reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Sikoreczka mniem pycha...
Makaron z brokułami:
-makaron
-brokuł
-czosnek
Makaron gotujemy, brokuł gotujemy ale tak żeby nie był za miękki, czosnek przesmażamy na masełku ale szybko,żeby nie spalić.Wszystko razemmieszamy, doprawiamy, polewamy masełkiem z czosnkiem.Podsypujemy tartym serem.
Można zrobić też do tego sosik z serka topionego.
-serek topiony
-sos z paczki, jasny albo biały
Sosik robimy z przepisu na opakowaniu, do gotującego dodajemy serek topiny, doprawiamy i gotujemy,aż serek porządnie się rozpuści.
Wyśmienity do brokuła i kalafiora:-):-):-)
 
reklama
PIERNIKI ( ale nie mogę napisać z jakiej cukierni :cool2:)

0,25 l miodu
250 g tłuszczu
1 łyżka smalcu
przyprawa do piernika
2 łyżki kakao
1 szkl. cukru
To wszystko zagotować

1 szkl. cukru przepalić ( dodać trochę wody do tego żeby się rozpuściło )
Do letniego dodać:
3 całe jajka
paczkę małego proszku do pieczenia
3 łyżeczki amoniaku ( sól rogowa )
1,5 kg mąki wrocławskiej
To wszystko wyrobić ręką, rozwałkować i miłej zabawy z wycinaniem :tak:

Piec około 10 minut w temp. 180 - 200 stopni C

 
Mam pytanko :confused::dry:
Dostałam taką blache ktora ma wycgniecieone rozne ksztalty w sobie : mikolaja, choinke i balwanka ale mam starszny problem bo nie wiem jakie ciasto mam tam zrobic....:confused::confused::confused: jakie sie do tego nada oprocz piernika bo piernik to wiem ze jets ok do takich rzeczy, ale jeszcze jakies taz musiy byc ok.....:confused::confused::dry:
 
Nie wiem jak ono sie profesjonalnie nazywa ale takie biale. Pamietam jak moja mama robila i miala taka maszynke do ciastek. Niby te cistka byly krusze ale mialy rozne ksztalty.
 
Ja też dostałam taką blaszkę i tam był przepis:
2 małe jajka
100g miekkiego masła lub margaryny
90 g cukru
skórka z 1/2 wyszorowanej cytryny
120g mąki
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
masło do wysmarowania formy
Oddzielic żółtka od białek. Białka ubic z odrobiną cukru na sztywno. Żółtka utrzec na pienistą masę z pozostałym cukrem, masłem i skórką z cytryny. Do masy dodac mąkę i proszek do pieczenia, delikatnie wymieszac z ubitym białkiem. Formę dokładnie wysmarowac masłem i wstawic na około 5 minut do lodówki. Wypełnic formę ciastem aż po brzegi. Piec 20 minut na środkowym poziomie w rozgrzanym piekarniku (180st lub 160 z termoobiegiem)Po wyjęciu z piekarnika zawinąc na 10 minut w wilgotną ściereczkę, a następnie wyjąc ciasteczka. Po ostygnięciu udekorowac(lukier, polewa itp)
 
Dzieki wielkie Sikoreczka powiedz mi tylko jeszcze piszesz zeby wypelnic blache po same brzegi....na czesci gdzie nie ma wytloczonych foremek tez:confused: tak zeby pozadany ksztalat pozniej wycciac? czy wypelnic po brzegi tylko wytloczenie??

Porobowalas ten przepis juz? udaje ci si ewyciagnac te ciasteczka bez szwanku???

sory ze tyle pytan zadaje ale ja nie mam pojecia jak mam zrobic zeby one takie ladniutkie wyszly
 
Ja tez mam takie foremki dostałam je od taty jakieś 6 lat temu i jeszcze nie używałam bo nie mam przepisu, a teraz mam i zrobię bo po śniadaniu zabieramy się z Majką za pierniki :-p
 
Proszę bardzo.Makowiec na kruchym spodzie:
2 szk maku - sparzyc i przekręcic przez maszynkę
3 jajka - zółtka oddzielic od białek i utrzec z
3/4 szk. cukru
1 margaryną i po łyżce dodawac mak.
aromat migdałowy lub arak dodac
4 jabłka starte na tartce jarzynowej
2 - 3 czubate łyż bułki tartej dodac pianę z białek i dobrze utrzec.Wylac na podpieczony na złoto kruchy placek i piec w 200 stopniach 35-45min.

Seromakowiec:
60 deko sera(mogą byc Bieluchy lub Fresek z Biedronki naturalny)
6 jajek (białka ubic)
15 deko margaryny
1 szk.pudru
1 czubata łyż.mąki ziemniaczanej(lub budyń)
aromat pomarańczowy.Wszystko zmiksowac,na koniec dodac pianę z białek.

25 deko maku lub masy makowej
1 łyż.kakao
1 łyż dżemu
4 łyż.mąki pszennej
4 jajka (białka ubic)
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
aromat migdałowy.Tak samo jak z masą serową.Wylewac na blachę na przemian po 2 - 3 łyżki masy.Piec w nagrzanym piekarniku 175 stopni przez 45 minut.
 
reklama
Dzieki wielkie Sikoreczka powiedz mi tylko jeszcze piszesz zeby wypelnic blache po same brzegi....na czesci gdzie nie ma wytloczonych foremek tez:confused: tak zeby pozadany ksztalat pozniej wycciac? czy wypelnic po brzegi tylko wytloczenie??

Porobowalas ten przepis juz? udaje ci si ewyciagnac te ciasteczka bez szwanku???

sory ze tyle pytan zadaje ale ja nie mam pojecia jak mam zrobic zeby one takie ladniutkie wyszly
już Ci odpowiadam:tak: Ja nie robiłam tych ciasteczek ale moja mama wypróbowała. Ciasto tylko do pełna w te kształty dawała a wyjąc bez problemów się udało. :-)
 
Do góry