reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyzszony poziom CA-125

marcia30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Lipiec 2012
Postów
4 003
Miasto
Białystok
Witam wszystkich!

Mam taki problem, mianowicie staram sie o dzidzię i przy wizycie okazało się że mam torbiel na lewym jajniku 42x 36 mm lekarka przepisała mi progesteron na dwa cykle i kazała zrobić marker CA-125 w 3-5 dc. tak też zrobiłam i wyszedł mi 145,1 U/ml. Trochę sie przestraszyłam i nie wiem co mam o tym sądzić? czy to mozę być rak? czy może powtórzyć badanie po okresie? Jak sądzicie, moze któraś z Was miała podobny problem? prosze o wszystkie odpowiedzi bo strasznie sie boje ze to przekreśli moje plany o drugiej dzidzi a wizyte mam dopiero 17 grudnia.
pozdrawiam
 
reklama
Marcia30, niestety musisz to wyjasnic jak najszybciej: czy nie daloby rady zadzwonic i poprosic o przyspieszenie wizyty? Ja mialam torbiel tzw potworniaka, z wynikiem CA-125 nieco podwyzszonym (<50), tlumaczono mi, ze podwyzszone CA-125 jest niepokojace, ale nie oznacza na 100% raka jajnika, to moze byc np endometrioza, niegrozny '"potworniak" lub cos innego, ale lekkcewazyc tego nie wolno, byc moze beda do zbadania inne markery oraz pewnie biopsja tej torbieli...Z tego co pamietam, mowiono mi ze 10% torbieli u kobiet z podwyzszonym CA-125 byla naprawde zloscliwa, czyli 9 szans na 10 ze bedzie OK. Trwanie w niepewnosci to tortura wiec moze molestuj lekarke o wczesniejsza wizyte.?
A badanie markera w przyszlym cyklu na pewno warto powtorzyc...a moze bedzie ok? Czasem nawet jakis stan zapalny moze sfalszowac wynik...Badzmy dobrej mysli.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za odpowiedz, przy ostatniej wizycie miałam wlaśnie stan zapalny pod mikroskopem były same bakterie a nie było wogle pałeczek kwasu mlekowego wiec moze to miało jakiś wpływ. zobacze moze uda mi sie isc wczesniej.
 
W kazdym razie trzeba myslec pozytywnie: pamietam ze gdy panikowalam, to lekarka mi powiedziala, ze rak jajnika u mlodych kobiet wystepuje bardzo rzadko, a gdyby i nawet ta diagnoza sie potwierdzila, to zazwyczaj konczy sie na usunieciu czesci lub calego jajnika, no i zostaje drugi jajnik, ktory calkowicie wystarczy aby dochowac sie gromadki dzieci :-)
 
Witam wszystkich!

Mam taki problem, mianowicie staram sie o dzidzię i przy wizycie okazało się że mam torbiel na lewym jajniku 42x 36 mm lekarka przepisała mi progesteron na dwa cykle i kazała zrobić marker CA-125 w 3-5 dc. tak też zrobiłam i wyszedł mi 145,1 U/ml. Trochę sie przestraszyłam i nie wiem co mam o tym sądzić? czy to mozę być rak? czy może powtórzyć badanie po okresie? Jak sądzicie, moze któraś z Was miała podobny problem? prosze o wszystkie odpowiedzi bo strasznie sie boje ze to przekreśli moje plany o drugiej dzidzi a wizyte mam dopiero 17 grudnia.
pozdrawiam

Dobrze, ze zapisałaś się do lekarza, wg mnie powinnaś poszukac lekarza ginekologa-onkologa. Ja przez całą ciąże chodziłam do gina, mówił, że wszystko jest ok, cytologię zrobił, niby dobra, a po porodzie się okazało, że mam nowotwór złośliwy szyjki. Nie straszę Cię, jednak uważam, że powinnaś iść do dobrego lekarza.
 
reklama
Podwyższony poziom markera CA 125 może być również związany ze stanem zapalnym w organizmie. Nawet problemy z uzębieniem mogą wpłynąć na jego poziom. Jednakże w przypadku raka jajnika należy zachować szczególną ostrożność. Nie rezygnuj z opieki ginekologa i dowiedz się, czy ktoś w Twojej rodzinie chorował na raka narządów płciowych. Możesz mieć zmutowany gen,
 
Do góry