reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak znalazłyście się w Norwegii?

anka89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Listopad 2012
Postów
60
Miasto
Kraków
Witam,
Jak w tytule - Jak znalazłyście się w Norwegii? Dlaczego tam wyjechałyście? Kiedy? :)
Pytam, bo razem z chłopakiem zastanawiamy się czy tam nie wyjechać. Mamy 7-miesięcznego synka. W Polsce właściwie nas wiele nie trzyma. Teraz z miesiąca na miesiąc wychodzimy "na zero", więc raczej to marna perspektywa na życie. Chcielibyśmy żyć trochę lepiej (nie mówię o jakichś wielkich szaleństwa, ale żeby było na +), poznać trochę świata i pooddychać świeżym norweskim powietrzem :)
Czy myślicie, że wyjazd to dobry pomysł? I czy udałby się z małym dzieckiem?
Pozdrawiam
 
reklama
Wyjazd to dobry pomysł,zanim jednak wyjedziesz poczytaj jakie jest norweskie prawo,szczególnie te dotyczące rodziny i dzieci i nie chodzi mi tu o to jak uzyskać zapomogi czy dodatki.
Ja szczerze mówiąc nigdy bym nie wybrała Norwegii jako miejsca stałego pobytu.
 
Jezeli macie przedewszystkim wlasne mieszkanie w sensie nie z 5 osobami , bo taki jest tam wymog dla rodziny z dzieckiem i pobyt legalnie chociarz twoj mąż to ja bym pojechała, ale innym wypadku napewno bym dziecka nibrała, bo tam sie łatwo o byle co czepiaja i mogą ci zabrac dziecko, a odzyskac je z powrotem to duzy problem .Poczytaj portal moja norwegia.
 
mieszkam w Norwegii już 4 lata , mój mąż jest tutaj trochę dłużej , tutaj urodziły się nasze dzieci i powiem że życie na pewno jest lepsze , jest inaczej niż w PL jeśli chodzi o wychowanie dzieci ,ale myślę że warto
jedynie czego mi brakuje to naprawdę ciepłego lata , ale nawet białe noce są do przeżycia :tak:
 
Do góry