reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

benefit 500 Ł

Dołączył(a)
8 Luty 2013
Postów
6
hej czy ktos sie orientuje jak na dzien dzisiejszy wyglada sytuacja z dostaniem zasilku 500Ł (jednorazowa zapomoga) o ktore mozna starac sie przed porodem. dzieki za pomoc
 
reklama
Sure start Maternity (becikowe) możesz się starać nie wcześniej niż na 11 tygodni przed porodem i do 3 miesięcy po porodzie. Przysługuje tylko na pierwsze dziecko i musisz mieć jakiś inny zasiłek working tax credit, child tax credit albo jakiś inny chorobowy czy dla bezrobotnych. Jeżeli chcesz się starać przed porodem to położna musi ci podpisać wniosek.
 
ja tez slyszalam,ze tego juz nie ma,ale pewnosci nie mam. ja jak bylam w ciazy to nie moglam sie starac,bo nie mielismy zadnych benefitow. Po porodzie dostalismy child benefit i child tax credit,ale tez nam odmowili,bo nasze zarobki byly zbyt duze.
 
ja tez slyszalam,ze tego juz nie ma,ale pewnosci nie mam. ja jak bylam w ciazy to nie moglam sie starac,bo nie mielismy zadnych benefitow. Po porodzie dostalismy child benefit i child tax credit,ale tez nam odmowili,bo nasze zarobki byly zbyt duze.
Nie macie child tax credit???? nie mozliwe musielibyscie zarabiac ponad 40 tys rocznie a sorki wierzyc mi sie nie che. dowiedz sie jeszcze raz. wszyscy moi znajomi z zarobkami ok 20 tys rocznie dostaja child tax benefit , niektorzy w znikomej formie tax work benefit ale nie znam nikogo kto by tyle zarabial ze nie dostaje. wejdz sobie na calculator benefit uk on i wejdz na strone gov. tam jest taka symulacja i obicz sobie sama
 
verita po porodzie jak bylam na macierzyskim dostalismy child tax credit,a jak wrocilam do pracy to nam zabrali i teraz dostajemy tyklko rodzinne. Nasze zarobki rocznie wynosza mniej wiecej ok 32 tys rocznie. Kiedy dzwonilam do nich i mowilam,ze takie o to zarobki mamy na rok,to przysalo list,ze sa zbyt duze i dlatego nic teraz nie dostajemy.
 
dlaczego ci sie nie chce wierzyc. nie ktorzy maja ambicjemi szukaja lepszej pracy niz za najnizsza. my z partnerem nic nie dostajemy, tylko 20f bo to obowiazkowe. nic wiecej nie przysluguje....
zasilki to nie priorytet w zyciu...
 
co do becikowego to sie dowiadywalam i ciezko jest w uk dostac bo zazwyczaj jesli to pierwsze dziecko to zyje sie bez benefitow- chyba ze ktos dostaje zasilek dla bezrobotnych...
a po porodzie nie tylko trzeba miec child tax credit i child benefit ale jest dopisek ze 'wyzszy niz stawka podstawowa' a zadko kto dostaje wiekszy benefit niz podstawowy gdy jedno pracuje a drugie ma macierzynski...
 
reklama
Temat dawno nie byl ruszany, ale z ciekawosci sobie zajrzalam i postanowilam zrobic male sprostowanie. Zobaczylam ze Verita byla zdziwiona ze ktos nie ma child tax credit a do tego napisala ze musieliby zarabiac ponad 40tys. 3 dni temu byla u mnie Health visitor i pytala czy aplikowalismy, powiedzialam ze nie, bo zarobki mamy zbyt duze i z tego co ona mowila limit jest 26tys rocznie, a nie 40 :) to tak w razie ktoras z zarobkami 30tys chciala aplikowac.. nie ma sensu bo i tak przyjdzie odmowa :)
 
Do góry