reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Witam dopiero dzis odkrylam ten watek.
Co do swiat u nas robimy prawie to samo co same podalyscie. Tato sobie sam robi groch z kapusta, kutie i makowki chyba dobrze pamietam :-D:-D:-D
W drugi dzien nie mam typowego obiadku tylko zjadamy to co zostalo z kolacji wigilijnej no i robimy troszke mieska pieczonego na cieplo (schabik) albo jakies miesko duszone. Dopiero w drugi dzien robimy typowy obiad zupka i drugie danie. Oczywiscie zawsze mamy jakies salatki najczesciej typowa ziemniaczana, pozniej pomidory w smietanie z czosnkiem itp......
Z ciast to robie sernik z rodzunkami, makowiec, babke piaskowa i jakies z kremem.
ufff to by bylo na tyle.

A co do hot- dogow to sprobuje w przyszlym tyg.
 
reklama
SAŁATKA KEBABOWA

pół główki kapusty pekińskiej ,drobno poszatkowanej
2 sztuki piersi z kurczaka
pół słoika ogórków konserwowych pokrojonych w kosteczkę
2 cebule poszatkowane drobno
majonez,kukurydza ,ketchup,
i najwazniejsze przyprawa gyros z firmy GALEO (jest najlepsza)


mięso kroim w kosteczkę i posypujemy dosć mocno przyprawa gyros i smażymy miesko aż będzie miękke,odstawiamy do wystygnięcia.

Potem już tyklo pozostaje układać warstwami sałatkę czyli

kapusta
piersi smażone
ogórki
majonez
cebula
kapusta
majonez
kukurydza
ketchup,
p.gif


Ja dodam od siebie ze lepsze sa ogorki konserwowe takie ktore sa w sloiku juz pokrojone w plasterki podluzne.Zdaje sie ze firmy Rolnik w takiej zoltej zalewie.Ztote napisy na sloiku a cena kolo 8 zl.Ale pyszne i smakiem przypominaja smak szwedzki z Ikea.
 
A ja mam inny przepis na kebabowa-moj mąz woli taka i ja tez...chociaz tamta tez lubie:tak:.

2 piersi z kurczaka
kapusta pekińska
kukurydza
2 ogórki świeże
3 pomidory
keczup
majonez
przyprawa do kurczaka po węgiersku

na dole kurczak usmazony z przyprawa, na to kukurydza,keczup z majonezem wymieszany,potem ogorek,pomidor,znowu keczup z majonezem,a na gore kapusta pekinska...mniamm
 
a ja napisze sąłatke z ryżem...

ryz-2 torebki
2 ogórki świeże
szczypiorek
kukurydza
mielonka albo szynka jakas(ok.60dag)
majonez
łyżka śmietany

wszytsko w kosteczke,wymieszać,dodać majonez i smietane,,doprawić sola i pieprzem,,mój mąz ja uwielbia ja tez..

(tylko z ogórków wode wycisnąc po pokrojeniu,bo potem pływa sałatka jak puszczą swoj sok)..
 
śledzie,mmm,,ja neie lubie,,ale moj chodzi za mna ze by zjadl śledzie w smietanie,,hmmm mus jakis przepsi znaleźć
moze cos macie???
 
reklama
Nie na śledzie ale na pyszne ciasto:-)
0.5 litra maślanki,
0,5 kg cukru
0,5 kg mąki
0,5 kg margaryny
4 jajka
kakao
paczka cynamonu
paczka proszku do pieczenia
Margaryne topimy na małym ogniu, studzimy.Dodajemy do niej jajka i ucieramy, natępnie maślanke i pomału mąke z proszkiem, ucieramy, potem ucierając cukier i kakao oraz cynamon.Wylewmy na dużą blaszke i pieczemy w 180 st ok.40-50 min. Można polać polewą, przełożyć dżemem,...pycha:-):-)
 
Do góry