reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki w kuchni

Pyśka_:)

Szczęśliwa :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2012
Postów
11 543
Myślę, że tutaj będzie najlepiej wrzucać wszystkie nasze przepisy, żeby na głównym potem nie siedzieć przez 2 dni i nie szukać jednego przepisu :-)
 
reklama
Ja dziś albo jutro będę robiła takie coś, tylko nie wiem co z tego wyjdzie bo nigdy nie miałam z nim do czynienia ;D

Składniki:

Galaretka wiśniowa
Galaretka cytrynowa
1 puszka mleka zagęszczonego schłodzonego
2 łyżki żelatyny
Cukier waniliowy
Polewa o smaku ciemnej czekolady

Żelatynę rozprowadzić w 1/2 szklanki letniej wody z dodatkiem cukru waniliowego.
Każdą galaretkę rozpuścić w 1/2 szklanki gorącej wody.
Po wystudzeniu każdą galaretkę ubić mikserem, dodać 1/3 ilości mleka zagęszczonego.
Wlać do formy o wymiarach 25x28 cm.
Ubić żelatynę, dodać 1/3 pozostałego mleka. Wylać na warstwę galaretki. Czynność powtórzyć dla drugiej galaretki.
Schłodzić w lodówce i udekorować polewą.
 
oczywiscie sprawdzony wieloktornie :))) zdjecia na dole :)

SKŁADNIKI:
- 2 szkl. mąki
- 3/4 szkl. cukru pudru
- 1 lyzeczka proszku do pieczenia
- 1 lyzeczka sodki
- 2/3 szkl. mleka
- 1 jajo
- olejek waniliowy lub rumowy wg. uznania

WYKONANIE:
polącz suche skladniki w jednej misce mąkę przesiej
połącz mokre skladniki w drugiej misce mieszaj
potem do mokrych dodawaj po trochu suche i mieszaj lyzka
jesli chcesz ciemne babeczki dodaj pol szkl. kakao
ja uwielbiam cranberries żurawinke czesto dodaje do muffinek wczesniej namoczyc we wrzatku
oczywiscie mozna rowniez dodac rodzynki jakies pokrojone sliwki itp.
moja kuzynka ostatnio eksperymentuje i dodala budyn waniliowy :)

a teraz najwazniejsze mase wkladamy do formy nie wiecej niz 1/3 foremki gdyz nasze baby beda bardzo rosly

jesli nie macie form do babek to starcza same papilotki ale na pewno sie troche rozleza :)
polecam formy silikonowe :)
SMACZNEGO

dscn1889ig.jpg
53902343800255067171117.jpg



57460844290030511251280.jpg
37637043693836406776695.jpg
 
Aniołek jeszcze takie pytanie bo ja to totalna sierota z pieczeniem jestem i nie wiem ile mam piec i w jakiej temperaturze, please bo juz ciasto w misce mam:tak:
 
Jednak nawet tak prosta rzecz nie jest prosta chyba za dużo sody i proszku dodałam bo strasznie czuć go w babeczkach. No ale następnym razem mniejsze łyżeczki użyję.
 
ah muffinki uwielbiam z moja corcia.... robimy tez od czasu do czasu...z czekolada i orzechami,albo z jagodami Mariczka uwielbia:)))

Aniolek czy ja bym mogla poprosić o przepis na pierogi chodzi mi o ciasto....ja wiem ,ze to banalne ,ale jakos nigdy mi nie wychodzi takie jak powinno:(((((
 
reklama
ah muffinki uwielbiam z moja corcia.... robimy tez od czasu do czasu...z czekolada i orzechami,albo z jagodami Mariczka uwielbia:)))

Aniolek czy ja bym mogla poprosić o przepis na pierogi chodzi mi o ciasto....ja wiem ,ze to banalne ,ale jakos nigdy mi nie wychodzi takie jak powinno:(((((

w przesialam jakies 3 szkl maki
troche soli do smaku jakas lyzeczke
no i szkl. wrzatku
w zasadzie to na oko zawsze robie
jak bedzie za mokre i bedzie sie kleic dajesz maki wiecej
walkujesz i heja :)
 
Do góry