reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa tygodnie wolnego dla ojca z tutułu urodzenia się dziecka

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Proszę o pomoc bo od tego roku podobno ojcu przysługuje 2 tygodnie wolnego po urodzeniu się dziecka? Jak ten urlop załatwić? Czy to poprostu lekarz daje zwolnienie z tytułu opieki na dziecko? Czy taki dwu tygodniowy urlop należy się również ojcu dziecka który nie jest mężem jego matki?
 
reklama
Proszę o pomoc bo od tego roku podobno ojcu przysługuje 2 tygodnie wolnego po urodzeniu się dziecka? Jak ten urlop załatwić? Czy to poprostu lekarz daje zwolnienie z tytułu opieki na dziecko? Czy taki dwu tygodniowy urlop należy się również ojcu dziecka który nie jest mężem jego matki?

Zapewne pisze Pani o urlopie ojcowskim, który jest udziany na wniosek (skąłda sie go pracodawcy). Stan cywilny ojca dziecka jest bez znaczenia. Do wniosku załacza sie akt urodzenia dziecka.
 
Tak dokładnie chodzi mi o urlop ojcowski w wymiarze dwóch tygodni po urodzeniu się dziecka. Wiem że ojciec dziecka musi go wykorzystać do skończenia przed dziecko 1go roku. Ale czy może również wykorzystać całe dwa tygodnie po urodzeniu się dziecka? Zaznaczam iż matka dziecka będzie wtedy na urlopie macierzyńskim.
 
Tak dokładnie chodzi mi o urlop ojcowski w wymiarze dwóch tygodni po urodzeniu się dziecka. Wiem że ojciec dziecka musi go wykorzystać do skończenia przed dziecko 1go roku. Ale czy może również wykorzystać całe dwa tygodnie po urodzeniu się dziecka? Zaznaczam iż matka dziecka będzie wtedy na urlopie macierzyńskim.
Tak.
 
Dziękuje bardzo za odpowiedz. Czyli rozumiem że wystarczy ten wniosek do pracodawcy i urlop załatwiony? Czy pracodawca może takiego urlopu odmówić? Ojciec dziecka nie bierze żadnego zwolnienia od lekarza na opiekę tylko składa ten wniosek u pracodawcy?
 
reklama
Do góry