reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obowiązkowe badania w ciąży

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Witam serdecznie dostałam wytyczne od ginekologa na zrobienie badań : Toxoplazmoza IgG IgM ; CMV IgG IgM ;Różyczka IgG. Nie dostałam jednak od mojej lekarki skierowania na te badania, gdyż ta twierdziła że nie ma już na nie limitu.Jednak nie spodobała mi się ta odpowiedz tymbardziej że wszystkie moje koleżanki które są w ciąży bez problemu skierowanie otrzymały. Jak się dowiedziałam są one strasznie drogie bez skierowania:( I niestety jeszcze ich nie zrobiłam bo nie mam na nie pieniędzy. Jestem w 7 tygodniu ciąży czy te badania muszą być zrobione do któregoś tygodnia ciąży? Czy mogę spróbować iść do innego lekarza , może ten da mi skierowanie?
 
reklama
ja chodząc na NFZ miałam te badania za free, nic o żadnych limitach mi lekarz nie wspominał. Dał skierowanie i kazał zrobić i tyle. Może spytaj w przychodni albo zmień lekarza. Prywatnie te badania kosztują fortunę, szkoda kasy.
 
Idź do innego lekarza, ten jest jakiś dziwny. Chociaż w tej chorej służbie zdrowia to wszystko jest możliwe, ale zapytać się innego lekarza nie zaszkodzi.
 
Dzięki dziewczyny też tak uważam że to jest jakieś chore żeby płacić za takie badania. Ja byłam normalnie na nfz i nie dała mi skierowania. Chyba faktycznie spróbuję do innego lekarza.
 
Cześć dziewczyny!

Słuchajcie mam zamiar starać się o dziecko a lekarz kazał mi zrobić badania na toxoplazmoze i cytomegalie. Czytam tutaj na forum, że te badania robi się dopiero w ciąży. Czy to znaczy, że karze mi robić zbędne badania czy poprostu jest zapobiegliwy? Czy te badania są w ogóle mi teraz potrzebne? Z góry dzięki za odp.
 
Cześć dziewczyny!

Słuchajcie mam zamiar starać się o dziecko a lekarz kazał mi zrobić badania na toxoplazmoze i cytomegalie. Czytam tutaj na forum, że te badania robi się dopiero w ciąży. Czy to znaczy, że karze mi robić zbędne badania czy poprostu jest zapobiegliwy? Czy te badania są w ogóle mi teraz potrzebne? Z góry dzięki za odp.

A każe Ci je zrobić prywatnie czy na NFZ?
Tak po prawdzie, ja uważam że badania na toxo teraz są zbędne, bo tak naprawdę teraz je zrobisz, będą negatywne, a w ciąży się zarazisz. No ale jeśli robi je na NFZ, to w sumie można zrobić.
 
No to pewnie prywatnie jak nie dał skierowania :(
A ja mam takie pytanie również nie dostałam skierowania na te badania mimo tego iż jestem w ciąży. Dostałam zatem skierowanie na podstawowe mocz i morfologia , jednak lekarz zapomniał zaznaczyć ilość badań. Czy mogę sobie sama zaznaczyć inne i wpisać ilość? Czy w jakiś sposób się o tym lekarz dowie? Czy ma jakieś znaczenie kod materiału który lekarz przykleja na każdym skierowaniu? Proszę o pomoc. Ja wiem że to troche oszustwo ale naprawdę nie mam kasy na te badania :( :( ;(
 
Ja bym jeszcze raz podeszła do tego lekarza, żeby wypisał skierowanie na to na co powinien. Albo idz do innego.
 
reklama
Nie da nie ma szans już byłam u niej 2 raz. A do innego mogę się dostać dopiero po nowym roku niestety :( także jestem w beznadziejnej sytuacji bo te badania muszę zrobić do 10 tygodnia ciąży a jestem w 8 już :(
 
Do góry