reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Pierwszy raz mnie tu przynioslo;-) i wasze przepisy sa boskie, napewno cos wyprobuje.

Kotleciki z kaszy gryczanej

Kasze gryczyna ugotowac (nie koniecznie na sypko), ostudzic, dodac jajka, make (ja zawsze daje toroche zwyklej i troche ziemniaczanej) iloscie trzba dopasowac tak aby kasza sie lepila, zeby dalo sie formowac kotleciki, doprawic do smaku sola i pieprzem. Uformowac kotleciki , obtoczyc w tartej bulce i upiec. Ja zawsze polewam jeszcze jakims sosem, serowym, pieczarkowym lub gulaszem z mieskiem.
Smacznego
 
reklama
bigos

1 kg kapusty kiszonej gotuje przez jakieś pół godziny,
potem dodaję podsmażone na patelni mięsko z łopatki (u mnie musi byc chudziutkie, bo nie lubimy nic tłustego) i 1 kiełbaskę tez podsmażoną,
nastepnie solę, pieprzę i dodaję troche cukru, jak kapusta jest bardzo kwaśna
i to się tak gotuje,
po jakims czasie dodaję trochę koncentratu i keczupu
i tyle,
gotuję to dość długo, bo mój tato mi powiedział, że bigos im dłużej gotowany, tym lepszy :-)
 
Ja robie tak:
kapuste kiszona odgotowuje ( tzn jak sie zagotuje to odlewam wode i zalewam jeszcze raz - wtedy nie jest taka kwasna). Gotuje ja troche sama potem dodaje podsmazone na patelce miesko i kielbaske. Wrzucam grzybki, lisc laurowy, ziele angielskie troche sole do smaku. Jak juz kapusta jest miekka to dodaje koncentrat pomidorowy. Tez gotuje dlugo bo jest wtedy bigos lepszy:tak::tak:
 
JA ROBIE ZAPIEKANE PIERSI Z KURCZACZKA NA OBIADEK DO TEGO ZIEMNIACZKI SUROWECZKE PYCHOTKA
Składniki:podwójna pierś z kurczaka
posiekana cebula
6 pieczarek
20 dag sera żółtego
majonez
sól, pieprz, słodka papryka.
Wykonanie:Pieczarki obrać, pokroic w kostkę, przesmażyć z cebulą lekko posolić.
Mięso rozbić jak na kotlety, oprószyć solą i pieprzem. Blaszkę wyłożyć folią aluminiową, ułożyć na niej kotlety a na nich pieczarki z cebulką. Na każdy kotlet kładziemy po łyzce majonezu, i posypujemy startym serem i papryką.
Pieczemy 30 min. w temp. 180 stopni.
 
Pomidorki pod pierzynką( przepis nie jest mojego autorstwa tylko podczytałam go u znajomej z forum i wypróbowałam)
Pomidorki kroimy w plastry.Do majonezu dodajemy wyciśnięty czosnek i ja daję pieprzu jeszcze. Przygotowanym sosikiem przykrywamy pomidorki i posypujemy startym żółtym serem.
 
A moj przepis na bigos to
na duzy gar bo jak gotuje to juz na kilka dni,szczegolnie w swieta i liub jak zostaje zamrazam...
-wiaderko kapusty 5kg
-miesa okolo 2,5 kg wolowe,wieprzowe,kielbasa choc nie zawsze..(zeberka,jakas łata,prega wolowa ,mieso od szynki lub gulaszowe)
-dwie garsci grzybow suszonych
-dwie garsci sliwek suszonych
-ziele,lisc laurowy,pieprz,majeranek

Kapuste(jesli jestbardzo kwasna to sie plucze) kroje gotuje osobno w duzym garze(sa takie w marketach duze wysokie garnki z kwasowki super do bigosu)dodaje ziele i liscie.Grzybki suszone zalewam wrzatkiem i odstawiam na bok.Mieso kroje w kostke i obsmazam stopniowo zeby sie zrumienilo i to wszystko osobno podgotowuje w drugim garze.Bo w kwasie dluzej sie mieso gotuje.Po godzinie poltorej wrzucam mieso razem z wywarem do kapuchy i razem to sie gotuje dalej......Grzybki kroje na mniejsze kawaleczki i wrzucam razem z zalewa w ktorej sie moczyly.po kolejnej godzinie wrzucam sliwki,nie trzeba ich kroic na drobniej bo sie i tak rozgotuja a dadza super smak.Sypie majeranek.No i tak gotuje ten bigos jednego dnia kolo 5 godzin,na drugi dzien od rana znow go podlaczam i dalej sie gotuje i z kazda chwila ciemnieje i staje sie coraz lepszy.Powinien sie gotowac kilka dni dlatego przed switami np wstawiam go na dwa dni przed wigilia.Kiedy robimy bigos zima to dobrze jest go wystawic za okno zeby zmrozil sie bo wtedy jest najlepszy.Dobry jest tez bigos robiony po swietach gdy nam zostaly resztki wedlin pieczonych i innych mies to wtedy tez super wychodzi i jest w sam raz na Sylwka!
Prawdziwy bigos powinno sie mieszac z kapusta slodka,dodac jalowiec i podlewac winem czerownym.Najlepszy jest kilku dniowy i kiedy sie juz konczy....
 
reklama
ciasto 3 bit - naprawdę pyszne

wykładam blaszkę herbatnikami
potem kłade krem karpatkowy (ja kupiłam w proszku, szybko, łatwo i tez dobry)
następnie znów herbatniki
na to wylewam karmel - słodzone mleczko skondensowane gotuje przez 3 godziny, (dodam, ze wlewa sie wode do garnka, wkładą cała puszke i tak przez te 3 godziny gotujemy, bo ja przelałam mleczko do garka i musiałam ciągle mieszac)
następnie znów herbatniki
a na koniec bita śmietana, około 500ml śmietanki 30 % ubijamy, a potem dodajemy żelatyne rozpuszczoną w goracymposłodzonym mleku, żeby było sztywno
i można posypac startą gorzka czekoladą

mówię wam pychota :tak:
 
Do góry