reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z pracodawcą

Hanka3450

MIKOŁAJ[*]02-01-2009 41tc
Dołączył(a)
23 Styczeń 2009
Postów
499
DZIEŃ DOBRY. Z góry przepraszam za zapis posta, ale na BB nie działa mi ENTER i nie mogę od tygodnia robić przerw w postach. NIE WIEM NIESTETY, JAK TO NAPRAWIĆ, A SPRAWA JEST DLA MNIE BARDZO WAŻNA. 1) 1 maja wracam do pracy po urlopie wychowawczym. WIEM, ŻE PRACODAWCA BĘDZIE ROBIŁ WSZYSTKO, ŻEBY MI UTRUDNIĆ TEN POWRÓT I Z PEWNOŚCIĄ MNIE ZWOLNI. Mam pytanie dotyczące badań lekarskich i Sanepidu. CZY MUSZĘ MIEĆ TE BADANIA 1 MAJA, CZY DOPIERO 1 MAJA STAWIAM SIĘ PO PRZEKAZ NA TE BADANIA. Pytałam w firmie, ale nie udzielili mi odpowiedzi.
 
reklama
Kolejny problem to fakt, że firma istnieje, ale tylko w formie pieczątki i adresu biura. SKLEP, W KTÓRYM PRACOWAŁAM ZOSTAŁ SPRZEDANY. PRACOWNICY ZWOLNIENI I ZATRUDNIENI JESZCZE RAZ. Ja byłam wtedy na wychowawczym i nic nie podpisywałam. Nie wiem, jak wygląda teraz moja sytuacja. CZY MUSZĘ SIĘ ZGODZIĆ NA PRACE W TYM SKLEPIE? A jeśli nie to jak wygląda sprawa wypowiedzenia, jeśli pracodawca nie posiada już dla mnie stanowiska pracy?
 
DZIEŃ DOBRY. Z góry przepraszam za zapis posta, ale na BB nie działa mi ENTER i nie mogę od tygodnia robić przerw w postach. NIE WIEM NIESTETY, JAK TO NAPRAWIĆ, A SPRAWA JEST DLA MNIE BARDZO WAŻNA. 1) 1 maja wracam do pracy po urlopie wychowawczym. WIEM, ŻE PRACODAWCA BĘDZIE ROBIŁ WSZYSTKO, ŻEBY MI UTRUDNIĆ TEN POWRÓT I Z PEWNOŚCIĄ MNIE ZWOLNI. Mam pytanie dotyczące badań lekarskich i Sanepidu. CZY MUSZĘ MIEĆ TE BADANIA 1 MAJA, CZY DOPIERO 1 MAJA STAWIAM SIĘ PO PRZEKAZ NA TE BADANIA. Pytałam w firmie, ale nie udzielili mi odpowiedzi.

O jakich badaniach Pani pisze? O kontrolnych?
Co do zasady badania robi się po powrocie.
 
Kolejny problem to fakt, że firma istnieje, ale tylko w formie pieczątki i adresu biura.
Czyli istnieje, ale nie prowadzi działalnosci.

SKLEP, W KTÓRYM PRACOWAŁAM ZOSTAŁ SPRZEDANY. PRACOWNICY ZWOLNIENI I ZATRUDNIENI JESZCZE RAZ. Ja byłam wtedy na wychowawczym i nic nie podpisywałam. Nie wiem, jak wygląda teraz moja sytuacja. CZY MUSZĘ SIĘ ZGODZIĆ NA PRACE W TYM SKLEPIE?
Z tym nowym sklepem nie ma Pani nic wspólnego. To nie jest Pani pracodawca.

A jeśli nie to jak wygląda sprawa wypowiedzenia, jeśli pracodawca nie posiada już dla mnie stanowiska pracy?
To dostanie Pani wypowiedzenie umotywowane likwidacją stanowiska pracy.
 
Czyli istnieje, ale nie prowadzi działalnosci. Z tym nowym sklepem nie ma Pani nic wspólnego. To nie jest Pani pracodawca.To dostanie Pani wypowiedzenie umotywowane likwidacją stanowiska pracy.
A jeżeli pracodawca nakaże mi pracę w tym sklepie (to sklep przepisany na syna), to muszę przyjąć? A JEŚLI ODMÓWIĘ, TO BĘDZIE TRAKTOWANE JAK WYPOWIEDZENIE UMOWY PRZEZ PRACOWNIKA?Mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia i jeśli nie będę pracowała, bo nie ma już miejsca pracy, to czy mimo to pracodawca musi mi zapłacić?
 
A jeżeli pracodawca nakaże mi pracę w tym sklepie (to sklep przepisany na syna), to muszę przyjąć?
Na to pytanie odpowiedziałam kilka godzin temu. Pani pracodawca nie moze nakazać Pani pracy w innej firmie. A twierdzi Pani, ze tro dwa oddzielne przedsiębiorstwa.

Mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia i jeśli nie będę pracowała, bo nie ma już miejsca pracy, to czy mimo to pracodawca musi mi zapłacić?
Tak. Może zwolnić Pania z obowiązku świadczenia pracy.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. UPEWNIAŁAM SIĘ, PONIEWAŻ KADROWA TWIERDZIŁA, ŻE NA 3 MIESIĄCE W ROKU PRACODAWCA MOŻE MNIE SKIEROWAĆ DO INNEJ PRACY. Nie chciała mi jednak wytłumaczyć, jak to się ma do tego, że mam iść do pracy do innej firmy.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. UPEWNIAŁAM SIĘ, PONIEWAŻ KADROWA TWIERDZIŁA, ŻE NA 3 MIESIĄCE W ROKU PRACODAWCA MOŻE MNIE SKIEROWAĆ DO INNEJ PRACY. Nie chciała mi jednak wytłumaczyć, jak to się ma do tego, że mam iść do pracy do innej firmy.

Owszem, moze. Ale czym innym jest oddelegowanie do innej pracy,a czym innym nakazanie przeniesienia do innego pracodawcy. Gdyby ten sklep był sklepem Pani pracodawcy sytuacja byłaby zupełnie inna.
 
reklama
Firma, w której pracowałam jest prywatnym przedsiębiorstwem, a nowa to Sp. zoo z innym NIP i REGON. Prezesem z całą pewnością jest syn mojego szefa, ale nie wiem, czy sam szef nie ma w niej jakiś udziałów. Czy to miałoby znaczenie, gdyby miał udziały w tej spółce?
 
Do góry