reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Sałatka warstwowa
- puszka groszku
- 4 jajka ugotowane na twardo
- 2 cebule
- 2 jabłka
- 30 dag sera salami startego na drobnej tarce (ja kupuję salami oczko)
- majonez
- ketchup
- odrobina śmietany

Wykonanie:
Na dno salaterki wysypać osączony groszek, na to warstwa majonezu wymieszanego ze śmietaną, potem pokrojona cebula wymieszana z drobniutko pokrojonymi jabłkami, na to warstwa ketchupu, później drodno pokrojone jajka, warstwa majonezu ze śmietaną i na wierzchu starty żółty ser. Salaterkę przykryć folią spożywczą i na godzinkę wstawić do lodówki.
Sałatka pycha, zawsze pierwsza znika ze stołu:tak::tak::tak:robię ją od lat i zawsze smakuje.
Smacznego
 
reklama
Cos dietetycznego

Zdrowe ciasteczka

2 szklanki płatków owsianych
0.5 szklanki cukru
0,5 szklanki mąki
0.5 szklanki roztopionego masła
pół łyżeczki soli
1 łyżka śmietany (niekoniecznie)
1 jajko
dowolna ilość orzechów migdałów lub różnych ziaren
Suche składniki wymieszać. Dodać roztopione masło, jajka, śmietanę. Dokładnie połączyć składniki. Ma być lepka, gęsta masa. Wyłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia warstwę max 1 cm grubości. Piec na złoto w około 180 stopniach (czas na oko, zależy od piekarnika).
Po upieczeniu pokroić gorące (później się nie da) i zostawić na blasze do ostygnięcia. Można podzielić masę na pół i do jednej częscie dodać kakao.

Jest jeszcze inna wersja z rodzynkami, otrębami i sokiem jabłkowym i cynamonem.

PANCAKES

2 kubki mąki
2 jajka
1 i 1/2 kubka mleka
75 gr rozpuszczonego masła
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1/3 kubka cukru (ja wsypałam 3 czubate łyżeczki)
sól

Mąkę przesiać, jajka roztrzepać i połączyć dokładnie z mąką, dodać pozostałe
składniki, wymieszać. Smażyć na suchej patelni. Podawać można je z syropem klonowym. Ja polałam niektóre miodem
Podane wyżej proporcje są dla 4 osób.


Banany i cynamon

mleko - najlepiej 1% lub 0,5% tł. - pół szklanki
woda - pół szklanki - przegotowana i ciepła
2 łyżki płatków kukurydzianych bez dodatków (miodu, cukru, orzechów)
banan - 1/2 małego banana
jabłko - 1/2 kwaśnego ze skórką
cynamon - 2 szczypty

Mieszamy mleko z wodą. Jabłko i banana ścieramy na tarce o dużych oczkach, mieszamy z mlekiem i płatkami, podsypujemy cynamonem. Niskokaloryczne ( 22 kcal płatki + 50kcal mleko + 35 kcal owoce = 105 kcal ) i smaczne śniadanko lub przegryzka.


Szpinakowe naleśniki z kurczakiem

115g mąki gryczanej
1duże jajko, otrzepane
300ml odtłuszczonego mleka
125g mrożonego szpinaku, rozmrożonego i dokładnie osączonego
2łyżeczki oleju roślinnego
Farsz:
350g chudego mięsa drobiowego
1łyżeczka łagodnego curry
1łyżeczka niskokalorycznego majonezu
2łyżki odtłuszczonego jogurtu naturalnego
Czynności:
Mąkę przesiać do miski, dodać jajko i energicznie ubijać, stopniowow dodawać mleko i szpinak. Przelać do dzbanka i pozostawić na 30 min.
Farsz: Zmieszać w misce wszystkie podane wyżej składniki.
Energicznie ubić ciasto naleśnikowe i smażyć naleśniki, dodać farszu i gotowe
to składniki na 4 porcje. Każdy naleśnik ma tylko 259 kcal



Leczo warzywne

- pół cukinii lub kabaczka
- 2 pomidory
- pół dużej papryki
- kilka różyczek kalafiora
- sól, pieprz, papryka (słodka i ostra)
- 1/2 kostki rosołowej warzywnej
- bazylia

Pomidory sparzyć, zdjąć skórkę, pokroić w ćwiartki i wrzucić razem z kalafiorem do głębokiej patelni. Zalać odrobiną wody, poddusić. Dorzucić obraną, wypestkowaną i pokrojoną w cząstki cukinię, na koniec paseczki papryki. Przyprawić, dodać kostkę rosołową.

Jak ktoś nie przejmuje się kaloriami, może dodać podsmarzoną cebulę z parówkami


Surówka wielokolorowa (45 kcal)

nieduża główka kapusty
• dwa pomidory
• po pół pęczka koperku i grubego szczypioru
• cebula
• dwa ogórki małosolne
• kilka rzodkiewek
• po ćwierć strąka żółtej i czerwonej papryki
• ząbek czosnku
• trzy łyżki oliwy
• pieprz
• sól

Kapustę pokroić w jak najcieńsze długie makaroniki, wypłukać, osączyć na sicie. Dodać pokrojoną w piórka cebulę i posiekaną zieleninę. Pomidor pokroić w grubą kostkę lub kliniki, ogórki w ćwierć plasterki, rzodkiewki w talarki, a paprykę w cienkie paski, czosnek przecisnąć przez praskę. Tuż przed podaniem wszystkie składniki wymieszać z oliwą, przyprawić solą i pieprzem.
 
SERNICZEK JOGURTOWO -JAGODOWY ;-)
SKLADNIKI:
3 SERKI waniliowe danio po 150g
2 jogurty serduszka po 125 g
1 jogurt Activia 125g
4-5 łyżeczek żelatyny + 1/2litra gorącej wody -rozpuścic wystudzic
galaretka jagodowa (z biedronki) rozpuszczona w mniejszej ok 0,4 l wody
jagody kilka krakersów
Wszystkie serki i jogurty wyjęlam do większej miski dolalam pomału wystudzoną (koniecznie ) żelatynę i wymieszałam Na dno tortownicy pokruszyłam krakersy tak żeby pokryc dno (tortownice wyłozyłam foilią żeby mi nie wypłynęło ) wylalam masę serkowo -jogurtową i wstawialam do zamrażalki na ok 30 minut Sprawdzałam jak się zsiada :tak:potem posypalam jagodami i zalalam tęzęjąca galaretką i wstawilam z powrotem do zamrazalki Jak juz stężeje to można przelożyc do lodowki Aha mozna zrobic jednak wiecej żelatyny na taką ilośc serkow ale to następnym razem ;-)a i oczywiście zdjecia są :-D:-D i chętni do sprobowania też (mój mąz zjadl 3 kawałki:-p:-p;-))
 

Załączniki

  • 070209151836.jpg
    070209151836.jpg
    31,1 KB · Wyświetleń: 42
  • 070209152134.jpg
    070209152134.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 36
  • 070209152153.jpg
    070209152153.jpg
    25,4 KB · Wyświetleń: 34
  • 070209151858.jpg
    070209151858.jpg
    19,9 KB · Wyświetleń: 44
  • 070209152026.jpg
    070209152026.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 41
zupa szpinakowa ( specjalnie dla malinki) :

Gotuje wywar z mięska,potem wrzucam warzywa:
marchewkę,ziemniaczki,por,seler,pietruszkę,natkę,cebulę to sie gotuje.
przyprawiam vegetą,pieprzem,oregano.

Gdy wszystko jest już prawie miękkie to wrzucam szpinak,ja daje zawsze mrozony Hortexu,i to się gotuje jeszcze z 10min- 15 min
A na końcu zabielam śmietaną.

Robi sie ja jak normalnie zupę :-):-):-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sałatka z zupek:
2 rosoły Amino(makaron kruszymy i zalewamy wrzątkiem)jak napuchnie to odcedzamy
kukurydza(puszka),ogórek zielony(3 szt),pomidor(3 szt),papryka różne kolory,wędlina(ja daję mortadelę i też gites) - kroimy w kosteczkę.
Saszetki z zupką mieszamy z majonezem i wszystko łączymy i odstawiamy żeby się przegryzło w lodówce.Można dodać posiekany koperek

Wrzątku tyle aby zakryło kluchy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry