reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce spać!

Dołączył(a)
8 Luty 2013
Postów
4
hej od 2 dni mam problem z moją 2 tygodniową córeczką. Wczesniej budziła sie średnio co 4 godziny a od 2 dni budzi sie średnio co godzine i potrafi nie spac przez wiekszość dnia. Sytuacja powtarza sie także w nocy. Zauważyłam że w ciągu snu zachowuje sie tak jakby jej sie sniło cos złego, trzęsą jej sie nóżki i twarz. Karmie swoim pokarem ściągnietym do butelki oraz dokarmiam ją Bebiko1. Podczas jedzenia pręży sie, prostuje nóżki, napina brzuszek. Co może być przyczyną takiego zachowania? W poniedziałek przychodzi położna wiec napewno o to zapytam ale moze wy wczesniej cos poradzicie.
 
reklama
Spróbuj zmienić to Bebiko, bo może nie trawi mleka modyfikowanego? No i my mieliśmy tak, że nasze wybudzało się co pół godizny, co godzinę - próbowaliśmy wszystkiego, zadziałał otulacz woombie. Odkąd go stosujemy, budzimy się tylko raz albo dwa razy w nocy na karmienie. Ale jak był malutki, wybudzaliśmy go co 3 godziny na karmienie.
 
hej od 2 dni mam problem z moją 2 tygodniową córeczką. Wczesniej budziła sie średnio co 4 godziny a od 2 dni budzi sie średnio co godzine i potrafi nie spac przez wiekszość dnia. Sytuacja powtarza sie także w nocy. Zauważyłam że w ciągu snu zachowuje sie tak jakby jej sie sniło cos złego, trzęsą jej sie nóżki i twarz. Karmie swoim pokarem ściągnietym do butelki oraz dokarmiam ją Bebiko1. Podczas jedzenia pręży sie, prostuje nóżki, napina brzuszek. Co może być przyczyną takiego zachowania? W poniedziałek przychodzi położna wiec napewno o to zapytam ale moze wy wczesniej cos poradzicie.

Ja bym proponował udać się do lekarza i zrobić badania szczegółowe, może to nic wielkiego, a może jest jakiś głębszy problem.

Im szybciej, tym lepiej i cały czas myśleć, że dziecko jest zdrowe.

Myślenie jest najważniejsze, to w umyśle tkwi moc życia.
 
Wizyta u pediatry na pewno pomoże. Małe dziecko powinno znacznie więcej czasu przesypiać. W końcu sen jest bardzo ważny.
 
Mój synek też nie spał w dzień, prężył się podkurczał nóżki, a okazało się że ma nietolerancję mleka krowiego tzw, skaza. Nie pij mleka nie jedz produktów mlecznych przez 2 tyg. obserwuj a w między czasie udaj się do lekarza. Po 2 tyg. wypij mleko i obserwuj przez 1-2 dni zachowanie. A jakie stolce oddaje wodniste czy pieniste?
 
Ja z tego co pamietam,to moja corcia tez bardzo malo spala. Pierwszy miesiac zycia spala ksiazkowo,a pozniej to juz nie bardzo. Spala po 3 godziny dziennie. Nie miala kolek,nie jest na nic uczulona,jakl to stwierdzil lekarz takie dziecko.
Jak najbardziej powiedz poloznej,idz do lekarza,lepiej zrobic badania niz sie zamartwiac.
 
hej od 2 dni mam problem z moją 2 tygodniową córeczką. Wczesniej budziła sie średnio co 4 godziny a od 2 dni budzi sie średnio co godzine i potrafi nie spac przez wiekszość dnia. Sytuacja powtarza sie także w nocy. Zauważyłam że w ciągu snu zachowuje sie tak jakby jej sie sniło cos złego, trzęsą jej sie nóżki i twarz. Karmie swoim pokarem ściągnietym do butelki oraz dokarmiam ją Bebiko1. Podczas jedzenia pręży sie, prostuje nóżki, napina brzuszek. Co może być przyczyną takiego zachowania? W poniedziałek przychodzi położna wiec napewno o to zapytam ale moze wy wczesniej cos poradzicie.

Też proponuje abyś zmieniła mleko bebiko jest dość uczulające, obserwuj czy córce nie pojawia się wysypka, taka sucha skóra to może być uczulenie. Ja używałam bebilon i nic moim synom nie było a jak dałam bebiko to zaczeły się problemy a nawet wymioty. Jeżeli to zachowanie spowodowane jest po podaniu mleka bebiko to raczej na pewno o to chodzi.
Przysiągnij małej nóżki zgięte w kolanach do brzuszka (taka żabka) to pomaga na takie brzuszkowe dolegliwości, może robić wtedy "wiatry". I na siłę jej nie karmij żeby spała, bo może tęż ją boli brzuszek z przekarmienia.
do 3 miesiąca życia lepiej karmić tylko z piersi (wg. norm do 6), wiem że to uciążliwe i że chcesz się wyspać ale jak dziecko za młodu będzie się uczulać to później może być coraz gorzej
 
reklama
Od około 3 tyg. zaczynają się kolki u sporej ilości dzieci. Może to ma związek z twoją córeczką. Jesli pręży się i kurczy nóżki to prawdopodobnie gazy w brzuszku. Może zmień mleko? Mój synek (dziś już nastolatek ;) ) miał kolki do 4-tego miesiąca i nie mógł pic mleka bebiko i nan - dawałam mu Humane - Humana - Mleko dla niemowląt, żywienie niemowląt - Mleka Humana - (polecił pediatra) i pomogło trochę. Stosowałam tez GripeWater - Na kolkę i bóle brzuszka - Gripe Water 150ml 34,90zł Woodward's (woda koperkowa) - skuteczny sposób na kolkę i bóle brzuszka dla niemowląt (grip water, gripewater, water gripe) - na gazy w brzuszku. Ostatecznie na kolkę pomógł synkowi lek homeopatyczny (niestety nie pamiętam juz nazwy).
 

Podobne tematy

Do góry