reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzynski wychowawczy i wypoczynkowy

matyjasowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2008
Postów
1 499
Miasto
sląsk
witam
pracuje w firmie od 01.01.2008 umowe mam na czas nieokreslony . 12.10.12 urodzilam syna i obecnie przebywam na urlopie macierzynskim. Mam w zwiazku z tym kilka pytan
1. kiedy konczy mi sie urlop macierzynski od 2013 przysluguje mi 24tyg ??
2. ile dni urlopu wypoczynkowego nalezy mi sie po urlopie macierzynskim.. (cala ciaze przebywalam na l4 z powodu zagrozenia) i czy na takim urlopie wypowczynkowym pracodawca moze mnie zwolnic
3. czy pracodawca moze odmowic mi urlopu wychowawczego??

z gory dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
hej,ja co prawda nie wiem dokladnie jak to jest w Polsce z urlopami macierzyskimi,ale np w uk na urlop macierzysnki mozna isc 11 tyg przed data porodu. Urlop trwa 9 miesiecy i liczy sie od momentu pojscia na niego,np ja termin porodu mialam na 20 wrzesnia 2011,na macierzyskie poszlam 4 sierpnia 2011,wiec urlop trwal od 4 sierpnia 2011 do 4 maja 2011. Slyszalam w tv,ze w polsce maja przedluzyc uropy macierzyskie z pol roku do roku czasu,ale nie jestem pewna czy juz to uchwalili.
 
pracuje w firmie od 01.01.2008 umowe mam na czas nieokreslony . 12.10.12 urodzilam syna i obecnie przebywam na urlopie macierzynskim. Mam w zwiazku z tym kilka pytan
1. kiedy konczy mi sie urlop macierzynski od 2013 przysluguje mi 24tyg ??
Przysługuje Pani urlop w wymiarze: 20 tyg. podstawowy+4 tyg dodatkowy.

2. ile dni urlopu wypoczynkowego nalezy mi sie po urlopie macierzynskim.. (cala ciaze przebywalam na l4 z powodu zagrozenia) i czy na takim urlopie wypowczynkowym pracodawca moze mnie zwolnic
Nie wiem ile ma Pani zaległego urlopu, ale za 2013 przysługuje Pani pełny wymiar.
Co do zasady nie można zwolnić pracownika, który jest nieobecny w pracy (nieobecność usprawiedliwiona).

3. czy pracodawca moze odmowic mi urlopu wychowawczego??
Nie.
 
Witam, nie chciałabym zakładać kolejnego wątku a ten jest mi dość bliski dlatego proszę Panią o odpowiedź w mojej sprawie, będę wdzięczna.
Otóż od 7.09. 2012 roku jestem na urlopie macierzyńskim, który trwa do 24.01.2013(20 tygodni).
1) Będę chciała wnioskować o dodatkowe 4 tygodnie, które mogę wykorzystać- kiedy powinnam to zrobić? I w jakiej formie?
2)Mam nieciekawą sytuację w pracy, ponieważ 8.03.2013 kończy mi się druga umowa(2-letnia)o pracę. Nie wiem w związku z tym czy zostanie mi ona przedłużona czy też nie. Mam jednak do wykorzystania 25 dni urlopu wypoczynkowego za miniony 2012 rok (plus kilka dni za obecny- ile, nie wiem). Co w związku z moją sytuacją zrobić? Tzn. chodzi mi o to, że karmię dziecko piersią i dopóki nie wiem co mnie czeka dalej, chciałabym je karmić możliwie najdłużej. Co zrobić by wykorzystać od razu po u.macierzyńskim u.wypoczynkowy? Czy pracodawca może mi go udzielić? Rozumiem, że ponieważ umowa kończy mi się 8 marca, to do tego dnia mogłabym wykorzystać jedynie kilka dni u.wypoczynkowego, czy jednak pracodawca wiedząc o moim niewykorzystanym u.wypoczynkowym za miniony rok może automatycznie przedłużyć mi umowę, czy jednak nie?
Jak to wszystko wygląda w praktyce? Będę wdzięczna za odpowiedzi
 
Witam, nie chciałabym zakładać kolejnego wątku a ten jest mi dość bliski dlatego proszę Panią o odpowiedź w mojej sprawie, będę wdzięczna.
Otóż od 7.09. 2012 roku jestem na urlopie macierzyńskim, który trwa do 24.01.2013(20 tygodni).
1) Będę chciała wnioskować o dodatkowe 4 tygodnie, które mogę wykorzystać- kiedy powinnam to zrobić? I w jakiej formie?
2)Mam nieciekawą sytuację w pracy, ponieważ 8.03.2013 kończy mi się druga umowa(2-letnia)o pracę. Nie wiem w związku z tym czy zostanie mi ona przedłużona czy też nie. Mam jednak do wykorzystania 25 dni urlopu wypoczynkowego za miniony 2012 rok (plus kilka dni za obecny- ile, nie wiem). Co w związku z moją sytuacją zrobić? Tzn. chodzi mi o to, że karmię dziecko piersią i dopóki nie wiem co mnie czeka dalej, chciałabym je karmić możliwie najdłużej. Co zrobić by wykorzystać od razu po u.macierzyńskim u.wypoczynkowy? Czy pracodawca może mi go udzielić? Rozumiem, że ponieważ umowa kończy mi się 8 marca, to do tego dnia mogłabym wykorzystać jedynie kilka dni u.wypoczynkowego, czy jednak pracodawca wiedząc o moim niewykorzystanym u.wypoczynkowym za miniony rok może automatycznie przedłużyć mi umowę, czy jednak nie?
Jak to wszystko wygląda w praktyce? Będę wdzięczna za odpowiedzi


prosze o zapoznanie sie z zasadami, a szczególnie z pkt. 2
 
reklama
Proszę o informację.
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony 18.lutego.2013 r. skończył mi się urlop macierzyński
od 19 do 18.marca jestem na urlopie macierzyńskim dodatkowym
od 19 marca do 22 kwietnia (24 dni) wnioskowałam o urlop wypoczynkowy zaległy za rok 2012.
Chciałabym po tym urlopie wykorzystać urlop ,który przysługuje mi w roku 2013.,a następnie skorzystać z urlopu wychowawczego do 30 września lub 31 grudnia.
Ile przysługuje mi urlopu wypoczynkowego w roku 2013 w sytuacji kiedy chciałabym wrócić do pracy od 1.października 2013 r. ,a ile w sytuacji kiedy chciałabym wrócić 1.stycznia 2014r.?
 
Do góry