reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Sałatka w muszlach:
1 op.(500g) makaronu duże muszle (ugotowac)
1 torebka ugotowanego ryżu parabolicznego
1 puszka groszku
1 puszka kukurydzy
1 czerwona papryka (w kostkę)
25 dkg wędzonego sera salami (w kostkę)
25 dkg szynki (w kostkę)
majonez
Wszystko razem wymieszac i nadziewac muszle sałatką.Jak później zostanie to można posypac startym serem i zapiec.
 
reklama
nie wiem czy juz czegoś takiego nie było juz na tym wątku:

szybkie i pyszne ciasteczka (sorry ze wszystko drukowanymi ale kopiuje przepis)

KOSTKA MASŁA 200 G ( ROZPUSZCZONE )
CUKIER 150 G
MĄKA 300 G
JAJKA 2 SZT
PROSZEK DO PIECZENIA 1 ŁYŻECZKA
CZEKOLADA STARTA 100 G


TERAZ DO WYBORU :
100 G MIGDAŁÓW
100 G RODZYNEK
100 G PLATKÓW OWSIANYCH, W ZALEŻNOŚCI OD TEGO NA CO MASZ OCHOTĘ
(ja wymieszałam 40 gram migdałów w płatkach z 60 gram rodzynek)

wszystkie składniki wymieszac

CIASTO JEST GĘSTE , FORMUŁUJESZ Z NIEGO NAJLEPIEJ RĘCZNIE MAŁE CIASTECZKA, OKOŁO 3 CM ŚREDNICY, KŁADZIESZ NA BLACHĘ Z PAPIEREM DO PIECZENIA (
POSMAROWANE OLEJEM żEBY NIE PRZYWARŁO ) , W DUŻYCH ODSTĘPACH - CIASTO
ROŚNIE .(ja użyłam folii jana niezbednego - bez oleju i było git) WKŁADASZ DO NAGRZANEGO PIEKARNIKA 180 STOPNI. PIECZESZ 15 MINUT Z
TERMOOBIEGIEM


CIASTO ROBI SIĘ BARDZO SZYBKO
I JEST REWELACYJNE - coś na podobe piegusków tylko dużo lepsze!!!
 
Ja mam :
słoik seleru zaprawowego z marchwią
szczypiorek
2 jajka na twardo
ogórek zielony świeży
kukurydza w puszce
majonez
sól pieprz

Seler i kukurydzę odcedzasz, a resztę kroisz w kostkę. Wszystko razem mieszasz dodajesz sól i pieprz do smaku i ze 2-3 łyżki majonezu. Pychotka:tak:
 
Ja mam :
słoik seleru zaprawowego z marchwią
szczypiorek
2 jajka na twardo
ogórek zielony świeży
kukurydza w puszce
majonez
sól pieprz

Seler i kukurydzę odcedzasz, a resztę kroisz w kostkę. Wszystko razem mieszasz dodajesz sól i pieprz do smaku i ze 2-3 łyżki majonezu. Pychotka:tak:
iwona dzięki bardzo napewno zrobie:-)
 

Dziewczyny macie moze jakies przepisy na cos z twarozku bo mam dwa z jednego zrobilam nomalny twarozek na slono z rzodkieweczka i cebulka na chleb a z drugiego nie wiem co zrobi a data wazosci do 12.01 wiec nie chce go wyrzucic
 
reklama
Do góry