reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

białe plamy na zębach u niemowlaka

Dołączył(a)
17 Styczeń 2013
Postów
2
Witam!
Mój syn ma 11 i pół miesiąca, od ponad półtorej miesiąca rośnie mu 6 pierwszych zębów. Jedynki mają białe kredowe plamy, które raz są widoczne, a raz nie. Dolne zęby są zbyt małe aby stwierdzić plamy, natomiast dwójki wydaje się ze mają małe naloty. Szkliwo wydaje się być gładkie i błyszczące. Syn przyjmuje witaminę D z dodatkiem fluoru.
Przesyłam w załączniku zdjęcia.
Czy to fluoroza? Co robić żeby zęby stałe nie miały owych plam?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

2j.jpg

4j.jpg

3j.jpg
 
reklama
Witam!
Mój syn ma 11 i pół miesiąca, od ponad półtorej miesiąca rośnie mu 6 pierwszych zębów. Jedynki mają białe kredowe plamy, które raz są widoczne, a raz nie. Dolne zęby są zbyt małe aby stwierdzić plamy, natomiast dwójki wydaje się ze mają małe naloty. Szkliwo wydaje się być gładkie i błyszczące. Syn przyjmuje witaminę D z dodatkiem fluoru.
Przesyłam w załączniku zdjęcia.
Czy to fluoroza? Co robić żeby zęby stałe nie miały owych plam?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Witaj
U takiego malucha nie mozna mowic o fluorozie, choc plamy wyglądają podobnie. Taki wygląd zębów związany jest z nasyceniem minerałami taknek zębów w różnym stopniu. Aby wyrównać kolor i uzyskać batrdziej mleczny kolor(bez białych plam) zaleca sie stosowac krem do zębów Tooth moose Jest to preprapart do stosowania od 1 ząbka- bez fluoru za to z aktywnym związkiem wapnia. Więcej inofmacji tutaj : GC TOOTH MOUSSE
Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Podepnę się pod temat, bo mam bardzo podobny problem u mojej 2latki
Dziś zauważyłam plamki białe na ząbkach u niej, wydaje mi się że do tej pory nie było ich, są troszkę mniejsze niż na zdjęciach u góry no ale są. Czy ja też powinnam zastosować krem do zębów Tooth moose ?
Dodatkowo mam pytanie kiedy do dentysty z dzieckiem na pierwszą wizytę się powinnam wybrać? Do tej pory nie szłam bo mała boi się obcych i ząbków i tak by nie pokazała, ale teraz z dnia na dzień jest coraz lepiej i może bym ją jakoś przekonała? Bardzo proszę o poradę w tych dwóch sprawach
Pozdrawiam :)
 
Witaj
aby dokladnie stwierdzic czy u was te plamki to tez takie same trzeba by rzucić okiem. Cżesto u dwuletnich dzieci pojawiają sie białe kreseczki tuż przy dziąśle ale sa to juz odwapnieniem związane z próchnicą początkową .

dlatego nie zwlekaj z pierwsza wizyta u dentysty tylko szybko sie umów i stomatolog fachowo oceni co i jak. Na pierwsze wizyty adaptacyjne spokojnie można sie umawiać w okolicy 1 roku życia.
 
Też zauważyłam wymienione plamki u swojego synka i dopiero teraz zaczęłam się niepokoić. Zrobię tak jak radzicie i udam się do stomatologa tylko jeszcze nie wiem gdzie go szukać.
 
reklama
Do góry