reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwiazanie umowy na wykonanie robot budowlanych

kremofka

listopadowa mama
Dołączył(a)
5 Luty 2010
Postów
101
dzień dobry

w kwietniu 2012 podpisana została umowa na roboty budowlane ( robocizna + material) w kwocie 44900 brutto

niestety z pewnych wzgledow jestem zmuszona rozwiazac owa umowe.
W paragrafie mam zapisane nastepujacy sposob rozwiazania umowy:
"strony postanawiaja ze obowiazjujaca je forme odszkodowania stanowia kary umowne.Zamawiający zapłaci wykonawcy kary umowne:
a) odstapienie od umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy w wysokości 5% wynagrodzenia netto"



została wpłacona zaliczka 8980,01

w sierpniu wyslane zostalo powiadomienie o rozwiazaniu umowy przez zamawiajacego. Do dnia dzisejszego sprawa sie nie rozstrzygla
Wykonawca przywiozl czesc materialu na miejsce wykonania robót.
Udało sie raz dodzwonic do wykonawcy, w ktorym oswiadczyl ze nie moze zwrocic zalicznki ( pomniejszonej o kare umowna), i ze musze zaplacic za material, który został przywieziony ( nie mogę go zwrócić)
Czy wyslac jeszcze jeden list ponaglajacy czy jednak zglosic sie do prawnika?
 
reklama
dzień dobry

w kwietniu 2012 podpisana została umowa na roboty budowlane ( robocizna + material) w kwocie 44900 brutto

niestety z pewnych wzgledow jestem zmuszona rozwiazac owa umowe.
W paragrafie mam zapisane nastepujacy sposob rozwiazania umowy:
"strony postanawiaja ze obowiazjujaca je forme odszkodowania stanowia kary umowne.Zamawiający zapłaci wykonawcy kary umowne:
a) odstapienie od umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy w wysokości 5% wynagrodzenia netto"



została wpłacona zaliczka 8980,01

w sierpniu wyslane zostalo powiadomienie o rozwiazaniu umowy przez zamawiajacego. Do dnia dzisejszego sprawa sie nie rozstrzygla
Wykonawca przywiozl czesc materialu na miejsce wykonania robót.
Udało sie raz dodzwonic do wykonawcy, w ktorym oswiadczyl ze nie moze zwrocic zalicznki ( pomniejszonej o kare umowna), i ze musze zaplacic za material, który został przywieziony ( nie mogę go zwrócić)
Czy wyslac jeszcze jeden list ponaglajacy czy jednak zglosic sie do prawnika?

W takich sytuacjach bardzo wiele zalezy od zapisów umowy. Nie znam jej treści, wiec niewiele wniosę.
Proszę jednak pamietac, ze kara umowan karą, a ewentualne odszodowanie to zupełnie inna kwestia.
 
o jakie zapisy w umowie chodzi? postaram sie je opisac. Jesli chodzi o kare umowna to jest tylko ten jeden zapis w umowie. Chodzi mi o to aby odzyskać wplacona zaliczke ( pomniejszona o ta właśnie kare co powyzej + ewlentualnie za materiały).
Wykonawca od 3 miesiecy nie odezwał sie do mnie w tej sprawie, choc obiecal, mam wrazenie ze liczy ze odpuszczę. jednak jest to spora kwota.
jakie odszkodowanie ma Pani na mysli?
 
o jakie zapisy w umowie chodzi? postaram sie je opisac. Jesli chodzi o kare umowna to jest tylko ten jeden zapis w umowie. Chodzi mi o to aby odzyskać wplacona zaliczke ( pomniejszona o ta właśnie kare co powyzej + ewlentualnie za materiały).
Wykonawca od 3 miesiecy nie odezwał sie do mnie w tej sprawie, choc obiecal, mam wrazenie ze liczy ze odpuszczę. jednak jest to spora kwota.
jakie odszkodowanie ma Pani na mysli?
Sprawy tego typu reguluje przede wszystkim umowa, więc bez znajomosci jej treści nic nie mogę poradzić. Odpowiedzi na Pani pytania trzeba szukać w umowie oraz korespondencji (formie i treści) dot. rozwiązania umowy.
 
Sprawy tego typu reguluje przede wszystkim umowa, więc bez znajomosci jej treści nic nie mogę poradzić. Odpowiedzi na Pani pytania trzeba szukać w umowie oraz korespondencji (formie i treści) dot. rozwiązania umowy.

a wiec sa 2 paragrafy dotyczace umowy:
"
Par.12
ROZWIAZANIE UMOWY:
1.Zamawiajacy moze ozwiazac umowe bez zachowania terminu wypowiedzenia:
-jesli Wykonawca po przekroczeniu 5 dniowego gterminu nie rozpocznie robot
-jesli od swojego oragnu nadzoru uzyska informacje, ze Wykonwca przeprowadza roboty niesumiennie i niezgodnie z zasadami branzy
2.Wykonawca moze rozwiazac umowe
-jesli Zamawiajacy spozni sie z zaplata kolejnych rat
3. Strony winny umowe rozwiazac pisemnie z podaniem przyczyny, z powodu których ją rozwiązują. Bez względu na to, która ze stron rozwiazuje umowe. Wykonawca zobowiazany jest wykonane prace zabezpieczyć taki sposób,by zapobiec ich niszczeniu, a koszty takich prac pokrywa strona odpowiedzialna za rozwiazanie umowy.

PAR.13
strony postanawiaja ze obowiazjujaca je forme odszkodowania stanowia kary umowne.Zamawiający zapłaci wykonawcy kary umowne:
a) odstapienie od umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy w wysokości 5% wynagrodzenia netto"

w sierpniu wysłałam pismo nastepujacej tresci:

Ja, niżej podpisana oświadczam , iż rozwiązuje umowę zawartą w dniu XX. 2012 roku
pomiędzy:

....
a
.......

której przedmiotem jest wykonanie robót budowlanych na terenie działki w ........
Rozliczenie między stronami z tytułu odstąpienia od umowy nastąpi na zasadach określonych zapisami wynikającymi z treści umowy.

Otrzymalam taka odpowiedz od wykonawcy:
04.09.2012
"
Witam!

Bardzo mi przykro.
Pewnie coś ważnego się musiało wydarzyć, że Pani rezygnuje.
Dopiero wczoraj odebrałem list od Pani.
Ja jestem już 7 tygodni poza firmą.
(...)

Co do rozliczenia to muszę przyjrzeć się naszej umowie, ale to jak będę w biurze. Może nawet w tym tygodniu się uda.
A jeśli chodzi o zwrot materiałów - raczej nie wchodzi w grę - zarówno studnia jak też odcinki kolektora są wykonywane w fabryce pod indywidualne zamówienie klienta, więc nikt tego z powrotem nie przyjmie.
Jedyne o mogę zrobić to odświeżyć kontakty z niedoszłymi klientami i zaproponować im zakup Pani konfiguracji po obniżonej cenie. To wszystko co mogę dla Pani zrobić.
Odezwę się do Pani jak będę w biurze"

Kilkakrotnie probowalam sie skontaktowac telefonicznie i mailowo, niestety odzewu brak
Co zrobic w tej sytuacji?
 
Do góry