reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Kobietki fajny i pyszny przepis...wymaga jednak ziół które nie koniecznie na co dzień są w naszych domach- ja zakupiłam specjalnie do tej potrawy bo jadłam schab u siostry i jest godny polecenia:-). Na szczescie przyprawy nie sa drogie i są ogólnie dostępne...
:-)
SCHAB W ZIOŁACH:-D
1) Gotujemy wywar z:
- 2 litry wody
-2 liście laurowe
- 0,5 łyżki kolendry
- 0,5 łyżki cząbru
- 0,5 łyżki majeranku
- 3-4 ziarenka jałowca
- 3-4 ziarenka ziela angielskiego
- 1 łyżka cukru
- 0,5 łyżeczki pieprzu czarnego(ziarenek)
- 0,5 łyżeczki pieprzu ziołowego (ziarenka)
- 4-5 ząbków czosnku
- 1/3 szklanki soli
- 2 łyżki majonezu lub musztardy

zamieszać i zagotować , 5 minut gotować od wrzenia,wystudzić

2) włożyć schab , zagotować i gotowac 10 minut
(ok 1 -1,5 kg w jednym kawałku, ja kupuje z kością )

3) odstawić na 24 h w tej zalewie
4) przed podaniem zagotować i gotować przez 5 minut


Pysznie smakuje z sosem pieczarkowym:tak:
 
reklama
ale dobrze trafilam :) uwielbiam gotowac i jesc, a na ta kawusie mam ogromny apetyt, lece zrobic ale najpierw sprawdze jaka mam przyprawe piernikowa
 
A ja ostatnio zrobiłam te naleśniki:
Ciasto:
2,5 szkl mąki (tortowej)
2-3 jajka
szklanka mleka
szklanka wody
2 łyżki oleju
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka imbiru

1 płaska łyżeczka gałki muszkatołowej
Nadzienie:
2 kostki twarogu śmietankowego/półtłustego
0,5 szkl cukru pudru
1/3 kostki masła

aromat waniliowy
2 jabłka
0,5 szkl rodzynek

łyżeczka cynamonu


Masło topię i zostawiam do wystudzenia. Jabłka obieram i kroję w centymetrowe kosteczki, duszę aż zmiękną (ok 15 min), dodaję cynamon i rodzynki. Duszę jeszcze ok 5 min aż rodzynki zmiękną, następnie odstawiam do wystudzenia.


Miksuję ser/twaróg z cukrem pudrem, ostudzonym, płynnym masłem i olejkiem waniliowym. Dodaję jabłka z rodzynkami i delikatnie mieszam łyżką (już nie miksuję).
Na każdy naleśnik nakładam nadzienie, zawijam. Można podawać na ciepło lub zimno.

Świetny przepis, kiedy brakuje już koncepcji, jak zrobić naleśniki :)
 
Do góry