reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

LassHa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2017
Postów
299
Dziewczyny, tak jak radziłyście zakładam nowy wątek by wszytko było „w kupie” :)
Chce rozłożyć kupowanie produktów na miesiące żeby trochę koszty rozbić [emoji6] Piszcie jeśli coś się komuś przypomni [emoji4]
 
reklama
Ja znalazłam coś takiego na innym forum (chyba dziewczyny się nie obraza ze podkradlam) ->

LISTA WYPRAWKOWA:
Body z krótkim 5
Body z długim 5
Śpioszki/piżamki 5
Spodenki 5
Czapeczka 2
Łapki niedrapki 2
Skarpetki 5
Kombinezon 1
Pieluchy tetrowe 10
Wanienka 1
Przewijak 1
Termometr 1
Ręcznik z kapturkiem 2
Nożyczki do paznokci 1
Waciki 1
Balsam/oliwka 1 (ziaja ma super serię polecam sobie zerknąć)
Krem do pupki 1
Krem do buzi 1
Pieluchy 1
Materac 1
Kołderka/poduszka 1
Pościel 2
Prześcieradło 2
Smoczek 1
Laktator 1
Butelka 1
Pojemniki do pokarmu 3
Kocyk 2
Chusta 1
Fotelik 1
Wózek 1
Monitor oddechu 1
Rożek/becik 1
Łóżeczko 1
Koszula do karmienia 2
Podkłady 5
Katarek 1

HIGIENA

Pieluszki

- Tetrowe 15 szt
- Flanelowe 3 szt
- Jednorazowe rozm. 1 2-5 kg z pampersa jest rozmiar 0 25 szt idealne do szpitala



Produkty higieniczne

- Duże prostokątne płatki kosmetyczne do przemywania pupy
- Gaziki do przemywania oczu 5x5 100 szt
- Patyczki z ogranicznikiem
- KATAREK do odciągania nosa
//ja uzywalam gruszki. Nie moglam się przemoc aby włożyć to do buzi.
- Podkłady higieniczne do przewijania (SENI 60x60)
//najlepsza grubość. Nie zbijaly sie kulki.
- Cążki i nożyczki do paznokci
// u nas do dziś sprawdzają się nożyczki //
- Szczotka do włosów z miękkim włosiem
- Nakładka na palec do masażu dziąseł
//chyba nawet jej nie użyłam // są też szczoteczki 3 szt i kazda na inny wiek z inna końcówka
- Chusteczki nawilżane


Środki do pielęgnacji

- Gaziki nasączone spirytusem do pępka lub fiolet
- Octenisept
// sprawdzil się super, non stop w domu mamy.
- Sól fizjologiczna do oczu i noska
- Woda morska w sprayu


Kosmetyki

- Żel do kąpieli ( z ziajki jest olejek do wody nawilza i myje, bosko pachnie bobasem)
- Do pielęgnacji pupy: linomag maść i linomag a+e, ja uzywalam tylko jak potrzebne bylo.
- Krem na odparzenia z cynkiem: sudocrem
- Krem ochronny na zimę – Nivea na każdą pogodę lub ziaja od 1 dnia zycia


Przybory do kąpieli

- Wanienka
- Myjka
// zbędny zakup, nie używałam, myłam ręką //
- Termometr do wody ( tata uzyl raz w życiu)
- Okrycie kąpielowe duże 2szt


AKCESORIA

- Smoczek symetryczny 2szt
- Butelki avent był najlepszy ze wszystkich uzywanych. Mala x2 do mm i wody lub herbatki
Co do firmy (anti-colic Tommee Tippee ) najdrozszy wydatek, najgorsza butelka jaka mialam.
- Termoopakowanie
// mialo byc kp ale wyszlo ze po 8 tyg bylo mm, ciepla woda w butelce w termoopakowaniu, proszek w podzielniku = obiad na wynos w 3 sekundy)
- Kocyki (1 cieńszy, 1 grubszy)
- Termometr (elektoniczny pod paszkę oraz bezdotykowy. Ja mialam stary rteciowy jeszcze ze szkolnych lat, najdokładniejszy.

DLA MAMY

- Koszule do karmienia (2 szt z krótkim rękawem, 1szt z długim)
- Szlafrok
- Klapki do szpitala
- Podkłady poporodowe Canpol (3 opakowania)
- Majtki siateczkowe wielorazowe Canpol (1 opakowanie)
- Podkłady higieniczne (SENI 90x60)
- Wkładki laktacyjne
- Tantum Rosa ja mialam chusteczki jednorazowe.
// jak wyżej - mój must have! //
- Maltan na bordawki z ziaji tez fajna maść.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ziaja akurat nie jest dobrd firmą dla maluchów, za dużo ma chemii, która może podrażniać. Poniżej możecie przeczytać analizę tej serii. W ogóle polecam portal Srokao, aby wybrać najmniej szkodliwe kosmetyki dla malucha. Ogólnie mogę powiedzieć, że dobre są Babydream z Rossmanna i HiPP, ale nie tylko.

Link do: Analiza: Ziajka | Sroka o....

Butelka w wyprawce wg mnie to nie jest dobry pomysł jak ktoś nastawia się na karmienie piersią. Często wydaje się, że tego pokarmu nie ma i trzeba podać butlę, ale to nie prawda, tylko trzeba trochę poczytać o KP, a jak butelka będzie pod ręką to zbyt łatwo można po nią sięgnąć, co może zaburzyć laktację.

4BoJp1.png
 
Na pewno nie kupuj kołderki i poduszki :) To Ci powie chyba każda położna. Taki maluszek dla bezpieczeństwa powinien spać w rożku lub śpiworku. Kołderkę i poduszkę kupisz sobie po roku. Ja osobiście też patrzę zawsze z przerażeniem na dzieci śpiące w łóżeczkach obłożonych takimi ochraniaczami na szczebelki. To wygląda ładnie,ale też nie jest bezpieczne.

Dużo rzeczy z pierwszej wyprawki wcale mi się nie przydało,albo przydało się po wielu miesiącach.

Warto kupić dobrej jakości laktator,ale w tym przypadku ile mam,tyle zdań.

Ja postanowiłam nie kupować tym razem łóżeczka. Myślałam o kołysce,ale przeraża mnie właśnie to,że jest obłożona materiałem,więc najprawdopodobniej zdecyduję się na mobilny kosz na kółkach. Łóżeczko kupię po kilku miesiącach.

Monitora oddechu nie miałam i raczej nie kupię :)

Komplet kilku sprytnych butelek różnych firm na pewno kupię,a w tym jedną samopodgrzewającą,albo termoaktywną.

Ubranka - to wiadomo. Kup jednak trochę w rozmiarze 56 żeby nie okazało się potem,że zaraz po wyjściu ze szpitala musisz biegiem lecieć do sklepu,bo wszystkie ubranka są a duże :)
Ja dostałam trochę ubranek na rozmiar 50 i 56 od koleżanki i mi to uratowało tyłek :) Teraz jednak kupię tylko na 56.

Kup sobie też maść na brodawki. To może bardzo pomóc na początku.

Reszta listy chyba ok :)
 
miałam kołyske... o zgrozo mój kręgosłup! polecam niskim mamom
córka spała na płaskiej podusi i pod kołderką i żyje ;) miała też cudny ochraniacz na szczebelki i baldachim O!
rożek ok ale nie poleca się z nim przesadzać (bratowa była przekonana że dziecku jest zimno i ciągle spało to małe w rożku a później leczenie stawów biodrowych)
nie znalazłam w spisie biustonoszy do karmienia ;)

na razie tyle ale jak tylko dorwe się do mojego zeszytu... (został gdzieś u teściów) :p
a i polecam pieluszki babydreem z rossmana i chusteczki tej firmy
używałam też linomag bobo (linuś?) na pupkę przy każdym przewijaniu
 
Ja również odradzam kołderkę, poduszkę i ochraniacze do łóżeczka.
Mała śpi w koszu Mojżesza z monitorem oddechu.

Jeżeli chodzi o smarowanie pupy to są dwie szkoły. Ja akurat wybrałam tą, która mówi, aby nie smarować profilaktycznie. Mała mi się odparza sporadycznie i wtedy tak na prawdę pomaga tylko mąka ziemniaczana ;)

4BoJp1.png
 
taki koszyk ładnie wygląda ale chyba nic po za tym. koleżanka ma coś podobnego ale tylko na dzień... w nocy mały śpi w normalnym łóżeczku... na podusi i pod kołderką :p
 
reklama
Kosz Mojzesza nie tylko ładnie wygląda. Noworodek nie lubi dużo przestrzeni koło siebie, ponieważ w brzuchu było mu ciasno i czuł opór wód płodowych. Kiepsko sobie radzi z pustą przestrzenią, dlatego może mu się lepiej spać w przytulnym koszu niż dużym łóżeczku.
Kolejna rzecz to bliskość, której pragnie po porodzie, szczegolnie w tzw. IV trymestrze Często łatwiej postawić niewielki kosz koło swojego łóżka i mieć dziecko na wyciągnięcie ręki niż łóżeczko.

4BoJp1.png
 
Do góry