reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Ja ta kebabowa z kolei robie troszke inaczej ale bardziej przypomina to salatke Iwonki:
2 piersi z kurczaka, kapusta pekinska, kukurydza, ogorek konserwowy( ewentualnie kiszony - ale lepszy konserwowy), ketchup, majonez i przyprawa Gyros z kotanyi.

Tez piersi sole, pieprze smaze na oleju i dodaje przyprawy Gyros. Potem warstwami ukladam kapusta pekinska, kurczak, kukurydza, ogorek, ketchup, majonez i powtorka.

Jak mi sie nie chce to mozna tez ta salatke zrobic tak:
2 piersi z kurczaka, kapusta pekinska i papryka marynowana. Piersi przyrzadzam jak wyzej. Do kapusty pokrojonej, wrzucam cala zawartosc patelni ( czyli kurczak razem z tym sosem ktory sie zrobi) i do tego kroje papryke w kostke - tez dobre.
 
reklama
Bodzinka mam podobny choc troche inny;-)

PIERNIK BEZ MIODU

3 jaja
pol sloika dzemu ( moze byc caly sloik - wtedy placek jest taki bardziej wilgotny)
szkl cukru
szkl mleka
2 szkl maki ( najlepiej tortowej)
pol szkl oleju
cukier waniliowy
po lyzeczce cynamonu, sody i kakao

Wszystko razem wymieszac mikserem. Blache wysmarowac i posypac bulka tarta i wylac ciasto. Piec w piekarniku ok 180 stopni przez 50 - 60 min. Mozna polac polewa czekoladowa, posypac wiorkami lub orzechami, przelozyc masa lub bita smietana - jak kto woli lub niczego nie dodawac tez dobre:-)
 
Uwaga zaczynam:
Sałatka z tuńczykiem
2 puszki tuńczyka w sosie własnym
torebka ugotowanego ryżu
puszka kukurydzy
puszka kiełków sojowych lub seler ze słoiczka Rolnik (z kiełkami bardziej chrupiąca)
3 plastry ananasa pokrojone w kawałki
3 łyżki majonezu.

Bynio
30 deko mąki
1/2 margaryny
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka proszku
3 łyżki miodu
1 jajko i 1 żółtko
3/4 skl.pudru
śmietana gęsta aby ciasto się zlepiło.Zagnieśc ciasto o takiej konsystencji jak na pierogi,rozwałkowac i upiec 8 jednakowych placków.
Masa:1 litr mleka
8 łyż.kaszy manny
2 - 3 cukry waniliowe,ugotawac,wystudzic i zmiksowac z 1 margaryną.
! placek pokruszyc a reszte przełożyc masą.Na ostatnim placku posmarowac masę i posypac okruchami.Przykryc papierem sniadaniowym i docisnąc deską.Najlepsze następnego dnia jak placki namiękną.
 
Znowu muszę pisac,bo wcześniej się namachałam i zamknęlo stronę i przez 15 minut nie mogłam wejśc:wściekła/y:.
Drożdżweczki
1 kg mąki
7 deko drożdży
1/2 l mleka
20 deko cukru
3 jajka
szczypta soli
10 deko stopionego masła
Drożdże rozetrec z 1 łyż. cukru i połową mleka oraz 20 deko mąki - pozostawic do wyrośnięcia.
Dodac rozczyn do pozostałych składników,posolic i dodac na koniec ostudzone masło.Zagnieśc i pozostawic do wyrośnięcia.Odrywac po kawałku i ndziewac czy sie chce (mas serowa,owoce ,mak,dżemik,kapusta kiszoną) i na wierzchu posmarowac rozbełtanym jajkiem.Piec aż skórka będzie rumiana.
 
Placki na zsiadłym mleku
40 deko mąki
2 jajka
1/2 litra zsiadłego mleka lub maślanki
łyżka cukru
łyżeczka sody
wszystko razem mieszamy,jak jest za rzadkie to trzeba dosypac mąki, i smażymy na oleju.Ja robię takie na całą patelnię (a'la naleśnik,tylko grubszy) i układam na wierzchu plasterki jabłek.Jak zrobię bardzo gęste ciasto to dodaję trochę stopionego masła i piekę gofry.
 
reklama
Mam taką książkę że wychodzą z niej tylko sałatka jajka z pieczarkami i racuchy:
30 deko mąki
3 deko drożdży
2 jaja
1 czubata łyż. cukru
1/2 szk.mleka ciepłego
2 łyż gęstej śmietany
Wszystko wymieszac i zostawic do wyrośnięcia.Smażyc na oleju,można położyc na wierzch owoce i po usmażeniu posypac pudrem.
 
Do góry