reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótkie i grube wędzidełko górnej wargi.

mritula

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2007
Postów
36
Miasto
lublin
Witam. Mój synek wędzidełko górnej wargi ma prawie miedzy ząbkami.
Nigdy się z tym nie spotkałam. Czy może mnie ktoś nakierować do jakiego specjalisty się udać i jak to wygląda w praktyce?
Chętnie poczytam mądre artykuły, bądź wątek już istniejący.
Przepraszam, ale zabrakło mi czasu na przeszukiwanie archiwum.

Dziękuje

dodam jeszcze, że synek ma już duże ząbki na górze i mimo to kiedy się uśmiecha ząbki są nie widoczne wcale. Wędzidełko zachodzi prawie do połowy jedynek.
 
reklama
Witam. Mój synek wędzidełko górnej wargi ma prawie miedzy ząbkami.
Nigdy się z tym nie spotkałam. Czy może mnie ktoś nakierować do jakiego specjalisty się udać i jak to wygląda w praktyce?
Chętnie poczytam mądre artykuły, bądź wątek już istniejący.
Przepraszam, ale zabrakło mi czasu na przeszukiwanie archiwum.

Dziękuje

dodam jeszcze, że synek ma już duże ząbki na górze i mimo to kiedy się uśmiecha ząbki są nie widoczne wcale. Wędzidełko zachodzi prawie do połowy jedynek.


Ile synek ma lat?
 
Ile synek ma lat?

Skończył roczek 28 marca.
Wada przeszkadza nam nawet w myciu ząbków, ponieważ "błonka" zachodzi do połowy górnych jedynek. Ma bardzo ograniczone ruchy górną wargą. Właściwie przy tak maleńkiej buźce, wygląda jakby część wargi była zrośnięta z błonką między ząbkami.
Kiedy się uśmiecha, brakuje ponad pół cm, aby ząbki były widoczne.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
Skończył roczek 28 marca.
Wada przeszkadza nam nawet w myciu ząbków, ponieważ "błonka" zachodzi do połowy górnych jedynek. Ma bardzo ograniczone ruchy górną wargą. Właściwie przy tak maleńkiej buźce, wygląda jakby część wargi była zrośnięta z błonką między ząbkami.
Kiedy się uśmiecha, brakuje ponad pół cm, aby ząbki były widoczne.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Takie wedzidelko wargi górnej wymaga konsultacji u lekarza stomatologa zajmującego sie leczeniem dzieci. Czasem wymaga delikatnego uwolnienia( naciecia) aby uwolńic warge. Zwykle korekty wedzidelek wykonuje sie w późniejszym wieku ale jeśli już przeszkadza to koniecznie sie skonsuktujcie ze swoim stomatologiem na konsultacje. , na której zdecydujecie co dalej.
pozdrawiam
 
Do góry