reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
Sałatka z makaronu

Ugotowany makaron dosc drobny np muszelki, pokrojone w kostke ogorki korniszone, pieczarki marynowane i szynka. wszystko wymieszac i dodac majonez.
Bardzo lubie ta salatke.....a na przystawki czesto robie koreczki:-p
 
klavell a co to jest moczka i to makowki ja przepraszam ale chyba z jakis innych calkiem stron jestem bo o takich rzeczach nie slyszałam??


klavell sałatka wiagra
2 słoiki selera marnowanego
1 puszka ananasa(kawałki)
1 puszka kukurydzy
5 ugotowanych jajek(w grubsza kostke)
2 duze łyzki majonezu (ja daje winiary bo on nie puszcza wody)
to wszystko razem wymieszac didac mozna odrobine pieprzu na pół godzinki do lodówki mniamusne


sałatka z jajek( u mnie schodzi błyskawicznie)
5 jajek(ugotowac i zetrzec na tarce)
2peczki szczypiorku drobno posiekac
2 łyzki majonezu
sól pieprz wymieszac i odstawic na godzinke aby sie przegryzło

sałatka z brokuł i kalafiora
gotuj najpierw jedno potem drugie do gotowania dodaje łyzke oleju i pół łyzeczki cukru(rozdrobnij na takie dosc wieksze rózyczki
do tego 3 jajka ugotowane pokrojone w ósemki
i 4 pomidory pokrojone w ósemki
do tego sos
3łyzki jog. naturalny
3łyzki smietany
3łyzki majonezu
1-2łyzki ketchupu
składniki sosou wymieszac doprawic sola i pieprzem
i najlepiej w szklanej czrce układj troszke brokuł ppotem kalafiorka na to pimidorek i jajeczko pojej sosikiem i ponownie brokuł kalafior it.....
 
Moja ukochana z tuńczykiem:)
Ugotować dwie szklanki ryżu, do tego puszke kukurydzy, groszku, fasoli czerwonej, 6 ogórków kiszonych,4 jajka na twardo, można dodać ciecierzyce, dwie puszki tuńczyka, doprawić do smaku, dodać majonez i pożerać:-)
 
Moczka to raczej typowa śląska potrawa świąteczna na Boże Narodzenie
  • 250 g piernika (ciemnego)
  • 200 g migdałów
  • 400 g rodzynek
  • sok z 3 dużych cytryn
  • troszeczkę soli (2 szczypty)
  • 3 duże łyżki cukru
  • 150 g orzechów laskowych
  • 3 litry wody
Przygotowanie:
Piernik zamoczyć na kilka godzin w 3 litrach wody (aż się dobrze rozmoczy). Migdały sparzyć i obrać ze skórek. Migdały i orzechy drobno pokroić. Resztę składników dodać i teraz wymieszać i powoli pogotować (30 minut).
Moczka jest dobra zarówno na zimno jak i na ciepło. Na temat ilości kalorii lepiej tutaj zamilczę!!!
moczka_th01.jpg

Makówki są potrawą wigilijną popularną na Śląsku.
Podstawowe składniki to mak, chałka, mleko, masło, miód lub cukier, bakalie: rodzynki, migdały,orzechy, skórka pomarańczowa, czasem też wiórki kokosowe, rum, pomarańcze lub mandarynki.
Suchy mak należy zemleć ok. kilograma. Rozpuszcza się kostkę masła, zalewa prawie litrem mleka (wilgotniejsze są lepsze, ale krócej się trzymają), podgrzewa się prawie do wrzenia, następnie wsypuje się mak, miesza cały czas drewnianą łyżką aż do ostygnięcia. W dalszej kolejności dodaje się miód, kieliszek rumu, rodzynki (namoczone ale dobrze odciśnięte), orzechy i migdały, pomarańcze lub pokrojoną skórkę pomarańczową, dalej podtrzymuje się danie na małym ogniu mieszając. Czasami podmienia się mleko - wodą, a miód - cukrem.
W tym czasie kroi kilka pszennych chałek. Do salaterek lub do innych naczyń na spód podaje się warstwę gorącego maku. Przykrywa się go kromkami chałki i w dalszej kolejności układa się kolejne warstwy naprzemiennie mak i bułkę. Na wierzchu mak dekoruje się orzechami, migdałami, kokosem i innymi delikatesami.
Makówki przyrządza się dzień przed wigilią i przechowuje w zimnym pomieszczeniu lub w lodówce
ZAJZYJCIE TU SUPER STRONKA I SUPER PRZEPISY NA WIGILIE
http://www.plurix.com.pl/wigilia.php
 
reklama
Do góry