reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

ale narobilo sie gwarno od przepisow;-) same pysznosci musze znow co swyprobowac:-p jak narazie sprobowalam wczoraj zapiekanych hot-dog'ow i powiem szczerze sa pyszne :-p polecam
 
reklama
Obiecany przepis na:
Leczo z kabaczka
- 1 duży lub 2 mniejsze, ale miękkie kabaczki
- kawałek boczku
- 3 laski kiełbasy typu zwyczajna, ogniskowa a nawet parówkowa
- 1 - 2 papryki
- 1 średnia cebula lub por
- mały słoik koncentratu pom.
- sól, pieprz, majeranek, słodka i ostra papryka

Kabaczka obrać, przekroić wzdłuż i łyżką wydrążyć środek i pokroić w kostkę.
włożyć to do garnka z kawałkiem margaryny i podlać wodą. tak dusić aż będzie pół miękkie i dodać pokrojoną w kostkę paprykę.
Kiełbasę, boczek, cebulę pokroić i podsmażyć. Dodać do garnka, przyprawić.
Na koniec dodać koncentrat chwile pogotować i gotowe.

A jak się nie chce babrać tyle to razem z papryką można dodać bez podsmażania kiełbasę, boczek i cebulę też pyszne.
Smacznego!
 
Szybkie danie z Biedronki
paczka makaronu świderki (ugotowac)
1 cebula (pokroic w kostkę i podsmażyc na maśle),dodac
2 puszki tuńczyka w sosie własnym (poddusic) i dodac
1 łyż.śmietany(zagotowac i polac makaron).Pychota :tak:
A teraz coś na słodko: Babka na oleju
5 jajek
1 szk.cukru
5 łyż.mąki ziemniaczanej
7 łyż mąki pszennej
1/2 szk.oliwy (oleju)
1 łyżeczka proszku
2 łyż wody
Wszystko razem ubic,dodając na końcu oliwę i wodę.Piec aż będzie rumiane w 170 stopniach.To ciasto robiła moja mama zawsze na niedzielę.
 
Ja robie dziś makaron z brokułami...Jak będzie dobry to wrzuce przepisik:-)Ja uwielbiam makaron w każdej postaci niemal:-):-):-)
 
Ja robie dziś makaron z brokułami...Jak będzie dobry to wrzuce przepisik:-)Ja uwielbiam makaron w każdej postaci niemal:-):-):-)
Wrzucaj przepisik ja i maz uwielbiamy makarony...takie makaroniarze z nas...
jutro robie makaron z sosem grzybowo pieczniowym...przepis wkleila tu na watek jedna z dziewczyn juz raz robilam i wyszedl pyszny wiec jutro powtorka z rozrywki sosik juz dzis przygotuje bo lepiej mi smakuje jak dojdzie jeden dzien...
 
reklama
to ja dorzucę moje pierniczki
pół szkl kawy z fusami
pół kg miodu (połowa może byc sztuczny)
pól kg cukru
1 kostka margaryny
2 przyprawy do piernika
to wszystko razem rozpuścic w garnku jak składniki się połączą to ostudzic. Następnie dodac:
1 kg mąki
10 dag kakao
3 jajka
2 cukry waniliowe
1 olejek rumowy
1 proszek do pieczenia (taki na kg mąki)
1 łyżeczka sody oczyszczonej namoczonej w mleku
zagnieśc ciasto, gdyby było za suche można dodac d zemu lub mleka, rozwałkowac i wycinac pierniczki. W rozgrzanym piekarniku (ja daję 180 st na termoobiegu) pieką się około 10 minut. Na drugi dzień je ozdabiam i można jeśc. To są takie pierniczki które nie muszą leżakowac, żeby mięknąc
 
Do góry