reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc w interpretacji wyników jakości nasienia.

Dołączył(a)
14 Październik 2020
Postów
2
Witam! To mój pierwszy wpis na forum więc chciałbym się serdecznie przywitać i poprosić o pomocy przy interpretacji wyników badań. Z tego co sam zdążyłem się dowiedzieć wyniki nie są zbyt dobre, mała ilość plemników w nasieniu, dość dobra żywotność. Ale może ktoś jest w stanie powiedzieć mi więcej coś?
Jest duże ryzyko problemu z zajściem w ciążę?
Badanie było robione czysto informacyjnie dla nas ponieważ jakiś czas już myślimy z jeszcze narzeczoną o dziecku aczkolwiek dotychczasowe próby nie przyniosły żadnego efektu.
Z góry dziękuję za pomoc wszystkim!
Screenshot_2020-10-14-18-59-02-967_com.google.android.apps.docs.jpg
Screenshot_2020-10-14-18-59-02-967_com.google.android.apps.docs.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Na wyniki mojego partnera urolog powiedział, że są wystarczające.
Ale z internetu dowiesz się, że tragedia, katastrofa i beznadziejne, gorzej być nie może. Kliniki patrzą również trochę bardziej krytycznie na badanie nasienia.
Dlatego zdrowy rozsądek jest ważny.
Morfologia leciutko obniżona. Wprowadzaj zmiany w życie, a będzie dobrze. [emoji4]
Moj Partner bierze suplementy więc liczymy na poprawę (nowych badań jeszcze nie robił, ma termin na grudzień).
Ale niestety jeszcze nam się nie udało. Również chciałabym, żeby udało się naturalnie. Ja pogodziłam się z myślą o inseminacji (boję się kolejnego poronienia i trochę łatwiej mi było), ale mój partner niezbyt dobrze radzi sobie z tym faktem. Mamy jeszcze kilka miesięcy, więc nadzieja mnie...
Hej,

Nie ma niestety jednej z bardzo ważnych informacji, plemniki o prawidłowiej budowie, czyli morfologia plemnika. Norma to minimum 4% plemników o prawidłowej budowie. Jeśli miałbyś miliony plemników, a tych o prawidłowej budowie byłoby mało, albo wcale, nie doszłoby do zapłodnienia. Warto byłoby to zbadac. Ale jeśli masz taką ilość plemników jaka masz, ale ładna morfologia, to do zapłodnienia dojdzie bez większych problemów.

Moj Partner ma bardzo podobne wyniki do twoich. 5 mln na ml i 15 mln w ejakulacie, ale morfologia 1%, ruchliwość 32 %

Byl u urologa, zbadał jajka i zrobił mu usg, wykluczył żylaki powrózka nasiennego, zrobił panel hormonalny. Oprócz słabych wyników nic więcej mu nie wyszło.

Dlatego wizyta u urologa jest konieczna. On wykluczy choroby. Nie ma czego się obawiać, najczęściej nic nie wychodzi. A zbadanie jajek nie zaszkodzi.

Niestety slabe wyniki nasienia spowodowane są stylem życia (między innymi),ale można je poprawić. [emoji3526] Proponuję się nie załamywać, wyniki są obniżone, ale najczęściej można to zmienić.

Zacznij od luźnych gaci, zero sauny, zero przegrzewania jąder, nie włączaj ogrzewanych foteli w samochodzie, zero gorących pryszniców. Jajka mają niższą Temperature niż reszta ciała i tak powinno zostać.

Do tego ogranicz stres... Głupie gadanie, ale jeśli się uda to super!

Sport - siłka kilka razy w tygodniu nie zaszkodzi. Ale na spokojnie [emoji3526] jeśli lubisz inne formy aktywności tym lepiej.

Dieta. Owoce, warzywa, mięso, ale dobre i nie za często! Ryby, polecam łososia. Zrezygnuj ze słodkiego, gazowanych napoi, przetworzonego żarcia. Polecam tutaj babki z akademii płodności. Wydały ebook plodnobook męski. Mega dużo informacji. Opracowują dietę. Do tego ich kanał na YouTube, mają webinar o płodności męskiej. Jeśli masz nadwagę, najwyższy czas nad tym popracować...


Do tego na pewno bierz suplementy, są specjalnie dobrane mieszanki dla mężczyzn na poprawę nasienia. Profertil, fertilman plus, androvit i wiele innych. Porównaj składy i wybierz dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, że żadne witaminy nie wchłaniają się równie dobrze do organizmu jak te naturalne, z jedzenia. [emoji4]

Spermatogeneza trwa okolo 72 dni. Od wprowadzenia zmian poczekaj 3 miesiące i powtórz badanie nasienia. Trzymam kciuki za poprawę.

Na koniec trochę o nas. Staramy się 2,5 roku. 2 poronienia za nami. Leczymy się w klinice. Lekarze proponują inseminacje. Mój partner ma słabe nasienie, u mnie wyszły drobnostki, bo mam małą nadwagę, lekarze powiedzieli żeby zrzucić 5 kg, już to zrobiłam. Zostało nam kilka badań i podchodzimy do inseminacji. Chyba że do tego czasu uda nam się naturalnie, na co bardzo liczymy.

Dobrze, że się badasz, brawo [emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

P. S. Proponuję przed następnym badaniem wydłużyć troche czas abstynencji, około 6-7 dni. Mojemu po dłuższym czasie abstynencji wyszły lepsze wyniki [emoji3526] wybierz skrupulatnie placówkę, do której Oddasz nasienie. Najlepiej dobry gabinet urologiczny / andrologiczny. Niektórzy nie przykładają się do badań nasienia i wychodzą gorsze.

Powodzenia i 3mam kciuki [emoji4]
 
Ostatnia edycja:
Hej,

Nie ma niestety jednej z bardzo ważnych informacji, plemniki o prawidłowiej budowie, czyli morfologia plemnika. Norma to minimum 4% plemników o prawidłowej budowie. Jeśli miałbyś miliony plemników, a tych o prawidłowej budowie byłoby mało, albo wcale, nie doszłoby do zapłodnienia. Warto byłoby to zbadac. Ale jeśli masz taką ilość plemników jaka masz, ale ładna morfologia, to do zapłodnienia dojdzie bez większych problemów.

Moj Partner ma bardzo podobne wyniki do twoich. 5 mln na ml i 15 mln w ejakulacie, ale morfologia 1%, ruchliwość 32 %

Byl u urologa, zbadał jajka i zrobił mu usg, wykluczył żylaki powrózka nasiennego, zrobił panel hormonalny. Oprócz słabych wyników nic więcej mu nie wyszło.

Dlatego wizyta u urologa jest konieczna. On wykluczy choroby. Nie ma czego się obawiać, najczęściej nic nie wychodzi. A zbadanie jajek nie zaszkodzi.

Niestety slabe wyniki nasienia spowodowane są stylem życia (między innymi),ale można je poprawić.
emoji3526.png
Proponuję się nie załamywać, wyniki są obniżone, ale najczęściej można to zmienić.

Zacznij od luźnych gaci, zero sauny, zero przegrzewania jąder, nie włączaj ogrzewanych foteli w samochodzie, zero gorących pryszniców. Jajka mają niższą Temperature niż reszta ciała i tak powinno zostać.

Do tego ogranicz stres... Głupie gadanie, ale jeśli się uda to super!

Sport - siłka kilka razy w tygodniu nie zaszkodzi. Ale na spokojnie
emoji3526.png
jeśli lubisz inne formy aktywności tym lepiej.

Dieta. Owoce, warzywa, mięso, ale dobre i nie za często! Ryby, polecam łososia. Zrezygnuj ze słodkiego, gazowanych napoi, przetworzonego żarcia. Polecam tutaj babki z akademii płodności. Wydały ebook plodnobook męski. Mega dużo informacji. Opracowują dietę. Do tego ich kanał na YouTube, mają webinar o płodności męskiej. Jeśli masz nadwagę, najwyższy czas nad tym popracować...


Do tego na pewno bierz suplementy, są specjalnie dobrane mieszanki dla mężczyzn na poprawę nasienia. Profertil, fertilman plus, androvit i wiele innych. Porównaj składy i wybierz dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, że żadne witaminy nie wchłaniają się równie dobrze do organizmu jak te naturalne, z jedzenia.
emoji4.png


Spermatogeneza trwa okolo 72 dni. Od wprowadzenia zmian poczekaj 3 miesiące i powtórz badanie nasienia. Trzymam kciuki za poprawę.

Na koniec trochę o nas. Staramy się 2,5 roku. 2 poronienia za nami. Leczymy się w klinice. Lekarze proponują inseminacje. Mój partner ma słabe nasienie, u mnie wyszły drobnostki, bo mam małą nadwagę, lekarze powiedzieli żeby zrzucić 5 kg, już to zrobiłam. Zostało nam kilka badań i podchodzimy do inseminacji. Chyba że do tego czasu uda nam się naturalnie, na co bardzo liczymy.

Dobrze, że się badasz, brawo
emoji106.png
emoji106.png
emoji106.png
emoji106.png


P. S. Proponuję przed następnym badaniem wydłużyć troche czas abstynencji, około 6-7 dni. Mojemu po dłuższym czasie abstynencji wyszły lepsze wyniki
emoji3526.png
wybierz skrupulatnie placówkę, do której Oddasz nasienie. Najlepiej dobry gabinet urologiczny / andrologiczny. Niektórzy nie przykładają się do badań nasienia i wychodzą gorsze.

Powodzenia i 3mam kciuki
emoji4.png

Bardzo dziękuje za pomoc! Dopiero później dostałem drugie wyniki gdzie podali moją morfologię która wynosi 3%.
Jeżeli chodzi o kwestię lifestylowe jak dieta, aktywność fizyczna, suplementy czy nieprzegrzewanie jąder to jeszcze szczerze mówiąc żadnych konkretnych kroków w tym temacie nie zrobiłem, raczej wszystko robię w normie czyli nieco tej aktywności w tygodniu mam, jeść jem też umiarkowanie. Aczkolwiek zabieramy się już za poprawę jakości aby zwiększyć prawdopodobieństwo i uniknąć komplikacji. Nie załamuję się aczkolwiek jestem realistą w tej kwestii i biorąc pod uwagę fakty wiem, że mogą być trudności a koniecznie chcielibyśmy zostać przy metodzie naturalnej. :)

Za was trzymam mocno kciuki aby wszystko wyszło pomyślnie bez żadnej komplikacji, najlepiej naturalnie abyście mogli się cieszyć pociechą!
 
Na wyniki mojego partnera urolog powiedział, że są wystarczające.
Ale z internetu dowiesz się, że tragedia, katastrofa i beznadziejne, gorzej być nie może. Kliniki patrzą również trochę bardziej krytycznie na badanie nasienia.
Dlatego zdrowy rozsądek jest ważny.
Morfologia leciutko obniżona. Wprowadzaj zmiany w życie, a będzie dobrze. [emoji4]
Moj Partner bierze suplementy więc liczymy na poprawę (nowych badań jeszcze nie robił, ma termin na grudzień).
Ale niestety jeszcze nam się nie udało. Również chciałabym, żeby udało się naturalnie. Ja pogodziłam się z myślą o inseminacji (boję się kolejnego poronienia i trochę łatwiej mi było), ale mój partner niezbyt dobrze radzi sobie z tym faktem. Mamy jeszcze kilka miesięcy, więc nadzieja mnie nie opuszcza [emoji4]
Jeśli się krótko staracie, dajcie sobie czas. Myślę że do roku (chyba że jesteście po 30 to wtedy szybciej), ja mam 32 lata.
 
Rozwiązanie
Hej,

Nie ma niestety jednej z bardzo ważnych informacji, plemniki o prawidłowiej budowie, czyli morfologia plemnika. Norma to minimum 4% plemników o prawidłowej budowie. Jeśli miałbyś miliony plemników, a tych o prawidłowej budowie byłoby mało, albo wcale, nie doszłoby do zapłodnienia. Warto byłoby to zbadac. Ale jeśli masz taką ilość plemników jaka masz, ale ładna morfologia, to do zapłodnienia dojdzie bez większych problemów.

Moj Partner ma bardzo podobne wyniki do twoich. 5 mln na ml i 15 mln w ejakulacie, ale morfologia 1%, ruchliwość 32 %

Byl u urologa, zbadał jajka i zrobił mu usg, wykluczył żylaki powrózka nasiennego, zrobił panel hormonalny. Oprócz słabych wyników nic więcej mu nie wyszło.

Dlatego wizyta u urologa jest konieczna. On wykluczy choroby. Nie ma czego się obawiać, najczęściej nic nie wychodzi. A zbadanie jajek nie zaszkodzi.

Niestety slabe wyniki nasienia spowodowane są stylem życia (między innymi),ale można je poprawić. [emoji3526] Proponuję się nie załamywać, wyniki są obniżone, ale najczęściej można to zmienić.

Zacznij od luźnych gaci, zero sauny, zero przegrzewania jąder, nie włączaj ogrzewanych foteli w samochodzie, zero gorących pryszniców. Jajka mają niższą Temperature niż reszta ciała i tak powinno zostać.

Do tego ogranicz stres... Głupie gadanie, ale jeśli się uda to super!

Sport - siłka kilka razy w tygodniu nie zaszkodzi. Ale na spokojnie [emoji3526] jeśli lubisz inne formy aktywności tym lepiej.

Dieta. Owoce, warzywa, mięso, ale dobre i nie za często! Ryby, polecam łososia. Zrezygnuj ze słodkiego, gazowanych napoi, przetworzonego żarcia. Polecam tutaj babki z akademii płodności. Wydały ebook plodnobook męski. Mega dużo informacji. Opracowują dietę. Do tego ich kanał na YouTube, mają webinar o płodności męskiej. Jeśli masz nadwagę, najwyższy czas nad tym popracować...


Do tego na pewno bierz suplementy, są specjalnie dobrane mieszanki dla mężczyzn na poprawę nasienia. Profertil, fertilman plus, androvit i wiele innych. Porównaj składy i wybierz dla ciebie najlepsze. Pamiętaj, że żadne witaminy nie wchłaniają się równie dobrze do organizmu jak te naturalne, z jedzenia. [emoji4]

Spermatogeneza trwa okolo 72 dni. Od wprowadzenia zmian poczekaj 3 miesiące i powtórz badanie nasienia. Trzymam kciuki za poprawę.

Na koniec trochę o nas. Staramy się 2,5 roku. 2 poronienia za nami. Leczymy się w klinice. Lekarze proponują inseminacje. Mój partner ma słabe nasienie, u mnie wyszły drobnostki, bo mam małą nadwagę, lekarze powiedzieli żeby zrzucić 5 kg, już to zrobiłam. Zostało nam kilka badań i podchodzimy do inseminacji. Chyba że do tego czasu uda nam się naturalnie, na co bardzo liczymy.

Dobrze, że się badasz, brawo [emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

P. S. Proponuję przed następnym badaniem wydłużyć troche czas abstynencji, około 6-7 dni. Mojemu po dłuższym czasie abstynencji wyszły lepsze wyniki [emoji3526] wybierz skrupulatnie placówkę, do której Oddasz nasienie. Najlepiej dobry gabinet urologiczny / andrologiczny. Niektórzy nie przykładają się do badań nasienia i wychodzą gorsze.

Powodzenia i 3mam kciuki [emoji4]
 
Do góry