reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parcie na pęcherz

wiki222

swieżynka :))
Dołączył(a)
18 Grudzień 2012
Postów
54
Hej dziewczyny, to znowu ja.. jestem juz w 15 tyg ciązy i mam wrażenie ze non stop mam pełny pęcherz.
potrafie chodzic co 15 min do ubikacji. wstane i mam wrażenie ze znowu chcę.. nic mnie nie piecze i nie boli.. za tydzien w piątek mam wizytę u ginekologa..
zaszłam do apteki kupić urosept - chcialam wczesniej dzwoniłam do ginekologa ale nie odbiera. Pani w aptece powiedziala ze mozna.. a na ulotce jest napisane co innego ..
Urosept – stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią

Kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, nie zaleca się stosowania leku Urosept, ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku

moze wy używałyscie go..

a może to Dzidziulek gdzieś uwiera w pęcherz.. dziękuje za odpowiedz.
 
reklama
Mnie od tego tyg moczopęd troszkę ustąpił. Szczególną ulgę odczuwam w nocy...bo wstaje tylko 2 razy...a do tej pory chyba co godzine w nocy wstawałam :sorry2::sorry2:
 
Hej dziewczyny, to znowu ja.. jestem juz w 15 tyg ciązy i mam wrażenie ze non stop mam pełny pęcherz.
potrafie chodzic co 15 min do ubikacji. wstane i mam wrażenie ze znowu chcę.. nic mnie nie piecze i nie boli.. za tydzien w piątek mam wizytę u ginekologa..
zaszłam do apteki kupić urosept - chcialam wczesniej dzwoniłam do ginekologa ale nie odbiera. Pani w aptece powiedziala ze mozna.. a na ulotce jest napisane co innego ..
Urosept – stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią

Kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, nie zaleca się stosowania leku Urosept, ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku

moze wy używałyscie go..

a może to Dzidziulek gdzieś uwiera w pęcherz.. dziękuje za odpowiedz.

Idź zrobić sobie sama badanie moczu, kosztuje grosze, a będzie wiadomo czy masz jakieś bakterie, czy nie.

Ale w ciąży częściej się siusia, to normalne ;)
 
Jak miałam problemy z pęcherzem, to piłam herbatę z żurawiny (tylko trzeba patrzeć na skład, żeby faktycznie była w niej znacząca ilość żurawiny). Pomagał też sok z żurawiny do rozcieńczania (niesłodzony, z apteki).

Myślę jednak, ze skoro nic Cię nie piecze, to pewnie masz po prostu "zwykłą" przypadłość ciążową. Ja też tak mam od czasu do czasu. Potem mija, potem znów powraca :)

Badania się jednak przydadzą, bo lepiej szybko reagować, gdyby przyczyną były bakterie w moczu. Ja miałam nawet epizod z antybiotykiem z tego powodu :(
 
wiki222 na Twoim miejscu nie brała bym żadnych leków, bo parcie na pęcherz we wczesnej ciąży jest normalne to dlatego że macica się powiększa i uciska i dlatego ciągle chce się do łazienki. Do ok 20 tc miałam tak samo ciągle mi się chciało, później ustąpiło a teraz pod koniec ciąży znów wróciło i znów muszę co chwila do łazienki bo Miron jest już tak duży że uciska mi na pęcherz i schodzi coraz niżej. Częste wizyty w wc w czasie ciąży są jak najbardziej normalne tym bardziej jak sama piszesz że nic Cię nie boli nie piecze to ani infekcji ani zapalenia pęcherza nie masz.
 
reklama
Latanie co sekunde na sikunde jest w ciazy normalne! Poki nic nie piecze, jest to normalne - powiekszajaca sie macica uciska pecherz i mamy "problem". W tej chwili latam mniej wiecej co godzinke, w nocy wstaje raz (tylko), ale w poprzedniej ciazy, nieco bardziej juz zaawansowanej, kursowalam jak tramwaj, w nocy co poltorej godziny, w ciagu dnia czesciej. Standard!
 
Do góry