reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo się czeka na wypłatę zasiłku z zusu ???

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Witam serdecznie proszę o pomoc , jestem w ciąży i od 10 stycznia 2013 jestem na zwolnieniu L4. 11lutego minęły mi 33 dni za które płaci pracodawca. Kiedy otrzymam przelew z zusu??? Czy jest jakiś czas którego muszą się w zusie trzymać i wypłacić pieniążki???
 
reklama
Witam serdecznie proszę o pomoc , jestem w ciąży i od 10 stycznia 2013 jestem na zwolnieniu L4. 11lutego minęły mi 33 dni za które płaci pracodawca. Kiedy otrzymam przelew z zusu??? Czy jest jakiś czas którego muszą się w zusie trzymać i wypłacić pieniążki???

Wypłata zasiłku chorobowego powinna nastąpić nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia dokumentów niezbędnych do stwierdzenia uprawnień do zasiłku.
 
Rozumiem czyli jeżeli mój pracodawca złożył wszystkie dokumenty 11 lutego to powinna pieniążki dostać najpóźniej 13 marca tak? Szkoda ze nigdy nie płacą wcześniej tylko do ostatniego dnia pewnie czekają :(
 
Bardzo proszę o pomoc jeszcze w tej kwestii. Na umowie mam najniższa krajową , czyli netto 1181.38 i zwolnienie B 100% więc dlaczego nie otrzymałam tej właśnie kwoty z zusu 100% czyli 1181.38 tylko odbito mi jakiś podatek od tego???
 
Bardzo proszę o pomoc jeszcze w tej kwestii. Na umowie mam najniższa krajową , czyli netto 1181.38 i zwolnienie B 100% więc dlaczego nie otrzymałam tej właśnie kwoty z zusu 100% czyli 1181.38 tylko odbito mi jakiś podatek od tego???
Jak podatek? Skąd Pani ma takie informacje?

Możliwe powody niższej (niż uposażenie m-czne) wypłaty to:
1. jesli wypłata była za luty - luty ma 28 dni, więc mniej dni zasiłkowych;
2. może okres zwolnienia (świadczenia) to nie miesiąc tylko krótszy okres?
 
Witam już wyjaśniam tak wypłata była za luty i za okres od 3-20 lutego otrzymałam 600zł w piśmie z zusu było napisane że odbijają podatek w wysokości 140zł. I tu właśnie nie wiem o co chodzi zupełnie???
 
Witam już wyjaśniam tak wypłata była za luty i za okres od 3-20 lutego otrzymałam 600zł w piśmie z zusu było napisane że odbijają podatek w wysokości 140zł. I tu właśnie nie wiem o co chodzi zupełnie???
Raz Pani pisze, że ZUS wypłacił za okres 3-20 lutego, raz, że do 11 lutego wypłacał pracodawca a potem wypłatę przejął ZUS. W końcu pisze Pani o wypłacie "za luty i za okres 3-20 lutego". Na podstawie takich informacji mozna tylko zgadywać.
 
Mam dwa zatrudnienia z jednego zakładu pracy przyszły mi pieniądze za okres od 3-20luty nie wiem dlaczego za taki okres??? W kwocie dokładnie 637zł a powinnam dostać 756zł za 18dni i pisze że pobrali podatek w wysokości 140zł , też niewiem dlaczego??? Drugie zatrudnienie już jest ok za okres od 12-20 luty i za okres od 21.02-20.03 i za to wypłata jest dopiero na 14 marca. Czyli oznacza to że z tej drugiej firmy otrzymam odrazu podwójny przelew za dwa te okresy ? skoro zwolnienie jest do 20 marca to wyślą wcześniej. Proszę o pomoc bo ja nic z tego nie rozumiem :(
 
reklama
E. Słotwińska-Rosłanowska;Jak podatek? Skąd Pani ma takie informacje?

No właśnie tak też myślałam ale Pani prawnik twierdzi że żadnego podatku nie pobierają !
 
Do góry