reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Może ja ci odpowiem:
-mąka musi byc ziemniaczana
- co do dziurki to mi tłumaczyli że ją się po to robi żeby tam sosik mógł wpłynąc:-p hehe
-wodę musisz w garku zagotowac , posolic jak ziemniaki solisz i jak będzie wrzała to wrzucasz kluski. Delikatnie zamieszac (czasami przyklajają się do dna) i jak wypłyną to są gotowe:tak:
Miłej nauki;-)
 
reklama
Ja zawsze robię takie ciasto:
1,5 szkl mąki pszennej
1 szkl mleka
3 jajka
łyżka oleju
szczypta soli
pół łyżeczki cukru
1 szkl wody gazowanej
mleko, jajka ,mąkę,olej, cukier i sól wrzucasz do wysokiego garnka i miksujesz na gładką masę. Jak będzie gotowe to powolutku rozrobic wodą. Odstawic na pół godzinki. Patelnię natłuścic, przemieszac ciasto i wlewac cienko na patelnię. Przed każdym naleśnikiem przemieszac ciasto, ja zawsze mieszam tą nabieraczką którą wlewam na patelnię. Gotowe smarowac czym lubisz. My z dżemem, ale Adrian uwielbia z nutellą. Można też zserkiem, albo na ostro:tak:
 
Sikoreczka i jak Wam moja zapiekanka smakowała? Bo albo nie pisałaś, albo się nie doczytałam :sorry2:
U nas ona smakuje bardzo. Zresztą, ja uwielbiam różnego rodzaju zapiekanki makaronowe i dania z piersi kurczaka.... ale to chyba widać po moich przepisach ;-):tak:
 
Zapiekanka pychotka:tak: Wszyscy się zajadali (oczywiście oprócz Adriana, bo jak czegoś się nie da posypac cukrem to to jest nie jadalne:baffled:):-)
 
Niby czekolada:
1 szl mleka zagotować z 1 szk cukru i 1 cukrem waniliowym,zdjąć z ognia,dodać 1/2 kostki masła śmietankowego,mieszać aż się rozpuści.2 szk mleka w proszu wymieszać z 2 łyz kakao i wyspać do płynnego mleka i miksować na parze.
 
Sewa musze zrobić tą zapiekanke aż mi ślinka cieknie....Tylko powiedzcie czyz dwóch puszek tuńczyka i pomodorów to dużo wyjdzie????Bo mój M nie jada ryb i byłaby tylko dla mnie i młodego.Może bym zniejszy ła proporcje, co myślicie???/
 
reklama
a ja mam taki na czekoladę i zawsze mi dobra wychodzi

1/2 szkl. mleka
1/2 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
zagotować około 20 minut, potem dodac
4 łyżki kakao
3/4 margaryny
300dkg mleka w proszku
dobrze wymieszac, potem wylac na jakies naczynie i czekac az ostygnie

teraz tak patrze, ze to to samo co Marta napisała :zawstydzona/y: tylko to mieszanie na parze mnie zmyliło :no::-D
 
Do góry