reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża podczas trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia!!!

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Witam serdecznie mam taki problem w dniu 30 września 2012 otrzymałam wypowiedzenie z pracy z zachowaniem 3miesięcznego okresu wypowiedzenia. Dowiedziałam się iż jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy pracodawca anuluje mi wypowiedzenie? Kiedy muszę powiadomić pracodawcę o ciąży,czy mogę jeszcze trochę z tym poczekać? Czy urlop macierzyński będzie mi przysługiwał, jeśli tak to w jakiej kwocie? pozdrawiam
 
reklama
Czy rzeczywiscie doba to tak długi czas oczekiwania na odpowiedź, że konieczne jest ponaglenie?

Witam serdecznie mam taki problem w dniu 30 września 2012 otrzymałam wypowiedzenie z pracy z zachowaniem 3miesięcznego okresu wypowiedzenia. Dowiedziałam się iż jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy pracodawca anuluje mi wypowiedzenie?
Wypowiedzenie jest nieważne z mocy prawa.

Kiedy muszę powiadomić pracodawcę o ciąży,czy mogę jeszcze trochę z tym poczekać?
Nie ma terminu, choć z orzecznictwa wynika, ze powinna Pani zrobić to niezwołocznie po dowiedzeniu się o ciąży. W przeciwnym razie mozna postawić pracownikowi zarzut działania na szkodę pracodawcy.

Czy urlop macierzyński będzie mi przysługiwał, jeśli tak to w jakiej kwocie?
Będzie Pani miała prawo do zasiłku 9i urlopu) macierzynskiego. 100% podstawy.
 
Przepraszam bardzo nie chciałam ponaglać :) Hehe ja tez chciałabym widzieć jego minę :D
Dziękuje bardzo za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie czy pracodawca może mi w tym wypadku zmienić umowę na czas określony? Jeżeli mam ją na czas nieokreślony. I jeżeli wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim bo niestety na bezpłatny wychowawczy nie mogę sobie pozwolić :( to jeżeli pracodawca będzie chciał znów mnie zwolnić to znowu przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia?
 
czy pracodawca może mi w tym wypadku zmienić umowę na czas określony?
Nie, pracodawca nie moze zmienić umowy.

I jeżeli wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim bo niestety na bezpłatny wychowawczy nie mogę sobie pozwolić :( to jeżeli pracodawca będzie chciał znów mnie zwolnić to znowu przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia?
Tak, chyba,z e Pani trwałość zatrudnienia bedzie chroniona np. z powodu zmniejszenia wymiaru etatu (186(7)kp)
 
Bardzo dziękuję za pomoc teraz jestem już spokojna :) Cieszę się bardzo że są takie portale i że ktoś potrafi bezinteresownie pomóc. Dziękuję bardzo.
 
Witam ponownie chciałam jeszcze zapytać w imieniu koleżanki , która również jest w ciąży. Ma ona bowiem umowę na okres próbny 3 miesięcy. Czy należy jej się przedłużenie umowy do momentu porodu? I czy będzie jej się należał cały urlop macierzyński wraz z zasiłkiem zusowskim?
 
reklama
Witam ponownie chciałam jeszcze zapytać w imieniu koleżanki , która również jest w ciąży. Ma ona bowiem umowę na okres próbny 3 miesięcy. Czy należy jej się przedłużenie umowy do momentu porodu? I czy będzie jej się należał cały urlop macierzyński wraz z zasiłkiem zusowskim?

Musże znać:
1. datę wygasniecia umowy (do kiedy jest umowa)
2. datę pierwszego dnia ostatniej mieisiączki (stan zaawansowania ciazy).
 
Do góry