reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik rowerowy dla 3,5 latki jaki najlepszy ??

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam moja coreczka ma teraz 3,5 roku i do tej pory jezdziła w przyczepce rowerowej

jednak lada dzien bedziemy zmuszeni sprzedac przyczepke poniewaz dziecko ewidentnie wyrosło z niej ( a pisza ze do 7 lat mozna jezdzic a to nie prawda )

i chcialabym kupic fotelik rowerowy ( cena do ok 300-350 zł )

jaka bezie najlepsza ?

chcialabym kupic taka aby dziecko moglo jezdzic jaknajdluzej

jezdzimy tylko latem do rodzicow ok 7km w jedna strone

i jeszcze mam obawe czy jak dziecko bedzie sie "ruszac, machac rekami , wychylac " to czy sie nie przewroce ?!?!

prosze o rady ))
 
reklama
My mamy taki juz drugi sezon i jestesmy zadowoleni FOTELIK ROWEROWY HAMAX SMILEY SZARO-NIEBIESKI CR (3357326278) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. wczesniej mielismy nabagaznikowy ale szybko go zmienilismy,bo nie chcialam zeby synus odczuwal kazda dziure,czy nierownosc teraz ma bardzo wygodnie i lubi jezdzic :) co do ruszania sie to nie jest zle,wiadomo,ze jak sie mocno bedzie ruszac jakies wyglupy albo cos to troche narywa ale jeszcze nigdy nie bylo tak zebym stracila rownowage.Moj synus nalezy do dzieci ktore siedza bardzo spokojnie :),pozdrawiam,no i my kupilismy w decathlonie,bo byly tansze
 
Pchełko, my również korzystamy z podobnego jak pokazała Justys84. Jak dla nas jest super. Są pasy, nie ma co się obawiać o wychylanie. U nas dość żywiołowym dzieckiem jest synek, i często się ogląda za siebie, wychyla itp. Często z nim jeżdżę i raczej nie mam problemów z jego ruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Nasz fotelik jest do 22kg. Tak że mamy jeszcze wagowy zapas. Czasami 3,5latki są cięższe:)
Kupowaliśmy w sklepie rowerowym i zapłaciliśmy w zeszłym roku coś koło 350zl.
 
Moje szkrab jest zawsze tak zaaferowany jazdą, że tylko patrzy i specjalnie się nie wierci. Szczerze powiedziawszy nie spotkałam fotelików do większej wagi niż 25 kg, chociaż dziwne, bo bagażnik w moim rowerze ma udźwig 30 kg. A myślałaś może o takiej małej gondoli zaczepianej za rowerem? Bardzo popularne np. w Czechach, ale w Polsce jakoś mało osób z taką przyczepką jeździ.
 
w tej chwili mamy taka przyczepke

AMORTYZOWANA RIKSZA PRZYCZEPKA ROWEROWA 2 OS-WÓZEK (3365478403) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jednak juz sie robi za mała ( jak dziecko siedzi to juz główka zaczyna wychodzic )

widzialam jeszcze takie cudo !

ale ta cena mnie powaliła !!! gdyby nie ta cena to byłaby idealna dla nas :-)
WEEHOO iGo PRO PRZYCZEPKA ROWEROWA FOTELIK HOL (3384619087) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
No mi się strasznie takie przyczepki podobają, a ta druga faktycznie wypasiona. Ale cena też niemała!

A jak postrzegacie bezpieczeństwo takich przyczepek? na przykład na przejazdach przez skrzyżowanie, na wysepkach, gdzie rower z gondolą się nie mieści? ja nie ukrywam że miałabym obawy.
 
No mi się strasznie takie przyczepki podobają, a ta druga faktycznie wypasiona. Ale cena też niemała! A jak postrzegacie bezpieczeństwo takich przyczepek? na przykład na przejazdach przez skrzyżowanie, na wysepkach, gdzie rower z gondolą się nie mieści? ja nie ukrywam że miałabym obawy.
my akurat jezdzimy tylko w wyznaczone miejsca i znane przez nas ( ok 7do 10 km w jedna strone ) corcia ma tam zabawki, picie , poduszezki , jest przypieta pasami i ma kask na głowie akurat na naszej "trasie " jest superr wiekszosc drogi to droga w lesie przeznaczona dla rowerzystow i matek z wozkami ( szerokosc dróżki lesniej to ok 3-4 metry wiec sporo ) a zeby dostac sie na drozke leśna od samego domu jedziemy chodnikiem dla rowerzystow + pieszych wiec jego szerokosc to tez spokojnie ok 5 metrow ( my mijamy zawsze rowerzystow i jest sporo miejsca miedzy nami ) przez skrzyzowania nie przejezdzamy wiec nie wiem przechodzimy tylko przez pasy ale jest bardzo dobrze a przyczepke zawsze ma zaczepiona moj mąż bo ma rower " meski " a nie damke i wiadomo przyczepka warzy prawie 18 kg + corka ok 17-18 kg + zakupy i inne np zakupy gdyby nie to iz nasze dziecko "wyrasta z niej " Nigdy byśmy z niej ie zrezygnowali !!
 
reklama
witam po dłuzszej nieobecnosci i musze sie wam pochwalic ze jednak zdecydowalismy sie na ta przyczepke

WEEHOO iGo PRO PRZYCZEPKA ROWEROWA FOTELIK HOL - 3384619087 - oficjalne archiwum allegro

wiem droga jak pies ... ale dla nas bezpieczenstwo dziecka jest na 1 miejscu zreszta napewno sporo zaoszczedzimy na paliwie bo od maja do wrzesnia my zawsze na rowerach no chyba ze pada

wiec sadze ze przyczepka w niecałe 1,5 roku powinna wyjsc na swoje :-)

najsmieszniejsze jest to ja jestem na szarym koncu tej ceny //
moj maz ma rower za prawie 3 tys
corcia na rowerek PUKY za 800 zł ( jedzci koło domu ) + teraz przyczepka z za 1400 zł
a ja ....

rower damski za 680 zł z promocji heheheh

Matka zawsze na końcu hehehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry