reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzanie podczas karmienia piersią

mari88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2011
Postów
162
Czy faktycznie ograniczenie spożywanego pożywienia zmniejsza ilość mleka?
Już minęły prawie 2 miesiące od porodu, a ja mam straszny apetyt zwłaszcza na słodkie. A że w dzień ciągle w pośpiechu, to najwięcej jem na noc :(
Czy można brać błonnik? od dwóch lat męczę się z zaparciami (dwie ciąże) i czytałam, że błonnik mógłby pomóc zarówno na zaparcia jak i na nadmierny apetyt, tylko nie wiem jak to jest czy można stosować u karmiących?
 
reklama
Rozsądnie najpierw powalczyc z dobrze zbilansowaną dietą. 2 miesiące od urodzenia dziecka, to czas keidy organizm reguluje laktacje, regeneruje siły i nie wiem czy to dobry moment na ograniczanie spożywanych kalorii- na racjonalne odżywianie, w dużą ilością warzyw i owoców TAK!
Błonnik nie przenika do mleka :) ale masz prawo byc głodna produkując mleko. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie i wystarczającej ilości kalorii w ciągu dnia nie będziesz miała napadów wieczornych 'na słodkie'.
 
Czy faktycznie ograniczenie spożywanego pożywienia zmniejsza ilość mleka?
Aha jeszcze to: nie do końca, musiałabyś się nieźle przegłodzić. To szkodliwe dla Ciebie, organizm będzie czerpał najpierw z Twoich zapasów, jeśli kiepsko się odżywiasz to zapasy mogła się po prostu szybciej skończyć. I nie chodzi o tłuszcz, ale o witaminy i mikroelementy potrzebne Twojemu dziecku.
Cierpliwości, 2m to dla Twojego ciała na prawdę nie tak znowu długo :) Odżywiaj się zdrowo i będzie ok!
 
Tu masz artykuł odpowiadający w dużej mierze na Twoje pytanie.
Czy w czasie karmienia piersią mogę się odchudzać? - BabyBoom

W Twoim przypadku spróbowałabym zamiast słodyczy podjadać np rodzynki, troszke suszonych moreli, sa jeszcze papaja, ananas.

na wieczór jedna garstka i powoli , po jednej sztuce podgryzaj dobrze przeżuwając w buzi. Tak jakbyś się tym miała delektować.

Albo jeden jogurt z muesli tylko też jedzony powoli.

To powinno tez dodatnio wpłynąć na zaparcia z jakimi sie zmagasz.
 
Dziękuję za radę :)) muszę spróbować z tym tranem. A jaki tran pijesz? bo ja kiedyś brałam w kapsułkach ECOMER
 
Witam mam pytanie czy dziecko 1,5 miesięczne jeszcze co 30 min moze byc caly czas głodne?? Czy to oznacza kiepską jakość mojego mleka czy zła dietę prowadzę??
 
reklama
@Anusia321, taki maluszek ma bardzo mały żołądek. Są dzieci, które np. ssą non stop i potem dają mamie wytchnienie na 2 -3 h. Są takie, które potrzebują częściej być przystawiane do piersi. Białko z mleka matki łatwo się przyswaja, więc niemowlę może być częściej głodne. Jeśli chcesz dowiedzieć się o optymalnej diecie dla mamy karmiącej zadaj pytanie naszej babyboomowej ekspertce od dietetyki
Na 99,9% nie masz kiepskiej jakości mleka, bo ono się naturalnie dostosowuje do potrzeb maluszka. Za jakiś czas sytuacja powinna się unormować, ale pewnie jesteś już mocno zmęczona - znam ten ból z autopsji ;) Obiecuję, że będzie lepiej, ale to za jakiś czas.
 
Do góry