reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
Dzięki Justa ,kochana jesteś. ;-):-):-)
A ten przepis na zapiekankę zaraz wstawię i tu ,tylko muszę fotki odszukać. ;-):-):-)

Zapiekanka a'la pizza

Doskonała zapiekanka na szybki obiad lub kolację.
Moje dzieci uwielbiają tę zapiekankę i znika z talerzy w kilka minut.
Smacznego !

- makaron 1 paczka
- pieczarki 35 dag
- mielonka wieprzowa 35 dag
- cebula 2 szt
- ser żółty (dobrze topiący się) 40-45 dag
- ketchup
- czosnek granulowany
- zioła prowansalskie
- oregano
- bazylia
- sól 1 łyżka
- olej 2-3 łyżki
- vegeta


Ugotować makaron w osolonej wodzie i odsączyć.
Wrzucić na patelnię.

Pieczarki pokroić na małe kawałki lub na plasterki i przesmażyć na oleju i dodać do makaronu. Cebulkę kroimy w kostkę i również przesmażamy na lekko złoty kolor.

Przekładamy na patelnię do pozostałych składników, dodajemy vegetę, zioła prowansalskie, oregano, bazylię do smaku. Przesmażamy ok.20 min, aż smaki połączą się.

Scieramy ok.25 dag sera żółtego i dodajemy do całości dalej smażąc i mieszając co jakiś czas. Jak ser się rozpuści i zacznie ścinać zapiekankę to posypujemy po wierzchu resztą sera żółtego i wszystkimi ziołami (zioła prowansalskie, oregano, bazylia)i już nie mieszamy.

Na koniec można lekko posypać czosnkiem granulowanym. Przykrywamy patelnię pokrywką i wyłączamy gaz.
Po ok 5 minutach zdejmujemy pokrywkę, czekamy aż ser się ponownie "zetnie" na wierzchu i kroimy jak pizzę.

Każdy kawałek polewamy fantazyjnie ketchupem i podajemy na gorąco.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Lubie czytac wasze przepisy,sa bardzo ciekawe,wiec i ja cos podam.Oto dwa moje ulubione:
Nie wiem jak nazwac:
W garnku podsmazyc mieso mielone,jak bedzie rumiane to dodac mieszanke tajska (z grzybami mun i bambusami) i dusic pod przykryciem (bez wody),jak warzywa zmiekna dodac przyprawy (ja uzywam ziarenka smaku) i lyzke koncentratu pomidorowego.Te danie jem z makaronem swiderkami lub zawijam w papier ryzowy i smaze na patelni,kto jak lubi.

A drugi przepis ktory uwielbiam to omlet ryzowy:
Ugotowac ryz (ja szklanke jedna gotuje),odcedzic,dodac 2 jajka,lyzke maki pszennej i lyzke kukurydzianej.Wylac na patelnie i przyrumienic z dwuch stron.Gotowe wylozyc na talez i posmarowac tartymi jablkami z cukrem i cynamonem.Mniam :-p
 
(Wrzuc przepis na te klopsiki:)

KLOPSIKI:

składniki:
10 jajek
2 cebule
1 szklanka bułki tartej
sól, pieprz, vegeta (czy tam inny kucharek)
olej

Przepis;
9 jajek ugotować na twardo, cebulkę pokroić w drobną kostkę. (ja wolę por)
Przez maszynkę przepuścić jajka ugotowane, dodać cebulkę, przyprawy, trochę bułki tartej i jajko surowe.
Zagnieść na jednolitą masę by dało się uformować kulki. Jeżeli masa będzie za rzadka dodać bułki tartej, jeżeli za gęsta wody lub jajko.
Właściwie to robi się jak zwykłe klopsiki mielone tyle że zamiast mielonego jajko i nie ma czerstwej bułki. A ja robię 6 jaje, dla mnie i męża to wystarczy. Smacznego:][/COLOR]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gimpelka, dzięki za przepis już sobie spisałam :tak:.
A teraz dorzucę coś od siebie ;-)

Sos grzybowy

Składniki:
1kg świerzych grzybków <mieszanych>
1 duża cebulka
1 natka pietruszki lub koperek
3łyżki kwaśnej śmietany
olej, kostaka rosołowa, sól i pieprz

Grzybki umyć, pokroić na plasterki lub ćwiartki. Obgotować w osolonej wodzie przez 15 minut. Odcedzić. W rondelku rozgrzać tłuszcz, wrzucić obgotowane grzybki i dusić przez 20 minut dodając kostkę rosołową. Cebulę obrać, pokroić w kostkę, podsmażyć na złoto, dodać do duszących się grzybków. Po ok 30 minutach duszenia dodać śmietanę <wcześniej rozrobioną z ciepłym sosem żeby się nie zważyła :tak:>. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Po odstawieniu z ognia dodać posiekaną pietruszkę lub koperek. Można podawać z makaronem lub ziemniaczkami. Kto jak woli ;-)
 
Gimpelka, dzięki za przepis już sobie spisałam :tak:.
A teraz dorzucę coś od siebie ;-)

Sos grzybowy

Składniki:
1kg świerzych grzybków <mieszanych>
1 duża cebulka
1 natka pietruszki lub koperek
3łyżki kwaśnej śmietany
olej, kostaka rosołowa, sól i pieprz

Grzybki umyć, pokroić na plasterki lub ćwiartki. Obgotować w osolonej wodzie przez 15 minut. Odcedzić. W rondelku rozgrzać tłuszcz, wrzucić obgotowane grzybki i dusić przez 20 minut dodając kostkę rosołową. Cebulę obrać, pokroić w kostkę, podsmażyć na złoto, dodać do duszących się grzybków. Po ok 30 minutach duszenia dodać śmietanę <wcześniej rozrobioną z ciepłym sosem żeby się nie zważyła :tak:>. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Po odstawieniu z ognia dodać posiekaną pietruszkę lub koperek. Można podawać z makaronem lub ziemniaczkami. Kto jak woli ;-)

A ja mamy tyle grzybków a nie miałam pomysłu:)
 
Lenka, ja uwielbiam ten sosik :tak:. Mogła bym go tak jeść i jeść i jeść :tak:.
Ma może któraś z Was przepis na dobrą pieczoną karkóweczke??

Ja robie w rekawie z warzywami badz bez;)
Tak na oko przyprawiam wkrajam ziemniaczki cebulke paprryke troszeczke scieram marchewki i tak w rekawie zapiekam:)
 
reklama
Do góry