reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop bezplatny a ubezpieczenie ?!

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam jestem na urlopie bezplatnym od maja 2012 do maja 2013 roku

(posiadam ksiazeczke ubezpieczeniowa wydana przez ZUS )
pracodawca mi ja nadal podbija a tu nagle czytam ze pracodawca mnie nie ubezpiecza !

wiec idac z dzieckiem do lekarza pokazuje ksiazeczke ktora "podbija mi pracodawca " boje sie ze dostane jakies rachunki do zaplaty

kto w takim razie mnie i moje 3 letnie dziecko ubezpiecza ? jaki dokument powinnam miec aby wszystko było dobrze

dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
witam jestem na urlopie bezplatnym od maja 2012 do maja 2013 roku

(posiadam ksiazeczke ubezpieczeniowa wydana przez ZUS )
pracodawca mi ja nadal podbija a tu nagle czytam ze pracodawca mnie nie ubezpiecza !

wiec idac z dzieckiem do lekarza pokazuje ksiazeczke ktora "podbija mi pracodawca " boje sie ze dostane jakies rachunki do zaplaty

kto w takim razie mnie i moje 3 letnie dziecko ubezpiecza ? jaki dokument powinnam miec aby wszystko było dobrze

dziekuje i pozdrawiam

Rozumiem, ze jest Pani na urlopie bezpłatnym, a nie na bezpłatnym urlopie wychowawczym?
Jaki jest status zatrudnienia ojca dziecka?
 
jestem na bezplatrnym urlopie

urlop wychwawczy miałąm płatny i skonczył mi sie w maju 2012


ja obecnie byłam na swoim ubezpieczeniu ( jestem zatrudniona od lutego 2009 r a od maja 2010 do maja 2012 byłam na urlopie wychowawczym od maja 2012 urlop bezplatny )

moj maz a ojciec dziecka jest zatrudniony nie zdecydował sie na ubezpieczenie grupowe tylko placimy 40 zł i ma wykupione ubezpieczenie indywidualne - ale odciaga mu z pensji jego zaklad

była taka mozliwosc albo chce byc ubezpieczony grupowo albo zapłaci wyzsza skladke ale i ubezpieczenie bedzie kozystniejsze
 
Ostatnia edycja:
jestem na bezplatrnym urlopie

urlop wychwawczy miałąm płatny i skonczył mi sie w maju 2012
No włąsnie z tą informacja jest coś nie tak, a to kluczowa sprawa w Pani pytaniu.
Urlop wychowawczy jest zawsze bezpłatny. Być moze pobierała Pani świadczenie rodzinne (zasiłek i dodatek)?
Drążę ten temat, bo z suwaczka wynika, ze dziecko ma niecąłe 3 lata, stąd podejrzewam, że urlop moze być wychowawczy (bezpłatny) a nie bezpłatny.

ja obecnie byłam na swoim ubezpieczeniu ( jestem zatrudniona od lutego 2009 r a od maja 2010 do maja 2012 byłam na urlopie wychowawczym od maja 2012 urlop bezplatny )
Jest Pani pewna, ze to nie jest trzeci rok urlopu wychowawczego?

moj maz a ojciec dziecka jest zatrudniony nie zdecydował sie na ubezpieczenie grupowe tylko placimy 40 zł i ma wykupione ubezpieczenie indywidualne - ale odciaga mu z pensji jego zaklad
Ubezpieczenie dodatkowe męża nie ma tu nic do rzeczy. Jesli Pani jest rzeczywiście na urlopie bezpłatnym to nie ma Pani ubezpieczenia zdrowotnego. MĄż powinien zatem zgłosić i Panią i dziecko do ubezpieczenia (co nie wiąże sie z dodatkowa składką). Jesli jednak jest pani na urlopie wychowawczym to sytuacja jest zupełnie inna, stad konieczne jest by była Pani na 100% pewna na jakim urlopie Pani przebywa.
 
witam w grudniu 2009 r urodzilam corke

do 20 maja 2010 byłam na zerwcpie maciezynskim

a od czerwca 2010 do maja 2012 bylam na urlopie wychowawczym ( rodzinne + dodatek 400 zł )

obecnie od maja 2012 moj pracodawca udzielił mi rocznego bezplatnego urlopu
 
witam w grudniu 2009 r urodzilam corke

do 20 maja 2010 byłam na zerwcpie maciezynskim

a od czerwca 2010 do maja 2012 bylam na urlopie wychowawczym ( rodzinne + dodatek 400 zł )
OK. Czyli dwa lata urlopu wychowawczego.

obecnie od maja 2012 moj pracodawca udzielił mi rocznego bezplatnego urlopu
I sama Pani o taki urlop wnioskowała? A nie o wychowawczy (trzeci przysługujący rok)? Nie chciała Pani urlopu, który liczy się do stażu pracy, na którym jest Pani ubzpieczona?

Jesli tak, nie ma Pani (przebyajac na urlopie bezpłatnym) ubezpieczenia. Dziecko też nie ma. Oboje (Pani i dziecko) powinniście być na czas Pani urlopu zgłoszeni do ubezpieczenia (zdrowotnego, a nie komercyjnego grupowego) męża.
 
OK. Czyli dwa lata urlopu wychowawczego.


I sama Pani o taki urlop wnioskowała? A nie o wychowawczy (trzeci przysługujący rok)? Nie chciała Pani urlopu, który liczy się do stażu pracy, na którym jest Pani ubzpieczona?

kurcze musze zadzwonic bo to ksiegowa miala tak zrobic aby było dobrze

jutro postaram sie zadzwonic i dokladnie wypytac o wszystko

bardzo pani dziekuje za poswiecony mi czas i rady

zycze Spokojnym Wesołych Świat
 
witam serdecznie

Wyjaśniło sie wszystko - wiec jestem na urlopie wychowawczym do maja 2013 roku
rowniez mamy ubezpieczenie zarazem z coreczka i wlicza mi sie do stazu pracy

stad inne moje pytanie

corka idzie od wrzesnia do przedszkola

ja juz wiem ze w maju konczy mi sie urlop wychowawczy a co za tym idzie nie zostanie przedłuzona mi umowa - za porozumieniem stron (do chwili pojscia dziecka do przedszkola we wrzesniu nie mam dla niej opieki innej niz moja wlasna )

wiec w maju zarejestruje sie w Urzedzie Pracy jako osoba bezrobotna z prawem do zasiłku ( dzis rozmawialam z ksiagowa i owy zasilek bedzie mi przysługiwał ) stad moje pytanie

jak zostanie przyznany zasilek UP wysyla do mnie ( o ile takie posiada ) oferty pracy i stad moje pytanie czy w moim przypadku brak opieki nad dzieckiem przez osoby trzecie nie skresla mnie z tego zasiłku ?

chodzi mi oto ze poprostu do wrzesnia az dziecko nie pojdzie do przedszkola nie bede miala mozliwosci podjecia pracy i czy UP nie zabierze - odbierze mi z tego tytułu zasiłku ??

od wrzesnia jezeli dostane takowe oferty pracy z UP badz sama znajde sobie prace to nie ma najmniejszego problemu aby zasiłek "zawiesic " ale do wrzesnia jest to dla mnie ogromny problem i nie ukrywam ze ten zasilek rowniez przydalby sie nam ( maz jako jedyny zarabia ok 2 tys miesiecznie )

mam nadzieje ze w sposob zrozumiały to napisałąm

pozdrawiam Asia
 
reklama
Wyjaśniło sie wszystko - wiec jestem na urlopie wychowawczym do maja 2013 roku
rowniez mamy ubezpieczenie zarazem z coreczka i wlicza mi sie do stazu pracy
Jak wynikąło chyba z moich wcześniejszych wypowiedzi od poczatku podejrzewałam taką wersję wydarzen. Nie mogłam uwierzyć w ten urlop bezpłatny.


ja juz wiem ze w maju konczy mi sie urlop wychowawczy a co za tym idzie nie zostanie przedłuzona mi umowa - za porozumieniem stron (do chwili pojscia dziecka do przedszkola we wrzesniu nie mam dla niej opieki innej niz moja wlasna )
A jaką ma Pani umowę? Do maja 2013?

wiec w maju zarejestruje sie w Urzedzie Pracy jako osoba bezrobotna z prawem do zasiłku ( dzis rozmawialam z ksiagowa i owy zasilek bedzie mi przysługiwał ) stad moje pytanie

jak zostanie przyznany zasilek UP wysyla do mnie ( o ile takie posiada ) oferty pracy i stad moje pytanie czy w moim przypadku brak opieki nad dzieckiem przez osoby trzecie nie skresla mnie z tego zasiłku ?
Jesli dostanie Pani z UP ofertę pracy i nie przyjmie jej Pani to zostanie Pani wykreslona z rejestru bezrobotnych. Brak opieki do dziecka nie jest usprawiedliwieniem dla niepodjęcia pracy.
chodzi mi oto ze poprostu do wrzesnia az dziecko nie pojdzie do przedszkola nie bede miala mozliwosci podjecia pracy i czy UP nie zabierze - odbierze mi z tego tytułu zasiłku ??
Tylko jesli odrzuci Pani ich oferte pracy.

od wrze
snia jezeli dostane takowe oferty pracy z UP badz sama znajde sobie prace to nie ma najmniejszego problemu aby zasiłek "zawiesic " ale do wrzesnia jest to dla mnie ogromny problem i nie ukrywam ze ten zasilek rowniez przydalby sie nam ( maz jako jedyny zarabia ok 2 tys miesiecznie )
Rozumiem, ale bezrobotny to ktoś bez pracy i poszukujący jej. A Pani nie bedzie, jak wynka z postu gotowa podjać pracy.
 
reklama
Do góry