reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Zapiekanka Meksykańska:
  • 2 torebki ugotowanego ryżu
  • 1 puszka kukurydzy
  • 1puszka czerwonej fasolki
  • 2 jajka
  • 250 g piersi z kurczaka
  • fix do kurczaka w 5 smakach
  • ser tarty do posypania
Kurczaka pokroic, posolic, popieprzyc i obsmażyc. Przygotowac fix wg przepisu. Do mięsa dodac kukurydzę, fasolkę i fix i dusic około 5 minut. Do ryżu dodac jajak, wymieszac i wyłożyc na dno wysmarowanej formy. Na to wyłożyc mięso i posypac serem. Zapiekac około 30 minut w temp 160-180 stopni;-)
Moje rady: zamiast piersi z krczaka dodałam mielone z indyka. Też było smaczne:tak:
 
reklama
Hej wczoraj robiłam pyszne naleśniki z tunczykiem. Korzystałam z tego przepisu Wielkie Żarcie - Naleśniki z tuńczykiem ale troche go skorygowałam. Usmażyliśmy naleśniki na to duzy plaster sera albo dwa tak na cały naleśnik, do nadzienia dodałam groszek, pokrojony ogórek małosolny (kiszony),przyprawę curry, pieprz biały, zamiast cebuli zielony szczypior, majonez dałam do nadzienia. Nalesniki z farszem składałm w kopertę, na to troche ketchupu i ponownie na patelnię by je troche podpiec pod przykryciem...PYCHOTA!!!!!
 
Ciastko na krakersach

Składniki:
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2łyżki mąki pszennej
1/2litra mleka
1 szklanka cukru
1 kostka masła
1/2kostki margaryny "Kasi"
3 zółtka
słoik dżemu z czarnej pożeczki
3 paczki krakersów
200g wiórek kokosowych
olejek śmietankowy
Wykonanie:

Wymieszać:mąkę ziemniaczana i pszenną z1/4szklanki cukru oraz 1/4litra mleka
to wszystko wlać do pozostałego gotującego sie mleka,gotować przez chwilę aż powstanie budyń i odstawić do przestudzenia.
Utrzeć:1/2kostki masła i 1/2kostki "Kasi"oraz 1/4szklanki cukru,dodać zółtka,dodać ostudzoną masę i olejek śmietankowy.
Usmażyć na patelni na złocisty kolor 1/2kostki masła wiorki kokosowe 1/4szklanki cukru
Przełożyć:Krakersy wyłożyć na blachę(prawą stroną w dół),posmarować lekko dżemem,wyłożyć część masy,zrobić 3 takie same warstwy.Na wierzch wysypać gorący złocisty kokos.

Smacznego!
 
1kg sera
1 kostka masła
2 szkl. cukru (1 szklanka do białek)
2 budynie śmietankowe
6 jaj (białka na pianę)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 paczka rodzynek (jak lubisz oczywiście)

1 szkl. cukru+żółtka+masło utrzeć, następnie dodać ser+budynie+proszek+roczynki i wszystko razem wymieszać. Białka ubić ze szklanką cukru dodać do masy i bardzo delikatnie wymieszać!!!Blache wyłóż sobie ciasteczkami bebe. piec ok 1h w temp. 170-180.

Ja to ciasto piekę w temp 170 jakieś 45-50minut jak się ładnie przyrumieni.
 
aneta faktycznie czytajac przepis wydaje sie, ze prosto sie robi ten serniczek. Bede probowala, a co tam..... :tak:
 
Najprostsze ciasto z owocami

1 kostka margaryny
4 szklanki mąki
1,5 szklanki cukru
5 jaj
0,5 szklanki śmietany
2 łyzeczki proszku do pieczenia
śliwki

Margarynę rozpuścić i przestudzić, Mąkę połączyć z proszkiem dodać cukier, jaja, śmietanę i margarynę i wszystko to wymieszać. Masę wyłożyć na wysmarowaną i posypaną tartą bułką blachę, ułożyć śliwki skórką do dołu ( lub inne owoce) można posypać z góry cukrem pudrem. Wstawić do piekarnika na godzinkę na 170 -180stopni C

SMACZNEGOOO
 
Sernik z Rosą

Proszę oto przepis na pyszniutki sernik (małż mnie na niego poderwał ;-)). Z początku może wam się wydać trudny i pracochłonny, pozory mylą i ale szybko nabiera się wprawy. Z góry mówię, że lepszy wychodzi w piekarniku elektrycznym, bo w gazowym czasem wysycha za bardzo. U nas cała rodzinka i znajomi zawsze się pytają czy będzie sernik męża.:tak::-D

Ta porcja wystarcza na tortownicę o średnicy: 28cm lub blachę o wymiarach:32*23 (mniej wiecej)

Ciasto:

2 szklanki mąki
3/4 kostki margaryny
1 szklanka cukru
4 żółtka
cukier waniliowy (cała paczuszka)
2 łyżki oleju
2 łyżki smietany
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wyrobić ciasto, wyłożyć nim tortownicę lub inną blachę - zrobić wysoki brzeg.

Masa serowa:
1 kg sera (my uzywamy imperiału ale kiedyś zrobiłam z tłustego i też wyszło.)
1,5 szklanki cukru (małż daje czasem 2 szklanki)
0,5 szklanki oleju (słonecznikowego)
4 jaja
1 żółtko
sok z całej cytryny
cukier waniliowy
2 budynie śmietankowe
olejek aromat śmietankowy lub waniliowy fajny jest też pomarańczowy - parę kropli

Wymieszać wszystkie składniki oprócz mleka i budyniu. Budyń rozrobic najpierw w mleku a potem wlać do masy i wszystko znów wymieszać. Wylać na ciasto. Piec w 180 stopniach. Ubić pianę z 5 białek (tyle zostaje z tych wykorzystanych jajek) na koniec dodać 3/4 szklanki cukru i wyłożyć na ciasto po 45 minutach pieczenia i piec jeszcze około 10-15 minut aż piana trochę się zezłoci.

A teraz tajemnica pieknej rosy. Po upieczeniu sernik wyjmujemy z piekarnika i staramy się go postawić gdzieś w chłodniejszym miejscu i najlepiej go przykryć (np taki pojemnik na ciasto)

Powodzenia!!!!
 
reklama
A oto przepis na bardzo fajne kruche ciasto. Próbowaliśmy je już z wszystkimi owocami, nawet mrożonymi. Można dać też dżem, powidła itp (wtedy troszkę mniej cukru do ciasta):

0,5 kg mąki
0,5 kostki margaryny
3-4 żółtka
szklanka cukru,
proszek do pieczenia (cała paczka jeśli jest mała np z dr oetkera
cukier waniliowy cała torebka
3-4 łyżki śmietany
Zagniatamy ciasto (tak tak rękami - niezła zabawa:-D) jeśli ciasto się kruszy dodać trochę oleju 2-3 łyżki
1/4 ciasta wkładamy do zamrażalnika tak na 20 minut.
Resztę wykładamy na blachę-formę do ciasta, nakłuwamy widelcem robiąc małe dziurki, a na to owoce. Z białek ubijamy pianę( dodać 4 łyżki cukru. Dajemy na owoce a na pianę startą na tarce schłodzoną część ciasta. Piec 35-40 minut w 180 na środkowym poziomie (ogrzewanie od dołu).
Ja nigdy nie lubiłam robić kruchych ciast póki nie trafiłam na ten przepis.
 
Do góry