reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
Żurek Wielkanocny:)

Napiszę przepis jaki ja sama gotuję;)Prosty szybki i smaczny:)NA święta podaję w chlebku:)

Gotuje bulion na kościach wedzonych, w sumie moze byc tez kurczak ja nie gotuje na kiełbasie bo mi smierdzi:)a niby tradycyjnie się powinno:)

Oczywiscie do bulionu dodaje warzywa: por, seler, marchew i pietruszkę oraz magi ja teraz zima mam zamrozona;)Normalnie tak jak zupe bym gotowała.

Gdy warzywa są półmiekkie dodaję ziemniaki ilość taka jak na zupe;)Kiedy juz ziemniaki będą miękkkie wlewamy zakwas;)Ja dodaje kupny z butelki ostatnio kupiłam w biedronce i jest rewelacyjny:)
Dodaję łyzeczkę cukru, łyżeczke chrzanu, wegeta, sól pieprz poprostu doprawiamy do smaku:)OBOWIAZKOWO dodac sporo majeranku:)zabielamy lekko śmietana tak ok 2 łyzek:)

I teraz biała kiełbaska można pokroic w krazki i jeszcze podgotwac w zurku a mozna ugotowac osobno:)
No i kwestia jaja tez jest indywidualna ja gotuje obieram, wlewam zupke na talerz i wtedy przekrojone na pól badz cwiartki jaja;)

SMACZNEGO:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
KREM DO TORTÓW!:-)


1. Białą czekoladę połamać i rozpuścić w śmietanie kremówce - ok. 200 g. na małym ogniu.
2. Wystudzić mocno.
3. Bardzo schłodzoną ubić dosypując śmietan-fix (niekoniecznie, zależy od tego, kiedy tort będzie konsumowany).
4. Rozetrzeć kostkę masła Extra (żadne tam mixy).
5. Do roztartego dodawać po łyżce zimny budyń 1 op.
6. Dodawać po łyżce ubitą śmietanę z czekoladą.
6. Przed dekoracją dobrze jest jeszcze potrzymać trochę masę w lodówce.

Świetnie pasują do niej świeże truskawki i maliny.

Z wiórkami kokosowymi stworzy prawie rafaello.

Można nie dodawać białej czekolady, w zamian na to wsypać mniej lub bardziej zmielone orzechy, albo ugotować budyć z kawą rozpuszczalną. Albo dodać kakao. Możliwości jest mnóstwo!

Jeśli chcę ciemny krem czekoladowy, to do masła dodaję nutellę, potem krem budyniowy, ubitą śmietanę i starkowaną gorzką czekoladę. To jest ulubiony krem dzieci.
Tu pasują wiśnie z kolei, albo całe orzechy, albo M&M'sy. Co kto lubi.

  • getattach,mid,1334424571572236622,mpid,27,min,1,uid,ebe1b84e69c259c0.jpggetattach,mid,1334424571572236622,mpid,30,min,1,uid,ebe1b84e69c259c0.jpg

A oto tort z ta masa;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pieczone mięso z marchewką i sosem z czerwonego wina


Składniki:
- Jakiekolwiek mięso, zwarte bez konieczności wiązania sznurkiem do pieczenia.
- 2 kg marchewki
- czerwone wino, wybór dowolny co to marki czy typu
- tymianek, majeranek, pieprz biały, pierz ziołowy, sól
- 2 kostki rosołowe
- śmietanka 18 %
- masło, 2-3 łyżki


Przygotowanie
Mięso opłukujemy, wycieramy. Ważne! - Z mięsza odkroić 2 cienkie plastry po 0,5 cm. W miseczce przygotowujemy zioła, proporcje dowolne, co kto lubi więcej. Mieszamy. Gotową mieszanką nacieramy dokładnie mięso. Odstawiamy na talerz, by się przegryzło.
Marchew obieramy, płuczemy i dokładnie osuszamy. Na patelni grzejemy oliwę i ostrożnie wrzucamy marchew w całości. Marchew sprawia, że oliwa mocno pryska. Odsmażoną marchew odstawiamy na brytfankę. Włączymy piekarnik na 200 stopni.
Gdy całą marchewkę odsmażymy, nie gaśmy płomienia pod patelnią. Odsmażamy mięso z każdej strony przez pół minuty, by smaki z ziół zamknęło się w mięsie. W czasie gdy mięso będzie się smażyć, te dwa plastry kroimy w kostkę.
Mięso z patelni już odsmażone, kładziemy na marchewce, szklanką wina polewamy mięso, brytfankę wkładamy do piekarnika.
Na patelnię wrzucamy pokrojone mięsko, podsmażamy do chrupkości. W kubku rozrabiamy dwie kostki rosołowe w gorącej wodzie.
W momencie gdy mięsko na patelni dojdzie, patelnię odstawiamy i powoli wlewamy wywar z kostek. Patelnia wraca na palnik. Dokładnie mieszamy wywar na patelni, by resztki marchewki i mięsa oderwało się od dna. Po kilku minutach wlewamy resztę czerwonego wina na patelnię. Mieszamy, redukujemy do średniego płomienia palnik, odstawiamy na 15 minut, by posmak alkoholu wyparował.
Po upływie czasu dodajemy śmietankę, masło, dokładnie mieszamy i gotujemy jeszcze przez parę minut.
Brytfankę wyciągnijmy, polewamy mięso i marchew sosem. Na końcu mięso z wierzchu posypujemy szczyptą cukru.
Pieczemy mięso zależnie od wagi, 1kg -> 75-90 minut. Ostatnie 15 minut podkręcamy piekarnik na 220 stopni.
Podajemy z dowolnymi dodatkami ziemniakami/ryżem/kaszą gryczaną oraz ze świeżymi surówkami.


Smacznego!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ciasto Stefania

Składniki:

  • 4-5 małych paczek herbatników BeBe (w zależności od wielkości blaszki)
  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka kaszy manny
  • 1 kostka margaryny
  • 1 litr mleka
  • 1 cukier waniliowy
  • 3-4 łyżeczki kakao (niekoniecznie)
  • tabliczka czekolady + 3-4 łyżeczki mleka/polewa czekoladowa

  • wiórki kokosowe
Na blaszce układamy połowę herbatników.Do garnka wlewamy mleko,dodajemy margarynę cukier i cukier waniliowy.Gotujemy aż wszystko się rozpuści.Zmniejszamy ogień i wsypujemy pomału kaszę ciągle mieszając aby nie powstały grudki.Ciągle mieszamy a gdy masa zaczyna gęstnieć dodajemy kakao(niekoniecznie). W małym rondelku przygotowujemy w między czasie polewę-czekoladę rozpuszczamy z mlekiem.Gorącą masę wylewamy na herbatniki i szybko układamy resztę herbatników na wierzch i polewamy polewą oraz posypujemy wiórkami kokosowymi.Czekamy aż całość ostygnie i wstawiamy na kilka godzin do lodówki.

Uwaga:Wiórki kokosowe można także dodać do masy.
 
reklama
Ciasto Biało-Czarne


Biszkopt kakowy
:


  • 5 jajek
  • 200g cukru
  • 100g mąki pszennej
  • 100g gorzkiej czekolady
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 4 łyżki mleka

krem biało-czarny:


  • 5 jajek
  • 2 łyżki cukru
  • 600g twarogu półtłustego dwukrotnie zmielonego
  • 300g białej czekolady
  • 6 łyżeczek żelatyny + ¹⁄³ szklanki zimnej wody + ok. ¹⁄³ szklanki wrzątku
  • 300ml śmietany kremówki 30%

WIERZCH CIASTA:


  • 1 PUSZKA brzoskwiń
  • 2 op. galaretki brzoskwiniowe



bISZKOPT KAKAOWY:

Czekoladę rozpuszczamy w gorącej kąpieli z dodatkiem 4 łyżek mleka. Białka ubijamy z cukrem na sztywną pianę. Żółtka mieszamy z przestudzoną czekoladą i delikatnie łączymy z ubitymi białkami. Dodajemy porcjami mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Ciasto wykładamy na przygotowaną formę wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy w piekarniku w 180°C ok. 30 minut.(żeby nie wyszedł za suchy)

Krem czarno-biały:
Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Żelatynę zalewamy zimną wodą, a gdy napęcznieje rozpuszczamy w jak najmniejszej ilości wrzątku. Jajka (uprzednio umyte i sparzone wrzącą wodą) ubijamy z cukrem na parze. Ubijając dodajemy porcjami rozpuszczoną czekoladę i żelatynę. Tak przygotowaną masę dajemy porcjami do zmielonego sera stale miksując. Śmietanę ubijamy na sztywną pianę i delikatnie łączymy ją z kremem czarno-białym. Krem równomiernie rozprowadzamy na biszkopcie kakaowym i schładzamy w lodówce do stężenia.
Wierzch ciastaj:
Galaretki rozpuszczamy wg. przepisu na opakowaniu. Owoce układamy na warstwie serowej. W przypadku brzoskwiń dokładnie odsączone z syropu kroimy na cienkie półplasterki i układamy jak dachówkę. Zalewamy tężejącą już galaretką i ponownie umieszczamy w lodówce.
 
Do góry