wariować będziesz, moja Nutelka planowana, a i tak boję się panicznie i widzę objawy - w tym miesiącu bolały mnie piersi i byłam senna:p a w zeszłym "muliło" mnie od rana i szarpało nawet na wymioty:)

no i pam masz rację, rzadko się zdarza wpadka mimo anty, najczęściej przez niewłaściwe stosowanie:)

O piance nie słyszałam nigdy.

W sumie żadnych objawów nie mam. Dwa razy w ciągu ostatniego tygodnia miałam jakieś plamienia, trwają 2 dni. Wczoraj znów dostałam.

Ciągle się dotykam za ten brzuch, no mówię Wam.. do głowy chyba dostanę. Chciałabym ten test zrobić ale strach przed ujrzeniem dwóch kresek jest zbyt duży.

Za 2 tygodnie mam wizytę i lekarz mi zmieni tabletki. Polecacie coś oprócz nich? Coś skuteczniejszego?

Belinea szczerze? Lezałam na sali po porodzie z dziewczyną, która urodziła 3 dziecko - wpadkę przy tabletkach Azalia.

To się faktycznie uspokoiłam.. ;/ Podobno zdarzają się wpadki przy tabletkach ale z jakiegoś powodu - nieregularność w braniu na przykład. Ja moje biorę co do minuty, dzień w dzień, bez przerwy..

Bałam się, że będą mniej skuteczne bo mają jeden składnik tylko ale z tego co mówił lekarz nie zmniejsza to ich skuteczności.



Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi.
 
reklama
Belinea mam tak samo, i trwa to ponad rok. Po porodzie nie kochalam sie prawie 4 mies. Teraz biore normalne anty plus gumka inaczej nic nie robie. W maju zatrzymal mi sie okres i tez balam sie zrobic test bo wtedy na anty nie bylam ale gumka zawsze byla i brak konczenia w srodku. Zrobilam test w lipcu byl ujemny a okres pijawil sie w sierpniu po wywolaniu ale co ja wtedy przezylam to moje:no:
 
Do góry