reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

Całoroczne ciasto z owocami
2 jajka, 0,5 szkl. cukru, 1 szkl. mąki, 0,5 kostki margaryny, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, owoce.
Ubić pianę z białek, dodać cukier i na końcu żółtka.Tę masę wymieszać z mąką, wlać ciepłą ropzpuszczoną margarynę. Wszystko wymieszać i wylać na wysmarowaną tłuszczem i obsypaną bułką tartą blachę. Wyłożyć dość grubą warstwę owoców.Zrobić kruszonkę lub pianę z 2 białek i 0,5 szkl. cukru i wylać na owoce.Piec w średnio gorącym piekarniku aż ciasto zacznie się rumienić.ja piekłam w temp 180stopni ok 45 min
jeśli duża blacha to półtora porcji
 
reklama
Ciasto dyskoteka

biszkopt, przeciąć na pół (chyba przepis na biszkopt juz jets wiec nie powtarzam sie)

masa
1 kostka masła
szklanka cukru pudru
5 jaj
5 dkg żelatyny (około 4 łyżeczki)
1 szklanka gorącego mleka
galaretki pokrojone w kostkę (mogą być kupine takie w cukrze ale wtedy trzeba ja namoczyć żeby sie cukier rozpuscil)

Masło ucieramy z cukrem dodając po jednym żółtku. Rozpuścić żelatyne w gorącym mleku, przestudić troszke.W czasie kiedy ssi emleko studiz ubijamy pianę z białek. Mleko i pianę dodajemy to kremu ciągle ubijając. Na koniec dodajemy pokrojona galaretke i delikatmnie mieszamy łyżką. Ja zacznie troche tężeć to wylewamy na biszkopt i przykrywamy drugim płatem. (Uwaga. szybko tężeje)
 
reklama
Do góry