reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Cześć wszystkim, też witam się sennie w to mgliste przedpołudnie.
Staram się za Wami nadążyć, ale szybkość pojawiania się nowych postów jest oszałamiająca :-) Podziwiam Was dziewczyny :-)

Czytam o tych badaniach, które trzeba miec do szpitala: u mnie to ostatnia morfologia, WR, badanie na paciorkowce, grupa krwi i przeciwciała Rh (u mnie bardzo ważne), no i karta ciąży, mam jeszcze badanie na HIV, ale chyba nie jest wymagane.
 
reklama
Cześć wszystkim, też witam się sennie w to mgliste przedpołudnie.
Staram się za Wami nadążyć, ale szybkość pojawiania się nowych postów jest oszałamiająca :-) Podziwiam Was dziewczyny :-)

Czytam o tych badaniach, które trzeba miec do szpitala: u mnie to ostatnia morfologia, WR, badanie na paciorkowce, grupa krwi i przeciwciała Rh (u mnie bardzo ważne), no i karta ciąży, mam jeszcze badanie na HIV, ale chyba nie jest wymagane.

kurde ja jeszcze polowy z tych badan nie mam zrobionych ... pewnie mi porobia w szpitalu !!
 
2 -3 miesiace :eek::eek::eek::eek: jestem w szoku ja mam zamiar isc 2-3 tygodnie .... im wczesniej tym lepiej ,.......... moim zdaniem............:)



!
ja mam zamiar jeszcze szybciej -oczywiscie jak nie bedzie mrozów dużych:tak: Nam mówili na szkole rodzenia ,ze przez pierwsze dni dzieciaczka wentylujemy przy oknie, po 3-4 dniach mozna wychodzic na krotkie spacery-oczywiscie jak nie jest bardzo mrozno, sniezno itp.:tak:
 
Ojoj ale produkcja juz sie boje jak w czwartek wroce to bede godzinami nadrabiala:)
Ja tez mam wszystkie badania u siebie i oprocz tego wpisane w karte ciazy a moja ginka sobie zawsze pisze w swoich notatkach wszystko. Wzielam tabsa hehe i juz mi przeszlo bo na ulotce jest napisane ze w 2 i 3 trymestrze bezpieczne zreszta wiele z nas bierze te leki i jeszcze wiecej wiec lekarze wiedza co robia. Ja czekam na tate i bedziemy sie niedlugo zbieralc. Z moderatorem drugim spoko pomysl bo nasza Mea sie zajedzie w przyszlosci no a jezeli chodzi o temat eskow od nas to tez popieram:)
 
Pewnie wiele zależy od szpitala...ja jak rodziłam 2 lata temu to nic ode mnie nie chcieli tylko kartę ciąży! Zadnych wyników choć krew i mocz miałam przy sobie...z usg nigdy nic nie dostałam ani nie dostaję....grupę krwi też miałam tylko w karcie wpisaną przez położną i to im wystarczyło:tak:
 
kurde ja jeszcze polowy z tych badan nie mam zrobionych ... pewnie mi porobia w szpitalu !!

Mea, ja na pewno nie będę mieć tych wszystkich badań zrobionych na dzień czy kilka dni przed porodem. Moja gin strwierdziła, że w zupełności wystarczy ostatnia morfologia i mocz (robione 2 tyg temu), WR też robiłam 2 tyg temu, HIV na początku ciąży i grupa krwi też, te przeciwciała robiłam 2 razy, bo ja mam 0 Rh- a przyszły tatuś A Rh+. Ale wszystko jest ok :)
Jeszcze tylko czekam na wyniki badania na te paciorkowce i będzie komplet
 
:-)

mi chodzilo o porud ze grupe krwi wr hbs trzeba miec i ostatnie usg ... krew mocz... to chyba kazda musi miec na porod i karta ciazy ..

)
no wiesz...ja te 3 razy w szpitalu własnie z zagrazajacym przedwczesnym porodem bylam i chcieli tylko karte ciazy i grupe krwi w oryginale...wszystko inne miali wpisane w karcie a badania odrazu i tak świeże robili, pomimo,że miałam dokładnie z tego dnia co mnie przyjmowali...
 
czesc laski jeszcze nadrabiam ale musialam napisac bo czytam, ze Natalka juz sie meczy... mi ostatnio kolezanka mowila, ze polozne jej doradzily, ze jak chce przyspieszyc akcje to ma lyknac kubek mocnej kawy-w kwietniu jej pomoglo!!
No i Natalka po schodach pochodz i fruuuuu na porodowke:tak::tak::tak::tak::tak:
 
kurde ja jeszcze polowy z tych badan nie mam zrobionych ... pewnie mi porobia w szpitalu !!

A kiedy idziesz do szpitala ??

ja mam zamiar jeszcze szybciej -oczywiscie jak nie bedzie mrozów dużych:tak: Nam mówili na szkole rodzenia ,ze przez pierwsze dni dzieciaczka wentylujemy przy oknie, po 3-4 dniach mozna wychodzic na krotkie spacery-oczywiscie jak nie jest bardzo mrozno, sniezno itp.:tak:

No dokladnie jakos tak ja wyjde po 2 tyg ale wczesniej zrobie werandowanie ale po 2 -3 miesiacach jak to napisala nasza kolezanka jestem w szoku:eek:

Pewnie wiele zależy od szpitala...ja jak rodziłam 2 lata temu to nic ode mnie nie chcieli tylko kartę ciąży! Zadnych wyników choć krew i mocz miałam przy sobie...z usg nigdy nic nie dostałam ani nie dostaję....grupę krwi też miałam tylko w karcie wpisaną przez położną i to im wystarczyło:tak:

No ale ja powiedzialam swojej starej gince ze mi w szpitalu powiedzieli ze musze miec ale do niej dalej nic nie docieralo no ale naszczescie mam :-)
 
reklama
Do góry